Dünyanın en çok satan 15 kitabı

Her Türlü İlginç Bilgiyi Bizimle Paylaşın
Kullanıcı avatarı

Başlık Sahibi
Regen
ÜYE
ÜYE

Dünyanın en çok satan 15 kitabı

Mesajgönderen Regen » 15 Ara 2010, 21:43

Bilgilerin doğruluğu kesin değil,bir gazetenin haberinden alıntıdır bu bilgiler.

Dünyanın en çok satan 15 kitabı:

1 numarada: Kırmızı Kitap:Çin ordusu tarafından 1964 yılında yayınlanan Mao Zedong'dan alıntıların toplandığı kitabın yaklaşık 800 milyon kopyası satıldı.

2)Kuran:İslamiyet’in kutsal kitabı tüm dünyada 800 milyona yakın kişi tarafından okundu.

3)Xinhua Sözlüğü: 1957 yılında basılan Çince sözlük bugüne kadar 400 milyon kopya sattı.

4)Yüzüklerin Efendisi: Tolkien’in kült eseri 1954’teki ilk basımından beri 150 milyon sattı.

5)Mormon Kitabı: ABD’nin Utah eyaleti merkezli köktenci hıristiyan tarikatının kutsal kitabı 120 milyon kopya sattı.

6)Harry Potter ve Felsefe Taşı: Fantastik roman serisinin ilk kitabı tüm dünyada 120 milyon sattı.

7)On Küçük Zenci: Polisiye roman yazarı Agatha Christie’nin romanı 100 milyondan fazla sattı.

8)Harry Potter ve Melez Prens: Harry Potter serisinin 6. Kitabı 2005’ten bugüne 65 milyon sattı.

9)Da Vinci Şifresi: Dan Brown’un Katolik kilisesini kızdıran macera romanı 2003 yılında yayınlandığından bu yana 80 milyon sattı.

10)Harry Potter ve Sırlar Odası: Serinin 2. kitabı şimdiye kadar 60 milyon kişi tarafından okundu.

11)Gönülçelen: ABD’li yazar J.D.Salinger’in

klasikleşmiş ergenlik hikâyesi 1951’de

yayınlandığından beri 60 milyon sattı.

12)Harry Potter ve Ateş Kadehi: En çok satanlar listesindeki 4. Harry Potter kitabı 2000 yılından bu yana 55 milyon kopya sattı.

13)Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı: Harry Potter serisinin 5. kitabı da 2003 yılından günümüze 55 milyon kopya sattı.

14)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı: Harry Potter serisinin 3. kitabı da 1999 yılında yayınlandığından beri 55 milyon kopya sattı.

15)Ben-Hur: Lev Wallace’nin klasikleşmiş hikâyesi 1880’de yayınlandığından beri 50 milyon kopya sattı.

En son Regen tarafından 02 May 2012, 21:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı

Tolkienist
ÜYE
ÜYE

...

Mesajgönderen Tolkienist » 22 Oca 2011, 12:29

Neden Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir kitap bu listede anlamıyorum... Harry Potter gibi (bence) özgünlükten yoksun bir eserin bu kadar çok satılmayı hak etmediğini düşünüyorum... Ağır mı oldu?

Kullanıcı avatarı

simürg
ÜYE
ÜYE

HIMM

Mesajgönderen simürg » 22 Oca 2011, 14:55

ON KÜÇÜK ZENCİ Yİ GÖRÜNCE SASIRDIM

Neden Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir kitap bu listede anlamıyorum... Harry Potter gibi (bence) özgünlükten yoksun bir eserin bu kadar çok satılmayı hak etmediğini düşünüyorum... Ağır mı oldu?

ÇOK GÜZEL SÖYLEDİN BİDE 3 LEMENİN SON KİTABI.... OKUMAYA SONDAN MI BAŞLAMIŞLAR??????????? TOLKİEN GİBİ BİR YAZARIN SIRALAMADA 1 KİTABI VAR GARİP

Lord

...

Mesajgönderen Lord » 22 Oca 2011, 15:07

evt katılıyorum

Kullanıcı avatarı

Başlık Sahibi
Regen
ÜYE
ÜYE

Re: ...

Mesajgönderen Regen » 22 Oca 2011, 15:20

Tolkienist yazdı:Neden Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir kitap bu listede anlamıyorum... Harry Potter gibi (bence) özgünlükten yoksun bir eserin bu kadar çok satılmayı hak etmediğini düşünüyorum...

Ağır mı oldu?

Zaten konuyu açarken de yazdım;bilgilerin ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum.Bir yerde gördüm, ilgimi çekti,forumda paylaşmayı düşündüm.

Listede Harry Potter serisinden bu kadar kitap olması benide şaşırttı.Ama Harry Potter serisi hakkında söylediklerin biraz ağır olmuş

En son Regen tarafından 02 May 2012, 21:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Shit!
Üye
Üye

...

Mesajgönderen Shit! » 22 Oca 2011, 23:24

Yüzüklerişn Efendisini yüceltirken HP'yi yermek neden? Bir eseri yücelttirken diğer eseri küçültmek neden? Harry Potter fantastik alemde çığır açmıştır.Pek çok kişi fantastiği bilmezken HP ile öğrenmiştir. Fenomen olmuştur. Şaşılacak ne var? Özgünlükten yoksun diyorsanız da atın kendizini pencereden :lol:

Kullanıcı avatarı

c@ll_0f_cr@zy
ÜYE
ÜYE
Has thanked: 1 time

....

Mesajgönderen c@ll_0f_cr@zy » 23 Oca 2011, 17:42

bence hp nin bu kadar satması doğal ama benim anlamadığım yüzüklerin efendisi niye orda? hemen çıkartın onu ordan. okunmaya değer başka bir kitap koyun oraya 8)

Kullanıcı avatarı

Lenore~
ÜYE
ÜYE

o diiil de,

Mesajgönderen Lenore~ » 23 Oca 2011, 18:17

120 milyon satan hp kitabı 150 milyon satan Kralın Dönüşü'nden sıralamada nasıl üstte olur....

Liste pek doğru gelmedi açıkcası ama bunun için paylaşan arkadaşımı suçlamıyorum aldığı kaynak yanlıştır.

ve Kuran 2.sırada olup da İncil nasıl bu sıralamaların içinde değil şaşırdım doğrusu... Oysa dünya üzerinde 2milyarın üzerinde hıristiyan vardır ve dünyanın en yaygın dinidir... :-D

Kullanıcı avatarı

c@ll_0f_cr@zy
ÜYE
ÜYE
Has thanked: 1 time

Re: o diiil de,

Mesajgönderen c@ll_0f_cr@zy » 23 Oca 2011, 20:06

MoyenReesza yazdı:120 milyon satan hp kitabı 150 milyon satan Kralın Dönüşü'nden sıralamada nasıl üstte olur....

Liste pek doğru gelmedi açıkcası ama bunun için paylaşan arkadaşımı suçlamıyorum aldığı kaynak yanlıştır.

ve Kuran 2.sırada olup da İncil nasıl bu sıralamaların içinde değil şaşırdım doğrusu... Oysa dünya üzerinde 2milyarın üzerinde hıristiyan vardır ve dünyanın en yaygın dinidir... :-D

dünyanın en yaygın dini olması tüm hristiyanların incil okuması anlamına gelmiyor ki. Resim
Yaşamak veya yaşamamak. Yıllardır bu iki zıt arzunun pençesindeyim. Hayat, acılarımın sisli camı arkasında kâh bir kâbusa, kâh bir heyulaya benziyor. Bazen komedilerin en adisi. Bazan trajedilerin en dayanılmazı. Ve içimdeki cehennemden habersiz bir dünya...
Cemil Meriç

Kullanıcı avatarı

Başlık Sahibi
Regen
ÜYE
ÜYE

Re: o diiil de,

Mesajgönderen Regen » 24 Oca 2011, 19:15

MoyenReesza yazdı:120 milyon satan hp kitabı 150 milyon satan Kralın Dönüşü'nden sıralamada nasıl üstte olur....

ve Kuran 2.sırada olup da İncil nasıl bu sıralamaların içinde değil şaşırdım doğrusu... Oysa dünya üzerinde 2milyarın üzerinde hıristiyan vardır ve dünyanın en yaygın dinidir...

Ben bu listeyi bir yerde gördüm paylaşayım dedim.Doğruluğundan emin değilim.

En son Regen tarafından 02 May 2012, 21:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Redingo
ÜYE
ÜYE

mmmm

Mesajgönderen Redingo » 03 Mar 2011, 08:52

bu bilgiler yalnıştır, ben başka yerde bir sıralama daha gördüm.
1 İncil 1.5 milyar
2. Yüzüklerin efendisi 1.2 milyar
3. --
gerisini hatırlamıyorum :)

Kan Çanağı

Re: ...

Mesajgönderen Kan Çanağı » 03 Mar 2011, 13:52

Tolkienist yazdı:Neden Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir kitap bu listede anlamıyorum... Harry Potter gibi (bence) özgünlükten yoksun bir eserin bu kadar çok satılmayı hak etmediğini düşünüyorum... Ağır mı oldu?

bence çok özgün.

Kullanıcı avatarı

Sae Repin
ÜYE
ÜYE

..

Mesajgönderen Sae Repin » 03 Mar 2011, 15:59

Ben Kuran'a çok şaşırdım. :-)

Kullanıcı avatarı

Aglahad
Üye
Üye

...

Mesajgönderen Aglahad » 03 Mar 2011, 16:06

Ben özgün olmadığını destekliyorum.Çok güzeldir ve bende okudum ve seviyorum.Ama yeterince özgün değil ve Yüzüklerin Efendisi kitapları varken Harry Potter kitapları saçma geldi bana ...

yek

. .

Mesajgönderen yek » 03 Mar 2011, 16:10

1. niye Çin kitabı diye kimse sormuyor ama :lol: :lol: :lol:

Türk kitabı yok siz ona bakın ^^

Kullanıcı avatarı

Sae Repin
ÜYE
ÜYE

..

Mesajgönderen Sae Repin » 03 Mar 2011, 16:42

Harry Potter'ın arkasında yaratıcı bir zihin yatıyor, lakin Yüzüklerin Efendisi'nin arkasında çok daha yaşlı, çok daha tecrübeli ve çalışmasını uzun zamana yaymış çok idmanlı bir yazar mevcut. Tolkien kendi dillerini yapmış, kudretli bir dünya 'yaratmış'. Özgünlük anlamında bir başyapıt evet, fakat Harry Potter ile karşılaştırılması saydığım farklar doğrultusunda anlamsız olur. Harry Potter'ın sürükleyiciliği ve okuyucuya hitap şekli de yadsınamaz zannımca. İkisi de apayrı ve ikisi de başarılı seriler.

Fakat benim düşünceme göre Yüzüklerin Efendisi'nin baskınlığı inkar edilemez.

Kullanıcı avatarı

ruyaci
ÜYE
ÜYE

..

Mesajgönderen ruyaci » 03 Mar 2011, 17:03

Bence Tolkien'e uzaylılar yardım etti. Evet evet öyle olmalı :shock:
(öbür taraftaki tartışmaya da yazayım ben bunu :lol: )

Kullanıcı avatarı

Akrin
ÜYE
ÜYE

Re: ..

Mesajgönderen Akrin » 03 Mar 2011, 17:05

ruyaci yazdı:Bence Tolkien'e uzaylılar yardım etti. Evet evet öyle olmalı :shock:
(öbür taraftaki tartışmaya da yazayım ben bunu :lol: )

Bencede !
Yarınlar hep güzel olacak denir. Oysa bugünler, dünün yarınları değil midir?

V.Hugo

Kullanıcı avatarı

Roza ~
ÜYE
ÜYE

....

Mesajgönderen Roza ~ » 04 Mar 2011, 18:32

On Küçük Zenci haketmiş ama Harry Potter konusunda öyle düşündüğümü söyleyemem. Sadece anlık zevklere hitap eden bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı

eragon34
ÜYE
ÜYE
İletişim:

.....

Mesajgönderen eragon34 » 04 Mar 2011, 19:17

Bence harry potter'a büyük haksızlık etmişsiniz.Yani özgün değil falan diye; ona kalırsa Tolkien'da özgün falan değil kelt efsanelerinden ve başka efsanelerden almış tüm konuları karakterleri(elf,cüce...) yani bunu suçlama amacıyla yazmıyorum iki kitabıda çok severim tamam tolkien çok daha fazla uğraşmış ömrünü vermiş bu işe ama birine bağnazlıkla bağlanıp öbürüne yok o iğrenç ne işi va sıralamada demek yanlış bence .
GAME OF THRONES

“FANTASTİK BİLGİLER” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Giriş  •  Kayıt