Reklam Arama Galeri Fantastik Edebiyat Ana Sayfa Üyelik Fantastik Edebiyat Forumu FRP - RPG Forumları Fantasiana Ansiklopedik Sözlük Kitapçı Site Arşivi Künye İletişim Ana Sayfa
 Kayıt  |  Üyeler  |  Arkadaşlarım  |  Giriş       

Sayfaya git 1, 2  Sonraki  
ÜYE
ÜYE

Bilgilerin doğruluğu kesin değil,bir gazetenin haberinden alıntıdır bu bilgiler.

Dünyanın en çok satan 15 kitabı:

1 numarada: Kırmızı Kitap:Çin ordusu tarafından 1964 yılında yayınlanan Mao Zedong'dan alıntıların toplandığı kitabın yaklaşık 800 milyon kopyası satıldı.

2)Kuran:İslamiyet’in kutsal kitabı tüm dünyada 800 milyona yakın kişi tarafından okundu.

3)Xinhua Sözlüğü: 1957 yılında basılan Çince sözlük bugüne kadar 400 milyon kopya sattı. 

4)Yüzüklerin Efendisi: Tolkien’in kült eseri 1954’teki ilk basımından beri 150 milyon sattı.

5)Mormon Kitabı: ABD’nin Utah eyaleti merkezli köktenci hıristiyan tarikatının kutsal kitabı 120 milyon kopya sattı.

6)Harry Potter ve Felsefe Taşı: Fantastik roman serisinin ilk kitabı tüm dünyada 120 milyon sattı.

7)On Küçük Zenci: Polisiye roman yazarı Agatha Christie’nin romanı 100 milyondan fazla sattı.

8)Harry Potter ve Melez Prens: Harry Potter serisinin 6. Kitabı 2005’ten bugüne 65 milyon sattı.

9)Da Vinci Şifresi: Dan Brown’un Katolik kilisesini kızdıran macera romanı 2003 yılında yayınlandığından bu yana 80 milyon sattı.

10)Harry Potter ve Sırlar Odası: Serinin 2. kitabı şimdiye kadar 60 milyon kişi tarafından okundu. 

11)Gönülçelen: ABD’li yazar J.D.Salinger’in

klasikleşmiş ergenlik hikâyesi 1951’de

yayınlandığından beri 60 milyon sattı.

12)Harry Potter ve Ateş Kadehi: En çok satanlar listesindeki 4. Harry Potter kitabı 2000 yılından bu yana 55 milyon kopya sattı.

13)Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı: Harry Potter serisinin 5. kitabı da 2003 yılından günümüze 55 milyon kopya sattı.

14)Harry Potter ve Azkaban Tutsağı: Harry Potter serisinin 3. kitabı da 1999 yılında yayınlandığından beri 55 milyon kopya sattı.

15)Ben-Hur: Lev Wallace’nin klasikleşmiş hikâyesi 1880’de yayınlandığından beri 50 milyon kopya sattı.

Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
ÜYE
ÜYE

Neden Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir kitap bu listede anlamıyorum... Harry Potter gibi (bence) özgünlükten yoksun bir eserin bu kadar çok satılmayı hak etmediğini düşünüyorum...   Ağır mı oldu?
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

ON KÜÇÜK ZENCİ Yİ GÖRÜNCE SASIRDIM
Alıntı:

Neden Yüzüklerin Efendisi serisinden sadece bir kitap bu listede anlamıyorum... Harry Potter gibi (bence) özgünlükten yoksun bir eserin bu kadar çok satılmayı hak etmediğini düşünüyorum...   Ağır mı oldu?

ÇOK GÜZEL SÖYLEDİN  BİDE 3 LEMENİN SON KİTABI.... OKUMAYA SONDAN MI BAŞLAMIŞLAR??????????? TOLKİEN GİBİ BİR YAZARIN SIRALAMADA  1 KİTABI VAR GARİP
Misafir

evt katılıyorum
ÜYE
ÜYE

Tolkienist yazmış:

Zaten konuyu açarken de yazdım;bilgilerin ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum.Bir yerde gördüm, ilgimi çekti,forumda paylaşmayı düşündüm.

Listede Harry Potter serisinden bu kadar kitap olması benide şaşırttı.Ama Harry Potter serisi hakkında söylediklerin biraz ağır olmuş

Üye
Üye

Yüzüklerişn Efendisini yüceltirken HP'yi yermek neden? Bir eseri yücelttirken diğer eseri küçültmek neden? Harry Potter fantastik alemde çığır açmıştır.Pek çok kişi fantastiği bilmezken HP ile öğrenmiştir. Fenomen olmuştur. Şaşılacak ne var? Özgünlükten yoksun diyorsanız da atın kendizini pencereden lol
ÜYE
ÜYE

bence hp nin bu kadar satması doğal ama benim anlamadığım yüzüklerin efendisi niye orda? hemen çıkartın onu ordan. okunmaya değer başka bir kitap koyun oraya  Cool
ÜYE
ÜYE

120 milyon satan hp kitabı 150 milyon satan Kralın Dönüşü'nden sıralamada nasıl üstte olur....

Liste pek doğru gelmedi açıkcası ama bunun için paylaşan arkadaşımı suçlamıyorum aldığı kaynak yanlıştır.

ve Kuran 2.sırada olup da İncil nasıl bu sıralamaların içinde değil şaşırdım doğrusu... Oysa dünya üzerinde 2milyarın üzerinde hıristiyan vardır ve dünyanın en yaygın dinidir...
ÜYE
ÜYE

MoyenReesza yazmış:
120 milyon satan hp kitabı 150 milyon satan Kralın Dönüşü'nden sıralamada nasıl üstte olur....

Liste pek doğru gelmedi açıkcası ama bunun için paylaşan arkadaşımı suçlamıyorum aldığı kaynak yanlıştır.

ve Kuran 2.sırada olup da İncil nasıl bu sıralamaların içinde değil şaşırdım doğrusu... Oysa dünya üzerinde 2milyarın üzerinde hıristiyan vardır ve dünyanın en yaygın dinidir...

dünyanın en yaygın dini olması tüm hristiyanların incil okuması anlamına gelmiyor ki.  Fantastik Edebiyat Resim
ÜYE
ÜYE

MoyenReesza yazmış:

Ben bu listeyi bir yerde gördüm paylaşayım dedim.Doğruluğundan emin değilim.

ÜYE
ÜYE

bu bilgiler yalnıştır, ben başka yerde bir sıralama daha gördüm.
1 İncil 1.5 milyar
2. Yüzüklerin efendisi 1.2 milyar
3. --
gerisini hatırlamıyorum Smile
Misafir

Tolkienist yazmış:

bence çok özgün.
ÜYE
ÜYE

Ben Kuran'a çok şaşırdım.  
Üye
Üye

Ben özgün olmadığını destekliyorum.Çok güzeldir ve bende okudum ve seviyorum.Ama yeterince özgün değil ve Yüzüklerin Efendisi kitapları varken Harry Potter kitapları saçma geldi bana ...
Misafir

1. niye Çin kitabı diye kimse sormuyor ama  lol  lol  lol

Türk kitabı yok siz ona bakın ^^
ÜYE
ÜYE

Harry Potter'ın arkasında yaratıcı bir zihin yatıyor, lakin Yüzüklerin Efendisi'nin arkasında çok daha yaşlı, çok daha tecrübeli ve çalışmasını uzun zamana yaymış çok idmanlı bir yazar mevcut. Tolkien kendi dillerini yapmış, kudretli bir dünya 'yaratmış'. Özgünlük anlamında bir başyapıt evet, fakat Harry Potter ile karşılaştırılması saydığım farklar doğrultusunda anlamsız olur. Harry Potter'ın sürükleyiciliği ve okuyucuya hitap şekli de yadsınamaz zannımca. İkisi de apayrı ve ikisi de başarılı seriler.

Fakat benim düşünceme göre Yüzüklerin Efendisi'nin baskınlığı inkar edilemez.
ÜYE
ÜYE

Bence Tolkien'e uzaylılar yardım etti. Evet evet öyle olmalı Shocked
(öbür taraftaki tartışmaya da yazayım ben bunu lol )
ÜYE
ÜYE

ruyaci yazmış:
Bence Tolkien'e uzaylılar yardım etti. Evet evet öyle olmalı Shocked
(öbür taraftaki tartışmaya da yazayım ben bunu lol )

Bencede !
ÜYE
ÜYE

On Küçük Zenci haketmiş ama Harry Potter konusunda öyle düşündüğümü söyleyemem. Sadece anlık zevklere hitap eden bir kitap olduğunu düşünüyorum.
ÜYE
ÜYE

Bence harry potter'a büyük haksızlık etmişsiniz.Yani özgün değil falan diye; ona kalırsa Tolkien'da özgün falan değil kelt efsanelerinden ve başka efsanelerden almış tüm konuları karakterleri(elf,cüce...)  yani bunu suçlama amacıyla yazmıyorum iki kitabıda çok severim tamam tolkien çok daha fazla uğraşmış ömrünü vermiş bu işe ama birine bağnazlıkla bağlanıp öbürüne yok o iğrenç ne işi va sıralamada demek yanlış bence .
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
   Yeni başlık gönder Başlığa cevap gönder   Sayfaya git 1, 2  Sonraki

ANA SAYFA | ÜYELİK | FORUM | SÖZLÜK | KİTAPÇI | BİZE ULAŞIN | WEB TASARIM