En İyi Fantastik Film Hangisi???

Anketler, Karşılaştırmalar, Yarıştırmalar

Başlık Sahibi
SecZey
ÜYE
ÜYE
İletişim:

En İyi Fantastik Film Hangisi???

Mesajgönderen SecZey » 12 Haz 2007, 11:53

Kitaptan uyarlama olsun ya da olmasın fantastik bir sürü film seyrettik (bilim kurgu değil) sizin favoriniz hangi filmler ya da hangi film serisinin kaçıncı filmi? Yorumları da alırsak sevincem :D
iyiler mutlaka kazanır!...

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

eh iştelik film

Mesajgönderen nalp » 12 Haz 2007, 11:58

en iyisinden lotr derim hemide hepisi.. eğer onu saymazsak.

ya çoğu kişi beğenmemiş ama ben eragorn beğendim(şu anda başka film aklıma gelmiyo.. zati sınavdan geldim.. .. sıcağı sıcağına buraya oturdum anca bu kadar çıkıyo :-D ).. belki de kitabı okumamamdan dolayıdır.çünkü ozman film çok boş kalıyo... ama onuda okucağım seriler arasına koydum.. ( uff ne çok seri oldu ya acaba bu yaz bitirebilecekmiyimki hepisini.. :lol: )

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

inş

Mesajgönderen nalp » 12 Haz 2007, 12:03

dur dur .. senin seriyide yani hp yide okucam off allahım off bide stajım var ..azimle nalp azimle :lol:

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

açlık

Mesajgönderen nalp » 12 Haz 2007, 12:17

Ben spawn ıda dicem .. onuda seviyorum.. özellikle pelerinin şekildeğiştirmesine hastayım.. ve zati oldum olası şu iblis olayını sevmişimdir... ne kadar da tabiki gerçek olmaıdğını bilsemde .. cehennem manzaralı filmler hep çekici geliyor bana... :lol:

Başlık Sahibi
SecZey
ÜYE
ÜYE
İletişim:

korsanlar

Mesajgönderen SecZey » 12 Haz 2007, 12:38

karayip korsanlarının özellikle son filmi harika ölüler diyarına gidiyorlar deniz tanrısı vs süperdi
iyiler mutlaka kazanır!...

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

deniz tanrısı

Mesajgönderen nalp » 12 Haz 2007, 12:43

ya bilmiyom da şu deniz tanrısı olayı daha bi güzel yapılabilrdi.. yani şey gibi hani siz sinbad yedi denizler efsanesini izlemişmiydiniz..yani deniz tanrısı nı öle efektli yapmaları güzel olurdu.. sonrasındaki olaylara özellikle dönüp durdukları yer süperdi.. ama işte tanrının ilk ortaya çıktığı sahne :wink: hoşuma gitmemişti..

Kullanıcı avatarı

BLACK HAND
ÜYE
ÜYE

Hmm

Mesajgönderen BLACK HAND » 12 Haz 2007, 15:49

Yüzüklerin efendisi ayrıca diğer tüm filmlerin içindede en iyisidir o kadar oscar aldı hatırlatırım.
Yüzükleri efendisini tek geçerim hiç bi fantastik film önünde bile duramaz heleki eragon :evil: lan resmen 200 sayfada anlatılan ejderhanın büyümesini direk tek geçmiş adamlar nefret ettim ! Harry Potterında ayrı bi yeri var gönlümüzde :D Yerdenizinde filmi vardı o da kötüdür bakın :D
My might is your despair..

Kullanıcı avatarı

kayıp ötenin ışığı
ÜYE
ÜYE
İletişim:

birinci belli ikinci kim =)

Mesajgönderen kayıp ötenin ışığı » 12 Haz 2007, 16:55

yüzüklerin efendisi ilk sırayı çekerken diğerleri gelir.ama şöyle onun kadar iyi bir film çekilsede izlesek veya yüzüklerin efendisini geçsin bile isterim.isterim ki şole izlerken çoşalım yeni bir şeyler olmuş olur...
bulmaktı amaç ışığı,kayıp ötelerde kaybolmuş ışığı...

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

kıyaslıyan kim?

Mesajgönderen nalp » 12 Haz 2007, 16:59

eragon yüzüklerinin efendisin önünde duramaz zati :evil: ... zati denilende yüzüklerin efendisi hariç ... dedik.. onun üstüne film varmı.. :-D

ergonda kendi çapında film. . bi kere olayı film olarak mı ele alıyoruz yoksa kitaptan filme aktarma olarak mı.. ozman bence yüzüklerin efendiside 5 para etmez çünkü.. ama sadece film olarak ele alıyosak eragonun da adı geçer .. ama heraldeki yüzüklerin efendisi ile mukayese edilemez.. ve artık nekadar gönlümde hp var ise... :-D

Kullanıcı avatarı

kayıp ötenin ışığı
ÜYE
ÜYE
İletişim:

bir şey var...

Mesajgönderen kayıp ötenin ışığı » 12 Haz 2007, 17:09

hp direk önde,eragonu hem okuyup hem seyreden biri olarak kitabı filminden çok iyi evet.ama kitapa değerlendirmiyorum ve genelde hep öyle yaparım filmleri ama yinede beni tatmin etmedi ve hp derim

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

zaten..

Mesajgönderen nalp » 12 Haz 2007, 17:16

zaten kitapla değerlendirilmemesi lazım .. çünkü ozman film gerçekten boş gelir.. ayrı düşünülüp değerlendirilmeli.. kim yapmışki kitaba tamamen sadık bi şekilde filmide biz bulalım .. o kalınlıktaki kitabı sinemaya aktarcak babayiğit göremiyorum..

Kullanıcı avatarı

shebey
ÜYE
ÜYE

LOTR

Mesajgönderen shebey » 13 Haz 2007, 14:00

Tabki LOTR bir numara onu geçebilicek tek film kendi extended versiyonudur bence seyretmediyseniz mutlaka bi yerden bulup seyredin. Filmdeki boşluklar çok güzel kapatılıyor bu versiyonda. O muhteşem kitap için yinede yeterli değil ama idare eder.

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

mad max!!!

Mesajgönderen nalp » 14 Haz 2007, 19:42

mad max sanırsam mel gibson oynuyodu.değilmi .. ama karıştırmıyım da.. ayıp olmasın... uçuk arabaların. uçuk insanların ..bulunduğu suç dünyası...
küçükkene izlediğimde çok güzel geliyodu. ama şimdi o kadar hoşuma gitmiyo..( bu çok mu kötü şimdi :lol: )

Kullanıcı avatarı

nalp
ÜYE
ÜYE

panın labirenti

Mesajgönderen nalp » 14 Haz 2007, 22:22

şimdi aklıma geldi bah .. izlerken bu ne biçim felan diyodum ne alaka fantasi ile ama düşündükçe çok hoşuma gitti.. bi çocuğun bulunduğu savaş ortamını takmadan iç dünyasında kendi fantazisi oluşturmasını anlatan gayet güzel bi film.. ne kadar konusu çocukla alakalı olsada bi çocuğun izlememesi gereken kan, vahşetli bi film.. yani çocuklar için.. bizim için o kadar değil.. :-D +13 gibi :lol:

izlemediyseniz öneririm.. ( ya bu filmi tutup lotr ile kıyasladılar .. film için bi bu beni üzdü.. ÇÜNKÜ LOTR İLE KIYASLANAMAZ .. güzelsinde o kadar değil :lol: )

Kullanıcı avatarı

BLACK HAND
ÜYE
ÜYE

Re: LOTR

Mesajgönderen BLACK HAND » 15 Haz 2007, 18:10

shebey yazdı:Tabki LOTR bir numara onu geçebilicek tek film kendi extended versiyonudur bence seyretmediyseniz mutlaka bi yerden bulup seyredin. Filmdeki boşluklar çok güzel kapatılıyor bu versiyonda. O muhteşem kitap için yinede yeterli değil ama idare eder.

Ben bu versiyonu nerde bulabilirm??Resim
My might is your despair..

Kullanıcı avatarı

shebey
ÜYE
ÜYE

EXTENDED

Mesajgönderen shebey » 16 Haz 2007, 10:55

3.filmin exrended versiyonunu beğenmiştim ben en çok. Sinema versiyonunda Aragorn Legolas ve Gimli'nin gemilerle zart diye gelmesi çok aceleci olmuştu. Extendedda gemileri ele geçirmeleride gösteriliyor. Souron'un ağzı, Eomer'in Eowyn'nin baygın bedenini bulup başında ağlaması, Faramir Eowyn tanışması, Kralın şifacı elleri daha bir çok hatırlıyamadığım sahne daha mevcut bu versiyonda.

Söylentiye göre 1-2 filmlik sahne daha varmış Petter Jackson'ın elinde bikaç sene sonra yeni bi paket olarak piyasaya sürücekmiş ne kadar doğru bilmiyorum. İşin suyunu çıkartmak mı? evet. İzlenir mi? evet. :wink:

Kullanıcı avatarı

kayıp ötenin ışığı
ÜYE
ÜYE
İletişim:

sözün sonu biterken çıkan kelimeler.

Mesajgönderen kayıp ötenin ışığı » 17 Haz 2007, 16:36

en yii fantastik filmm.pan'in labirenti.söylenecek kelime bulamıyorum

Kullanıcı avatarı

zeynikey
ÜYE
ÜYE

lotr

Mesajgönderen zeynikey » 21 Haz 2007, 11:50

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ iyidir

Kullanıcı avatarı

Gri Hacı
ÜYE
ÜYE

tabii ki

Mesajgönderen Gri Hacı » 15 Tem 2007, 22:00

Yüzüklerin Efendisi tartışmasız en iyi. Ayrıca Shebey'e katılıyorum 3. filmin extended edition'ı çok güzel olmuş, yine de Peter Jackson'ın kitaba bile karşı gelip Gandalf'ı Witch King'e tokatlatması beni derinden yaraladı.
Pan'ın Labirenti... Görsel açıdan türünün herhalde en iyisi ama gerek senaryo gerekse de konu alınan olayların işleniş biçimi beni öyle bir nefretle doldurdu ki, yönetmen ve senarist (ikisi aynı adam mı değil mi bilmiyorum ama) gelseler çok ağır kalplerini kırarım :)
"Sessizce kenara çekilirler, gözlerimle karşılaşmamak için."

Kullanıcı avatarı

Tanin Majere
ÜYE
ÜYE

Hobbit...

Mesajgönderen Tanin Majere » 15 Tem 2007, 23:46

Duyduğuma göre Hobbit çekilmiomus :evil: İnanmadımm çünkü duyrulmuştu ama içime bi şüphe düştü. :(
Hobbit Peter Jackson tarafından çekilmiyor ne yazık ki... Kendisi projeden ayrıldığını açıkladı. Baya bi tepki de gördü ama profesyonel bir karar olduğunu düşünmekteyim kendi adıma. Sonuçte LotR yeterince tatminkar bir film değildi fanlara göre. Bunu da kabullenmişti...

Bazı sitelerde Sam Raimi'ye teklif gittiği yazılsa da onun kesin olup olmadığı belli değil. Ki ben onun kabul edeceğini de düşünmüyorum...

SOnuç olarak film hakları satılmış durumda ancak yönetmen koltuğu hala sahipsiz...

Belki bu yüzden iptal olması bile gündeme gelebilir...

Dipnot:Dragonlance the Movie fragmanı gelsede izlesek:D

“COLOSSEUM” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Giriş  •  Kayıt