Reklam Arama Galeri Fantastik Edebiyat Ana Sayfa Üyelik Fantastik Edebiyat Forumu FRP - RPG Forumları Fantasiana Ansiklopedik Sözlük Kitapçı Site Arşivi Künye İletişim Ana Sayfa
 Kayıt  |  Üyeler  |  Arkadaşlarım  |  Giriş       

Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki  
ÜYE
ÜYE

Kitaptan uyarlama olsun ya da olmasın fantastik bir sürü film seyrettik (bilim kurgu değil) sizin favoriniz hangi filmler ya da hangi film serisinin kaçıncı filmi? Yorumları da alırsak sevincem Very Happy
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ÜYE
ÜYE

en iyisinden lotr derim hemide hepisi.. eğer onu saymazsak.

ya çoğu kişi beğenmemiş ama ben eragorn beğendim(şu anda başka film aklıma gelmiyo.. zati sınavdan geldim.. .. sıcağı sıcağına buraya oturdum anca bu kadar çıkıyo ).. belki de kitabı okumamamdan dolayıdır.çünkü ozman film çok boş kalıyo... ama onuda okucağım seriler arasına koydum.. ( uff ne çok seri oldu ya acaba bu yaz bitirebilecekmiyimki hepisini..  lol )
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

dur dur .. senin seriyide yani hp yide okucam off allahım off bide stajım var ..azimle nalp azimle lol
ÜYE
ÜYE

Ben spawn ıda dicem .. onuda seviyorum.. özellikle pelerinin şekildeğiştirmesine hastayım.. ve zati oldum olası şu iblis olayını sevmişimdir... ne kadar da tabiki gerçek olmaıdğını bilsemde .. cehennem manzaralı filmler hep çekici geliyor bana... lol
ÜYE
ÜYE

karayip korsanlarının özellikle son filmi harika ölüler diyarına gidiyorlar deniz tanrısı vs süperdi
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ÜYE
ÜYE

ya bilmiyom da şu deniz tanrısı olayı daha bi güzel yapılabilrdi.. yani şey gibi hani siz sinbad yedi denizler efsanesini izlemişmiydiniz..yani deniz tanrısı nı öle efektli yapmaları güzel olurdu.. sonrasındaki olaylara özellikle dönüp durdukları yer süperdi.. ama işte tanrının ilk ortaya çıktığı sahne wink  hoşuma gitmemişti..
ÜYE
ÜYE

Yüzüklerin efendisi ayrıca diğer tüm filmlerin içindede en iyisidir o kadar oscar aldı hatırlatırım.
Yüzükleri efendisini tek geçerim hiç bi fantastik film önünde bile duramaz heleki eragon  Evil or Very Mad lan resmen 200 sayfada anlatılan ejderhanın büyümesini direk tek geçmiş adamlar  nefret ettim ! Harry Potterında ayrı bi yeri var gönlümüzde Very Happy Yerdenizinde filmi vardı o da kötüdür bakın Very Happy
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
ÜYE
ÜYE

yüzüklerin efendisi ilk sırayı çekerken diğerleri gelir.ama şöyle onun kadar iyi bir film çekilsede izlesek veya yüzüklerin efendisini geçsin bile isterim.isterim ki şole izlerken çoşalım yeni bir şeyler olmuş olur...
ÜYE
ÜYE

eragon yüzüklerinin efendisin önünde duramaz zati Evil or Very Mad ... zati denilende yüzüklerin efendisi hariç ... dedik.. onun üstüne film varmı..  

ergonda kendi çapında film. . bi kere olayı film olarak mı ele alıyoruz yoksa kitaptan filme aktarma olarak mı.. ozman bence yüzüklerin efendiside 5 para etmez çünkü.. ama sadece film olarak ele alıyosak eragonun da adı geçer .. ama heraldeki yüzüklerin efendisi ile mukayese edilemez.. ve artık nekadar gönlümde hp var ise...  
ÜYE
ÜYE

hp direk önde,eragonu hem okuyup hem seyreden biri olarak kitabı filminden çok iyi evet.ama kitapa değerlendirmiyorum ve genelde hep öyle yaparım filmleri ama yinede beni tatmin etmedi ve hp derim
ÜYE
ÜYE

zaten kitapla değerlendirilmemesi lazım .. çünkü ozman film gerçekten boş gelir.. ayrı düşünülüp değerlendirilmeli.. kim yapmışki kitaba  tamamen sadık bi şekilde filmide biz bulalım .. o kalınlıktaki kitabı sinemaya aktarcak babayiğit göremiyorum..
ÜYE
ÜYE

Tabki LOTR bir numara onu geçebilicek tek film kendi extended versiyonudur bence seyretmediyseniz mutlaka bi yerden bulup seyredin. Filmdeki boşluklar çok güzel kapatılıyor bu versiyonda. O muhteşem kitap için yinede yeterli değil ama idare eder.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
ÜYE
ÜYE

mad max  sanırsam mel gibson oynuyodu.değilmi .. ama karıştırmıyım da.. ayıp olmasın... uçuk arabaların. uçuk insanların ..bulunduğu suç dünyası...
küçükkene izlediğimde çok güzel geliyodu. ama şimdi o kadar hoşuma gitmiyo..( bu çok mu kötü şimdi lol )
ÜYE
ÜYE

şimdi aklıma geldi bah .. izlerken bu ne biçim felan diyodum ne alaka fantasi ile ama düşündükçe çok hoşuma gitti.. bi çocuğun bulunduğu savaş ortamını takmadan iç dünyasında kendi fantazisi oluşturmasını anlatan gayet güzel bi film.. ne kadar konusu çocukla alakalı olsada bi çocuğun izlememesi gereken kan, vahşetli bi film.. yani çocuklar için.. bizim için o kadar değil..     +13 gibi lol

izlemediyseniz öneririm.. ( ya bu filmi tutup lotr ile kıyasladılar .. film için bi bu beni üzdü.. ÇÜNKÜ LOTR İLE KIYASLANAMAZ .. güzelsinde o kadar değil lol  )
ÜYE
ÜYE

shebey yazmış:
Tabki LOTR bir numara onu geçebilicek tek film kendi extended versiyonudur bence seyretmediyseniz mutlaka bi yerden bulup seyredin. Filmdeki boşluklar çok güzel kapatılıyor bu versiyonda. O muhteşem kitap için yinede yeterli değil ama idare eder.

Ben bu versiyonu nerde bulabilirm??Fantastik Edebiyat Resim
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
ÜYE
ÜYE

3.filmin exrended versiyonunu beğenmiştim ben en çok. Sinema versiyonunda Aragorn Legolas ve Gimli'nin gemilerle zart diye gelmesi çok aceleci olmuştu. Extendedda gemileri ele geçirmeleride gösteriliyor. Souron'un ağzı, Eomer'in Eowyn'nin baygın bedenini bulup başında ağlaması, Faramir Eowyn tanışması, Kralın şifacı elleri daha bir çok hatırlıyamadığım sahne daha mevcut bu versiyonda.

Söylentiye göre 1-2 filmlik sahne daha varmış Petter Jackson'ın elinde bikaç sene sonra yeni bi paket olarak piyasaya sürücekmiş ne kadar doğru bilmiyorum.  İşin suyunu çıkartmak mı? evet. İzlenir mi? evet. wink
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
ÜYE
ÜYE

en yii fantastik filmm.pan'in labirenti.söylenecek kelime bulamıyorum
ÜYE
ÜYE

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ iyidir
ÜYE
ÜYE

Yüzüklerin Efendisi tartışmasız en iyi. Ayrıca Shebey'e katılıyorum 3. filmin extended edition'ı çok güzel olmuş, yine de Peter Jackson'ın kitaba bile karşı gelip Gandalf'ı Witch King'e tokatlatması beni derinden yaraladı.
Pan'ın Labirenti... Görsel açıdan türünün herhalde en iyisi ama gerek senaryo gerekse de konu alınan olayların işleniş biçimi beni öyle bir nefretle doldurdu ki, yönetmen ve senarist (ikisi aynı adam mı değil mi bilmiyorum ama) gelseler çok ağır kalplerini kırarım  Smile
ÜYE
ÜYE

Duyduğuma göre Hobbit çekilmiomus Evil or Very Mad İnanmadımm çünkü duyrulmuştu ama içime bi şüphe düştü. Sad
Hobbit Peter Jackson tarafından çekilmiyor ne yazık ki... Kendisi projeden ayrıldığını açıkladı. Baya bi tepki de gördü ama profesyonel bir karar olduğunu düşünmekteyim kendi adıma. Sonuçte LotR yeterince tatminkar bir film değildi fanlara göre. Bunu da kabullenmişti...

Bazı sitelerde Sam Raimi'ye teklif gittiği yazılsa da onun kesin olup olmadığı belli değil. Ki ben onun kabul edeceğini de düşünmüyorum...

SOnuç olarak film hakları satılmış durumda ancak yönetmen koltuğu hala sahipsiz...

Belki bu yüzden iptal olması bile gündeme gelebilir...

Dipnot:Dragonlance the Movie fragmanı gelsede izlesek:D
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
   Yeni başlık gönder Başlığa cevap gönder   Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

ANA SAYFA | ÜYELİK | FORUM | SÖZLÜK | KİTAPÇI | BİZE ULAŞIN | OKUYUCU | KİTAP OKU | WEB TASARIM