Reklam Arama Galeri Fantastik Edebiyat Ana Sayfa Üyelik Fantastik Edebiyat Forumu FRP - RPG Forumları Fantasiana Ansiklopedik Sözlük Kitapçı Site Arşivi Künye İletişim Ana Sayfa
 Kayıt  |  Üyeler  |  Arkadaşlarım  |  Giriş       

ÜYE
ÜYE

Telekinezi nedir ?

Telekinezi maddeler üzerinde düşünce gücüyle etki yapma olarak tanımlanır.

Telekinezinin gerçekliğine dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. 2006'da bu konudaki 380 deneyin m e t a analizini yapan bir çalışma, sadece yayın önyargısına (bilimsel yayın yapan kişilerin sonuçları olumlu yorumlama payı) bağlanabilecek denli küçük bir etki bulmuştur. Telekinezi deneyleri, bilimadamları tarafından yeterince kontrollü ve tekrarlanabilir olmamaları yüzünden eleştirilmiştir. Ancak bazı deneyler telekinezinin gerçekliği konusunda bir yanılsama yaratmıştır, bu yanılsama deneyi yürütenlerin telekineziye duyduğu inançla orantılıdır.

Telekineziyi gerçekleştirebildiğini iddia edenler arasında en ünlüleri Rus psişik Nina Kulagina ve İsrail'li psişik Uri Geller'dir.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Telekinezi

Nina Kulagina

Uri Geller

Telekinezi Yönetemleri :

1- Psi Wheel ( Kağıt-İğne Yöntemi )

a. Vakit seçimi 
Telekineziye amatör olarak başlarken konsantrasyon önemlidir. Bu yüzden vakit seçimi uygun olsa daha iyi olur. Telekinezi için sabah vakti uygun olabilir. Beyne henüz konsantrasyonunuzu dağıtacak bilgiler yüklenmemiştir. Uykulu iseniz konsantrasyonunuz uykuya kayacaktır. Bu yüzden kalktıktan ortalama bir saat sonrası daha uygundur. 

b. Malzemeleri hazırlayın. 
Telekineziye yeni başlayan biri kendisine daha kolay nesneler seçmelidir. İğne ,kağıt ve iğneyi sabitleyecek bir cisim bunun için gayet uygundur. 5x5 boylarında küçük bir ince yapılı parşömen kağıdı kesin. Bu kağıdı aşağıda gördüğünüz tüm katlama çizgilerine göre katlayıp açın. Açarken kağıdı tam düzeltmeyin. Çalışmamız bir şemsiyeye benzemeli. 

Not: Kağıdı dikdörtgen kesmeniz fiziki döndürücü kuvvetin gereksinimini azaltır. Ve şekilde gördüğünüz X biçimindeki katlama işini yapmayın sadece + biçiminde kenar orta noktalardan katlayın. Elde ettiğimiz şemsiyeyi herhangi bir yere dik olarak sabitlediğimiz iğnenin sivri ucuna hafifçe koyun (Hiç batırmadan sadece bırakın). Kağıt hafif bir harekette dönecek kadar serbest duracaktır. Not: Bu andan itibaren odanızı rüzgarla buluşturmayın. Asla kapı veya pencerelerinizi açık bırakmayın. Kapı altlarınıda yumuşak bir malzemeyle kapatın. 

Elde ettiğimiz şemsiyeyi herhangi bir yere dik olarak sabitlediğimiz iğnenin sivri ucuna hafifçe koyun (Hiç batırmadan sadece bırakın). Kağıt hafif bir harekette dönecek kadar serbest duracaktır. 

Not: Bu andan itibaren odanızı rüzgarla buluşturmayın. Asla kapı veya pencerelerinizi açık bırakmayın. Kapı altlarınıda yumuşak bir malzemeyle kapatın.

c. Konsantrasyon 
Eğer konsantrasyonunuz tam olsun istiyorsanız düşüncelerinize mani olacak herşeyi aklınızdan çıkartın. Gözünüzü kapatıp bir süre bekleyin. Aklınıza her ne gelirse gelsin onu atmadan gözünüzü açmayın. Konsantrasyonunuz sadece aklınızın düşüncelerden arındığı yönünde olsun. 

d. Artık başlayalım. 
Bu gün telekineziye başladığınız ilk gün. Sonuç almak için elinizden geleni yapın.Fakat sakin ve sabırlı olun. Sonuç alamazsanız üzülmeyin. Zaten ilk sefer için sonuç almanız zor olacaktı. Şimdi kağıda 30 derecelik açıyla yukarıdan bakın. Kağıda konsantrasyonunuzu etkilemeyecek kadar yaklaşın. Kağıda uzaklığınız yaklaşık birbuçuk karış olsun. Kağıda odaklanın. Onu sizin bir organınız gibi hareket ettireceğinizi düşünmeniz yarar sağlayacaktır. Gelelim işin en heyecanlı kısmına. Şimdi kağıdı sadece bakarak döndürdüğünüzü düşünün. İster sol için komut verin ister sağ. Önemli olan sizin kağıdın döneceğini düşünmenizdir. Sadece hayal etmeyin. Çünkü hayal etmekten öte kağıdı siz döndüreceksiniz. Kağıda bir süre böyle bakın. Unutmayın! Sakin olmalısınız. Bu gün dönmezse yarın dönecek demelisiniz. Bu biçimde günde 10 dakika uğraşabilirsiniz. 5 dakikada bir teneffüs yapın. Hatta bu teneffüsler bir kaç saat sürebilir. 

e. Şu psikolojik hali edinin
(Bu maddeki bilgiler size moral vermek için değil gerçekler nazara alınarak yazılmıştır)
Başarmanız için kimse sizi zorlamıyor. Siz başaramamaktan korkmuyorsunuz. Telekinezi zaten basittir. Bir kaç gün içinde nasılsa başaracaksınız. Sonuç alma süreniz çok büyük ihtimalle bir haftayı geçmeyecektir. 

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/parapsikoloji/70738-telekinezi-ve-telekinezi-yontemleri.html#ixzz24wn2CW6B

Örnek Psi Wheel Videosu :

http://www.youtube.com/watch?v=H5NwRfMJgOQ

2- Pipet Çevirme

Tuzluğun üzerine pipeti koyuyoruz. Önce ellerimiz pipetin iki yanında ve aynı psi-wheel döndürür gibi düşünerek pipetin dönmesini istiyoruz. Bu noktada hatırlatmak istediğim bir şey var arkadaşlar. Öncelikle psi-wheelden başlamanızı tavsiye ediyorum. Pipet bir sonraki adım. Benim anlattığım teknikle pipet çevirmek istiyorsanız psi-wheelin nasıl döndürüldüğünü bilmeniz, daha önceden uygulamış olmanız gerekiyor. Pipetin dönmesini istedik, yoğunlaştık, dikkatimizi sadece pipete verdik ve ellerimiz 2 yanda açık bekliyoruz. Sonra yavaşça elimizi çekelim. Eğer tam olarak konsantre olabildiysek pipet elimizin peşinden tıpkı videoda olduğu gibi bir mıknatıs gibi gelecektir.

Bir diğer teknik de vücudumuzun enerjisinin kalbimizde toplandığını düşünerek başladığımız bir teknik. Kalbimizde enerjinin toplandığını hayal ediyoruz öncelikle. Daha sonra bu enerjinin kalbimizden omuzlarımıza, oradan da ellerimize aktığını düşünüyoruz. Bir önceki tekniğe benzer şekilde elimizdeki bu enerjiyle pipeti döndürme alıştırmaları yapıyoruz.

Alıştırma yaptıkça yatkınlığınızın artacağını düşünüyorum. Bu öyle hemen olacak bir şey değil. Kimisi vardır hemen çevirir pipeti de psi-wheeli de kimisi vardır 10 gün uğraşır... Bu tamamen size kalmış bir şey. Eğer gerçekten inanırsanız evren size istediğinizi verecektir. Siz yeter ki bıkmadan usanmadan çalışın. Baktınız ki olmuyor yapamıyorsunuz, fazla takılmayın. Başka bir alıştırmaya geçin.

Kaynak: http://www.parapsikoloji.in/telekinezi-ile-pipet-cevirmevideo-ve-teknik-t87.0.html

Örnek Pipet Çevirme Videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=PabUgu7ZbLw&feature=related

Deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz ...

Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
ÜYE
ÜYE

Denemişliğim vardır kağıtta. En sonunda yapamayıp sürtünme yoluyla hareket ettirmeye çalıştım. Sonuç: başarısız tabii.  lol
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

Ben daha denemek için uygun ortam bulamadım ev çok kalabalık okul başladığında deneyeceğim ama okuduğum her yazıda inanç diyor inanmıyorsan veya bu işi gösteri ya da hava atmak için yapıyorsan da zorlanırmışsın.
ÜYE
ÜYE

Ve başarmışlığım vardır. Shocked
ÜYE
ÜYE

DarkSunShine yazmış:

Nasıl bi nesnede denedin ve başardığın kanısına nasıl vardın? ben arkadaşıma söyleyince kağıt bu ufak bi şeyde hareket eder tabii dedi ben de bıraktım denemeyi. Very Happy

ÜYE
ÜYE

makinaci1993 yazmış:
Ben daha denemek için uygun ortam bulamadım ev çok kalabalık okul başladığında deneyeceğim ama okuduğum her yazıda inanç diyor inanmıyorsan veya bu işi gösteri ya da hava atmak için yapıyorsan da zorlanırmışsın.

Yapacak başka bi saçmalık bulamadığım için denedim. Very Happy Yapıp yapmadığımı da anlamadım, ama  hareket ettirme duygusunu yaşadım yani o yeter .

ÜYE
ÜYE

kalp-çatlağı yazmış:

DarkSunShine yazmış:

Nasıl bi nesnede denedin ve başardığın kanısına nasıl vardın? ben arkadaşıma söyleyince kağıt bu ufak bi şeyde hareket eder tabii dedi ben de bıraktım denemeyi. Very Happy

O dönüşten zaten anlarsın, hızlandırıp yavaşlatabiliyosam, istediğin zaman durduruyosan, istediğin zaman tersne dönüyosa oluyodur...

ama saçma, yaptım da noldu?

ÜYE
ÜYE

Ben şizofrenmiyiz gibi bisey olmus. ama aciklamissin en azindan.
ÜYE
ÜYE

makinaci1993 yazmış:
Ben şizofrenmiyiz gibi bisey olmus. ama aciklamissin en azindan.

ben şizofreniz zaten Very Happy

ÜYE
ÜYE

Ben de denemiştim. Dönüyordu arada ama istediğim tarafa dönmüyordu.
ÜYE
ÜYE

Bu telekineziyi yapmak için hadi yapalım demek yetmez, bu anca çocukça olur.Çünkü beyninizi kontrol edebilmeniz gerekir, bunun için de yıllarca çalışmak, meditasyon yapmak vs vs...
ÜYE
ÜYE

¿Sis? yazmış:
Bu telekineziyi yapmak için hadi yapalım demek yetmez, bu anca çocukça olur.Çünkü beyninizi kontrol edebilmeniz gerekir, bunun için de yıllarca çalışmak, meditasyon yapmak vs vs...

yıllarca çalışırsan sadece telekinezi yapar, kağıt döndürüp kendini tatmin edersin.

döndürdüğün kağt da hiçbir işine yaramaz.

ÜYE
ÜYE

DarkSunShine yazmış:

¿Sis? yazmış:

yıllarca çalışırsan sadece telekinezi yapar, kağıt döndürüp kendini tatmin edersin.

döndürdüğün kağt da hiçbir işine yaramaz.

İşin ehli olduktan sonra çok daha büyük şeyleri hareket ettirebilirsiniz.

ÜYE
ÜYE

ablacım işin ehilleriyle tanıştım, 3 yılımı parapsikolojik çalışmalarla geçirdim, şimdi çok kolaylıkla söyleyebiliyorum ki ego tatmininden öte hiçbir işe yaramıyor.
merak edersen ''nedir işe yaramayan,yarıyan? neden?'' dersen birgün oturur konuşuruz Smile
amacım muhalefet olmak değil, abla sözü dinleyin kırmayım kafanızı       
ÜYE
ÜYE

DarkSunShine yazmış:
ablacım işin ehilleriyle tanıştım, 3 yılımı parapsikolojik çalışmalarla geçirdim, şimdi çok kolaylıkla söyleyebiliyorum ki ego tatmininden öte hiçbir işe yaramıyor.
merak edersen ''nedir işe yaramayan,yarıyan? neden?'' dersen birgün oturur konuşuruz Smile
amacım muhalefet olmak değil, abla sözü dinleyin kırmayım kafanızı       

Very Happy Very Happy Bende uzuuuuuuuuunn  süredir bu işlerle uğraşıyorum, benim bildiğim  beynin üzerinde  etkini arttırdıkça telekinezi yeteneğin artıyor bu da daha büyük işleri yapmanı sağlıyor ama neyse kafamı seviyorum o yüzden susayım <a style=Razz" border="0" />

ÜYE
ÜYE

Her neyse bilim bu olayı kabul etmiyor.
ÜYE
ÜYE

kalp-çatlağı yazmış:
Her neyse bilim bu olayı kabul etmiyor.

yeap işte bu doğru Very Happy neye inanacağına karar vermen gerek

ÜYE
ÜYE

fır fır kağıt döndürsek fena mı olur Very Happy
ÜYE
ÜYE

Bir süredir giremiyorum ama konu almış başını gidiyor ( mutluyum bu konuda Very Happy ) biraz uğraşıp teknikleri meditasyonları falan bulup paylaşacağım.
   Yeni başlık gönder Başlığa cevap gönder  

ANA SAYFA | ÜYELİK | FORUM | SÖZLÜK | KİTAPÇI | BİZE ULAŞIN | OKUYUCU | KİTAP OKU | WEB TASARIM