Reklam Arama Galeri Fantastik Edebiyat Ana Sayfa Üyelik Fantastik Edebiyat Forumu FRP - RPG Forumları Fantasiana Ansiklopedik Sözlük Kitapçı Site Arşivi Künye İletişim Ana Sayfa
 Kayıt  |  Üyeler  |  Arkadaşlarım  |  Giriş       

Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki  
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 16 Ksm 2009
   Mesajlar: 9
Ne yazık ki öldü Tass Sad
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
DENETMEN

   Kayıt: 25 Hzr 2008
   Mesajlar: 7152
Gubulus Farfara yazmış:
Ne yazık ki öldü Tass Sad


Fantastik Edebiyat Resim kim demiş?  Tas ölmez, ölemez, o cüce ile buluşup yıldızı parlamış olabilir ama biliyorsunuz oradan yeryüzüne inmek hiç de zor değil.

Ben cüce ile buluştuğu için çok mutlu olmuştum.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Kızıl Gölge yazmış:
Öncelikle beklentileri öğrenmek istiyorum.

Ne düşünüyor sunuz, ne görmek istiyorsunuz?


Beklentimiz açık Mine, kendimizi elflerin diyarında,

daha doğrusu ilk Ejderha Mızrağı kitabında ki half elf gibi,

maceradan maceraya koşmak istiyoruz.

Bunun içinde bize D&D kıvamında hatta ondan daha iyi bir kurgu

ve özellikle gruplaşma açısından gruplanmaların karakterleri birbirine uygun, anlamlı şahıslardan seçilmesi,

Savaş sisteminin olabildiğince tarafsız olması,

çünkü özgürlük dediniz,

kulağımda çınlama yarattı.

Herkesin hangi karakter olursa olsun eğlenebileceği,

özellikle ana kurgu o olmazsa yan kurgu dallanmalarında en düşük seviye oyuncu gruplarının da yer edinmesi.

Ejderhalar konusunda çok dikkatli olunması,

oynatan şahısların gerçekten bilgili ve sabırlı olması.

Gelelim en önemli konuya,

hepimiz biliyoruz ki küçük raistlincikler türüyücek aramızda,

bunları küstürmeden kendi köşelerine kadar yardım etmek gerek.

Ayrıca Ejderha Mızrağı salt tamamen bilgiye dayalı  bir frp oyunu değil,

Sanırım tek ben böyle düşünmüyorum?

NOT:Şimdilik bu kadar yeterli. Aklıma gelince paylaşımlarda bulunacağım.

NOT2:Şairane bir yazım şekli döktürdüğüm için affınıza sığınıyorum. Amacımız yenilikti. Smile
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Fantastik Edebiyat Resim

Dragon Lance haritası...
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55


Yeni Bir Çağın Şafağı
İkinci Afetten Sonra: 1-34
Son Kahramanlar'ın mezarı Solace dışına inşa edildi. Palanthas'daki Yüksek Büyücülük Kulesi yok edildi ve Kütüphane'nin içindeki tüm bilgiler kayboldu. Kırmızı ejderha Malystyrx Krynn'e geldi. Malys, Balifor'un çevresindeki alanı yok etti. Nehiryeli kenderleri Malys'a karşı örgütledi ve saldırıda öldü. Haberci ortaya çıkar ve Ejderha Tasfiyesi başlar.

Takhisis Şövalyeleri Neraka yakınlarında tekrar örgütlenir ve Sara Dunstan Çelik Lejyonu'nu kurar. Altınay, Kalbin güçlerini keşfeder. Üç tane daha ejderha, Khellendros, Onysablet ve Pyrothraxus gelir ve toprakları paylaşırlar. Palin Majere Konsey'in başı olur ve Işığın Kalesi Altınay ve Jasper tarafından inşa edilir. Silvanesti'nin etrafı büyülü bir bariyerle sarılır.

Caramon ve Tika Majere Son Yuva Hanı'nı yeniden inşa ederler. Bu sırada dokuz tane daha ejderha (Gellidus, Stenndunuus, Iyesta, Fenalysten, Lorrinar, Mohrlex, Cryonisis, Frisindia ve Beryllinthranox) toprakları ele geçirir. Solamniya Yüce Emri'nin isteğiyle Malys'ın Kimsesizlik'ine keşife çıkılır. Gölge Büyücüsü Kimsesizlik'ten büyülü güçlerle çıkar. Qualinesti elfleri kaybolmaya başlar.

Yüce Büyücülük Tarikatları büyücülerin güç için yaptıkları savaşta bir kaosa sürüklenir. Palin Son Konsey'i ele geçirir ve Tarikatları dağıtır. Ezberlemektense hissetmeyi gerektiren yeni büyü yeteneği, Gölge Büyücüsü tarafından insanlara öğretilir. Thorbardin cüceler tarafından mühürlenir ve bazıları da Severus Stonehand'le birlikte dağın dışına çıkarlar. Daha sonraları bu dışarıda kalan cüceler Zhakar'ı ele geçirirler ve burada yeni bir cüce ulusu kurarlar.

Kalp Kahramanları büyük ejderhalara meydan okurlar ve deniz ejderhası Brine'i öldürürler.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Karanlık Zaman
A. S. 1-346
Krynn'in Karanlık Çağları. Şövalyelere, Afet'i durdurmadıklarından dolayı zulmedilmeye başlanır."Arayanlar" sayesinde yeni tanrılar ortaya çıkar. İnsanlar açlıktan ölür ve tepe cüceleri Thorbardin'e girmek isterler. Cücekapısı Savaşları başlar ve Fistandantilus'un dört güçlü büyü yaparak, kendi ordusunu ve Zhaman kalesini yok etmesiyle sona erer.

Takhisis kromatik ejderhalarını uyandırır ve Kuruluş Taşını, Neraka'daki tapınağına yerleştirir. Taş Berem tarafından bulunur. Metalik ejderhaların yumurtaları, kromatik ejderhalar tarafından çalınır. Metalik ejderhalar çalınan yumurtalarının nerede olduklarını öğrenirler ve henüz doğmamış çocuklarına zarar gelmemesi için yaklaşan savaşa katılmamak için yemin ederler. Kötü yaratıklar Neraka'ya çekilirler; Ejderhaorduları kurulur ve ejderanlar yaratılır.

Mızrak Savaşı & İkinci Afet
A. S. 346-383
Arkadaşlar dünya üzerinde yayılan kötülüğün ne olduğunu bulmak için seyahatlere çıkma sözü verirler.

Ejderhaorduları Nordmaar ve Balifor'u istila ederler, sonra da Silvanesti'ye saldırırlar. Elfler Güney Ergoth'a kaçmak zorunda kalırlar. Yıldızların Sözcüsü Lorac Caladon, istilayı durdurmak için bir ejderha küresi kullanır ama bunun yerine Kabus'un gelmesine neden olur. Solamniya'nın istilası doğudan başlar. Aktaş Konseyi ortaya çıkar ve Ejderhaordularını durduracak bir müttefik grubu oluşturur. Ejderhamızrakları yeniden bulunur ve Yüce Ermişlik Kulesi'ne saldıran Mavi Ejderhaordusu'nu durdurmak için kullanılır. Metalik ejderhalar savaşa katılır. Yüceefendi Ariakas, Tanis Yarımelf tarafından öldürülür.

Mızrak Savaşı sona erer ve Ansalon üzerindeki Ejderhaorduları dağılır. Kalanlar da Aktaş Konseyi tarafından dağıtılır. Gunthar Uth Wistan, Solamniya Şövalyeleri Büyük Efendisi olur. Raistlin Majere, Palanthas'taki Yüksek Büyücülük Kulesi'ne girer. Şehir, savaştan arta kalan Mavi Ejderhaordularını yöneten Kitiara Uth Matar tarafından saldırıya uğratılır. Yenilir, fakat şehri de harap eder.

Solamniya Şövalyeleri, Lord Ariakan serbest bırakır. Ariakan da Takhisis Şövalyelerini kurar. Altınay ve Nehiryeli Que-Shu'yu yeniden kurarlar ve bozkırlıları birleştirirler. Porthios Kanan ve Alhana Yızdızmeltemi evlenir ve elf uluslarını birleştirirler. Tanis Yarımelf ve Caramon Majere Storm'un Kalesine giderler ve Steel Brightblade'le tanışırlar. Geri dönerler ve Takhisis Şövalyeleri'nin varlığından etrafı haberdar ederler.

Porthios Silvanestinin Kabusu'nu sona erdirir, fakat Quelinesti tarafından mevkisinden indirilir ve Alhana ile kaçar. Başa Gilthas Kanan geçer.

Irdalar Grimücevheri kırarlar ve dünyanın varlığını tehdit eden Kaos'u serbest bırakırlar. Takhisis Şövalyeleri Ansalon'u istila ederler ve kıtanın çoğunu ele geçirirler. Kaos'un yaratıkları saldırır. Thorbardin içerden saldırıya uğrar; elfler ve ogreler birlikte savaşarak Blödehelm ve Silvanesti'yi korurlar. Vingaard Dağları oluşur. Turbidus Okyanusu'nda büyük bir yarık açılır; Kaos'un yaratıkları Nordmaar, Estwilde, Kuzey Bozkırları ve Solamniya'ya saldırırlar. Okyanus kaynamaya başlar. Yüce Ermişlik Kulesi saldırıya uğrar; Takhisis Şövalyeleri Mavi Ejderhalara ve Solamniya Şövalyeleri de Gümüş Ejderhalara binerek Kaos'un kendisine saldırırlar. Kaos yenilir. Paladine, dünyanın kurtulmuş olmasına rağmen, tanrıların ve büyünün Kaos'la birlikte ayrılacağını duyurur. Raistlin de onlarla birlikte gider. Yarık'ın yanında oluşan adalara Kaos'un Dişleri Adaları adı verilir
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
A. Ö. 1000-0
Istar dünyanın en güçlü ulusu ve ticaretin merkezi oldu. Elfler gittikçe daha fazla kendilerini soyutlamaya başladılar. Istar ve kenderler arasında ticaret savaşları çıktı. Kender toprakları, Istar standartlarından soyutlandı. Silvanesti gemileri, Istar'ın topraklarını genişleterek elf tüccarlar tehdit edildikten sonra Istar limanlarını bloke ettiler. Barışı Solamniya sağladı. Istarlı ticaret kervanlarına saldıran Barbarlar, Şövalyeler tarafından yenilgiye uğratıldı.

Yaklaşık 200 sene barış sürdü, ta ki Istar kıtanın kültür merkezi olana kadar. Istar kendisini dünyanın ahlak merkezi olarak ilan etti ve başa Kralrahip'i getirdi. 100 yıl sonra, Kralrahip, Açık Erdem Beyannamesi'ni yayınlattı. Bu sayede kötü kişiler ya köle olacak ya da öleceklerdi. Tüm "kötülüğün" yok edilmesi emredildi. Halklar Yüksek Büyücülük Kuleleri'ne saldırdılar, fakat Kulelerin patlamasıyla birçoğunun ölmesi sonucunda Kralrahip bunu durdurdu.

Düşünce Kontrolü Fermanı, Kralrahip'in halkta oluşan en ufak kötü isteği fark edebilmesini sağladı. Son günlerde, Kralrahip iyiliğe yükselebilmek için yaptığı hazırlıklarını tamamladı. Kıyamet Günü, gerçek rahiplerin hepsi Krynn üzerinden alındı.

Afet, Yılbaşı'nın onikinci gününde gerçekleşti, Kralrahip'intanrı olmak isteğini Paladine'a sunduğu zaman. Yanan bir dağ Istar'a fırlatıldı ve onu yeni oluşan Kan Denizi'nin derinliklerine gönderdi. Istar Tapınağı Cehenneme ışınlandı. Ergoth ana kıtadan ayrılarak iki adaya bölündü; Ansalon'un ortası çökerek Yeni Deniz'i oluşturdu; liman şehri Tarsis, Toz Bozkırları diye anılmaya başlayan toprakların ortasına kadar geriledi. Balifor'u sel bastı ve geri çekildiğinde de ardında bir çöl bıraktı.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Zamanın Kuruluşu
A. Ö. 9000-4000
Ogreler, elfler ve insanlar evlerini seçtiler. Elfler ormanları, ogreler dağları ve insanlar da bozkırları seçtiler. İnsanlar çabucak ogreler tarafından köle yapıldı. İki bin yıl sonra Igraine'nin Başkaldırışı sayesinde, insanlar ogre krallarına karşı savaştılar ve sonunda da özgürlüklerini kazandılar. Igraine'nin takipçilerinden Irda ırkı yaratıldı. Ogreler hayvansal içgüdüleriyle savaşırlarken, elf toplumu ise Silvanesti'de gelişti.

Aydınlanma Zamanı
A. Ö. 4000-2000
Elf lideri Silvanos, ilk Sinthal-Elish'e sahip oldu ve Silvanesti ormanındaki birçok elfin yönetici konumuna yükseldi. Vahşi elfler, ya da Kagonestililer, bunun yerine başka bir lider olan Kagonos'u izlediler. Reorx tarafından gnomlar yaratıldı. Kromatik ejderhalar Silvanesti'ye saldırdı ve böylece Birinci Ejderha Savaşı başlamış oldu. Savaş, büyü tanrılarının araya girip ejderha taşlarını kullanarak özlerini tuzağa düşürmesiyle son buldu. Büyü topraklardan sürüldü.

Gritaş, Reorx tarafından dövüldü ve Lunitari'ye saklandı. Fakat bu taş gnomlar tarafından bulundu. Taş dünyaya döndürüldü ve bir insan büyücü olan Gargath tarafından ele geçirildi. Taşı geri almak için yapılan savaşta, gnomlar yanlışlıkla onu harekete geçirdiler: Gritaş yabanî büyüsünü Krynn üzerine saldı ve daha küçük ırklar yarattı.

Cüceler ilk evlerinin, Thorin'in derinliklerini araştırdılar ve ejderha taşlarını buldular. Taşlar dünyanın yüzeyine ulaşınca İkinci Ejderha Savaşı başladı. Üç büyücü ve bir Scion ejderhaları yendi, fakat yabanî büyü bir çok masumu da beraberinde götürdü. Büyücüler, büyünün yollarını öğrenmeleri için, büyü tanrıları tarafından Kayıp Hisar'a alındılar. Geri dönecekler ve Yüksek Büyücülük Tarikatı'nı kuracaklardı.

İnsan barbarlar Ackal Ergot tarafından organize edildiler ve sonunda Ergot İmparatorluğu kuruldu. İmparatorluk hızla genişledi ve nihayet Silvanesti sınırlarına kadar dayandı. Sithel,Yızlarların Sözcüsü, bir insan avcı tarafından öldürüldü ve Ergoth İmparatorluğu ve Silvanesti arasında Kardeşkıyımı Savaşı başladı. Kırk senelik kısır bir savaştan sonra, barış sağlandı ve Kılıçkabzası Parşömeni imzalandı. Bazı elfler, batıda yeni elf ülkesi kurmak için Silvanesti'den ayrıldılar. Kith-Kanan tarafından yönlendirilen bu elfler Qualinesti elfleri oldular. Cüceler yeni bir ev kazdılar ve oraya Thorbardin, ya da cüce dilinde "en iyi yeni umut" dediler. Eski evleri olan Thoradin kayboldu.

Şövalyeler Zamanı
A. Ö. 2000-1000
Pax Tharkas kalesi milletler arası bir dostluk sembolü olarak inşa edildi. Ergorh İmparatoru buraya asker gönderdi, kuzey ve güney buna karşı çıktı. Vinas Solamnus orduların kumandanı rütbesine yükseltildi ve imparatorluğun yıkılması için çalışan asileri yok etmek için görevlendirildi. Savaşla geçen bir seneden sonra, Solamnus asilere katıldı ve Daltigoth üzerine yürüdü. Çabalar özgürlükle ödüllendirildi ve Solamniya milletleri, Sancrist ve Istar kuruldu. Minator ulusuna Ansalon'un kuzeydoğusu verildi. Solamnus, Solamniya Şövalyeliği tarikatını kurdu.

Ejderha yumurtaları Thorbardin'e konuldu fakat cüceler tarafından kazıp çıkartıldı. Kromatik ejderhalar doğdu ve Üçüncü Ejderha Savaşı başladı. Solamniya Şövalyeleri, ejderha sürülerinin ilerleyişini Vingaard Kalesi önlerinde durdurdu. Genç bir şövalye, Huma, ve ejderhası, Kalp, ejderhamızraklarını buldular ve Takhisis'i tek bir dövüşte yendiler. Tanrıça ve orduları geri çekildi
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Başlangıçta, hiçbir şey yoktu. Sonra Yüce Tanrı, Öte'den geldi, yeni bir dünyanın planlarını çizdi ve Kaos'un içine dünyayı yaratmaları için tanrılar çağırdı. Paladine ve Takhisis çağrıldı ve bunu, dünyanın tüm sırlarını içinde barındıran kitabı, Tobril'i alan Gilean izledi. Üç tanrı, kendilerine yardım etmeleri için diğer büyük tanrıları çağırdılar. Reorx gelenlerden biriydi ve dünyayı Kaos'dan şekillendirdi. Sonra tanrılar yaşamı yarattı.

Paladine ve Takhisis, Reorx'dan hayallerindeki çocukları oluşturmasını istediler, ve böylece ejderhalar doğdu. Takhisis ejderhaları sadece kendisine istedi ve onları kandırdı. Paladine, Reorx'dan kendisine yeni çocuklar yapmasını istedi. Böylece, Tüm-Ejderhalar Savaşı başladı.

Savaşın sonunda, tanrılar kendi alemlerine çekildiler ve yıldızlarda yaşayan ruhları keşfettiler. Yıldızlardaki ruhları kimin alacağı konusundaki kargaşa Tüm-Azizler Savaşı'na neden oldu. Yüce Tanrı Öte'den döndü ve savaşı sona erdirdi. Ruhlara üç hediye verildi ve onlar Krynn'i yönetmeleri için dünya üzerine bırakıldılar. Ogreler, elfler ve insanlar yaratıldı ve Krynn'de bir daha savaş olmayacağına kanıt olarak üç ay verildi.

Not: Bütün çağlar hakkında bilgi;
Sitemizdeki linkleri görebilmeniz için kayıtlı üye olmalısınız.
Lütfen KAYIT olun yada ÜYE GİRİŞİ yapınız.
alıntıdır.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Krynn Tanrıları

Işığın Tanrıları

Paladine


Paladine, iyiliğin savunucusu ve koruyucusudur.Adaletin ve Butun Işığın tanrılarının yöneticisidir. Krynn üzerinde tarikat olarak, Solamnia Şovalyelerinin Gül Tarikatının Tanrısıdır. Sembolü Gümüş üçgen veya Plantin Ejderhadır. Çoğu tanrı gibi bir takım yıldızı vardır. Takım yıldızı bir Platinyum Ejderha'dır. Kendisine avatar olarak, unutkan şaşkın bir büyücü Fizban'ı seçer veya Yaşlı ve güçlü bir Platinyum Ejderhayı.Muritlerine yol göstermek için Ak geyik kılığınada bürünür.Kader içinde oyunlar oynar. Mızrak Kahramanlarını Karanlık orduları görmesini sağlar , Huma Dragonbane'e dağlarda oyunlar oynayarak sınava sokmuş vede onun inancı sayesinde bağlılığını kabul etmiştir. Huma Dragonbane Takhisis'in Afet planını maffederek, Karanlık tarafın kandırılarak çalınan Ejderha'larına mağlubiyet getirmiştir. İlk çağırılanlardan birisidir.Mishakal'ın kocası, Balıkçı Kral Habbakuk, Adaletin Kılıcı Kiri-Jolith ve Güçlü Ak El Solinari'nin Babasıdır.Kontrolü altındaki Ejderhalar; Altın , Gümüş , Pirinç ve Bakır Ejderhalardır. Paladine'ın başka isimlerlede anılır.Bunlar; Büyük Ejderha , Fizban , Çekiç Thak , Ejderha Lordu ve Gökyüzübıçağıdır.Mishakal


Şifalı El Mishakal, Krynn üzerinde "Şifacı" sıfatı ile tanınınır. Çürümüşlüğün vede Hastalığın tanrısı Morgion ile Ezeli düşmandır.Paladine'ın eşi olup, Balıkçı Kral Habbakuk, Adaletin Kılıcı Kiri-Jolith ve Güçlü Ak El Solinari'nin Annesidir.Konrtolü altında şifacılık vardır. Kendi müritlerine özel güçler vererek, onları büyük şifacılar yapar.Sembolü Mavi renkte sonsuzluk işaretidir. Rengi mavinin herhangi bir tonudur.Mishakal'ın takım yıldızı Sonsuzluk simgesi takım yıldızıdır.Mishakal avatar olarak kendisine genellikle , mükemmel bir sağlığa vede fiziksel kondisyonu olan güzel bir kadını seçer.Afet'ten önceleri birçok Mürit'i var iken, afetten sonra müritleri görülmemiştir. Afet'ten sonraki Muritlerinden birisi, Reis'in kızı Altınay'dır. Mavi Asa ona bağışlanmıştır. Mishakal başka isimlerlede tanınır.Bunlar ; Mavi lady , İmparatoriçe , Işık getirici ve Mesalax'tır.Kiri-Jolith

Adaletin Kılıcı Kiri-Jolith, Zafer ve şeref tanrısıdır. Adaletin koruyucularındandır. Solamnia Şovalyelerinde Kılıç Tarikatı'nın tanrısıdır.Kontrolü altında, savaş ve cesaret vardır.Sembolü Bizon Boynuzu veya Savaş baltasıdır.Takım yıldızı Bizon Kafası şeklindedir.Takhisis'in Afet'ten önceki en güçlü Ejderhası olan Ejderbaba ile Duelloya girmiş , Ejderbaba'nın yanlış hamlesini yakalayarak yenmiştir.Ejderbaba'yı dağların içine hapsetmiştir ve Huma Dragonbane'in sınavında Ejderbaba karşısına çıkmıştır.Kendisine Avatar olarak büyük bir svaş baltasını taşıyan dev gibi bir minatoru seçer. Diğer isimleri; İmparator , Jolith ve Bıcak Kijo'dur.
Habbakuk

Balıkçı Kral Habbakuk, Kiri Jolith’in ikizidir. Denizdeki ve karadaki tüm hayatı yaratan ve yöneten tanrıdır. Orman koruyucuları ve Deniz kaptanları'nın tanrısıdır.Sembolü Mavi Phoenix'tir.Takım yıldızı Phoenix şeklindedir. Murit renkleri Deniz mavisi ve Beyazdır.Birçok avatarı vardır, bunlardan en çok kullandıkları ; Mavi ateşlerle parlayan bir phoenix ve Mavi bir yunustur. Başka adları; Mavi Phoenix , Gökyüzü Lordu ve Deniz Lordu'dur.Branchala

  Yaşamın şarkısı Branchala, Krynn'da yaşayanların ruhlarını kendi ölümsüz ruhunun müziği ile yaratmıştır.Ozan Kralı Branchala'nın kontrolü altında Müzik ve Orman vardır.Sembolü Ozan Harb'ı yada flüt'tür.Rengi sarı ve yeşildir.Takım yıldızı ozan harb'i şeklindedir.Avatar olarak nereye inecekse oradaki insanlardan farkı olmayan bir şekilde iner.Genellikle Ozan mesleğine sahip birisi olarak görünür. Başka adları;Müzikefendisi ve Astarin'dir.Majere

  Zihnin Efendisi Majere, organizasyonun vede zihnin tanrısıdır.Sembolü Tek kırmızı güldür.Takım yıldızı Gül takım yıldızıdır. Majere kendisine avatar olarak ya etrafına öğütler veren kör bir bayan , yada yaşlı kamburu çıkmış bir bilgedir.Paladine'ın Tanrı Birliğindedir. Krynn'ı seven ama Paladine gibi kader değiştiren bir tanrı değildir. Muritleri az sayıdadır. Raistlin Majere ile bir bağı yoktur.Başka isimleri de vardır. Bunlar ; Gülün Peygamberdevesi ve Rüyagönderici'dir.

Solinari

Güçlü Ak El Solinari , iyi büyünün tanrısıdır.Beyaz Cüppelilerin Tanrısıdır. Paladine ve Mishakal'ın üçüncü oğludur.Krynn’ i çok fazla sevmektedir.Sembolü Beyaz Küre'dir.Takım yıldızı yoktur ama Krynn'dan Gümüş Ay Solinari olarak gözükür. Krynn'a bir hayli yakındır ama çok nadir Krynn üzerine iner. Avatarı Ak bir büyücüdür. Diğer isimleri ; Solin , Beyaz Göz ve Tanrı'nın gözüdür.Tarafsızlığın Tanrıları  
Gilean

Gilean, Tarafsızlık Tanrılarının oluşturduğu ailenin reisidir. Krynn hakkında tüm bilgilerin ve gerçek isimlerin saklı olduğu Tobril'i koruyan tanrıdır. Tobril'i korumak haricinde İyi ve Kötü arasındaki dengeyi sağlamakta onun baş görevidir. Dengeyi kendi ailesinde bulunan diğer Tarafsızlık Tanrı'larının yardımı ile yapmaktadır. Kontrolü altındaki tek alan bilgidir. Dünya üzerindeki en çok tanınan Murit'i Astinus'tur. Sembolü açık halde duran bir kitaptır.Rengi Hem Ak'ın hemde Kara'nın buluştuğu renk olan Gri'dir. Takımyıldızı açık bir ktiap şeklindedir ve gökyüzünde Paladine ile Takhisis'in arasında durur. Gilean Avatar olarak kendisine yaşlı bir kütüphane görevlisini seçer. En çok indiği toplum Astinus'un Palanthas'taki Kütüphanesidir. Oradaki Aestheticlerden birisinin Gilean olduğu söylenir. Diğer isimleri ise ; Kitap Gilean, Gri Yolcu, Ruhların Geçidi'dir.

Reorx

Demirci Reorx, cücelerin ve demirciliğin Tanrısıdır. Çekici ile Kaos'tan bir parça kopartarak Krynn'ı ve Yıldızları oluşturmuştur. Tüm Ejderhaların yaratıcısıda Reorx'tur (Hepsinin Tanrısı Kaos denilmektedir, fakat Tanrılar Reorx'tan Ejderhaları ister, Reorx'ta Kaos'un zaten yarattığı Ejderha Ruhlarına vücud vermiştir.). Hiddukel'in oyununa gelerek Krynn üzerinde yeni ırkların dahi oluşmasına sebep olan Gritaş'ı Reorx dövmüştür. Sembolü Demir Döven bir Çekiç veyahutta bir Örs'tür. Reorx'un Takım yıldızı yoktur.
Marifetleri ile Tanrılar arasında sevilen Reorx, Ejderha Mızrağını döven Tanrıdır. Huma Paladine'ın ona ulaşması ile Tanrılar Evine girmiş (Dağın içerisinde) ve orada Reorx'un Muriti ile karşılaşmıştır. Cücelerin devamlı bahsettiği büyük Reorx Ocağı'nı görmüştür. Reorx avatar olarak kendisine sarhoş ve kumarbaz olan bir cüceyi seçer. Diğer isimleri ise; Örs, Silahustası ve Usta Reorxtur.

Sirrion

Akan Alev Sirrion, Ateş'in ve Doğal Güçlerin tanrısıdır. Gökyüzünde parlayan güneşten tutun, şöminede yanan minik bir ateş parçasına kadar tüm ateşler onun kontrolü altındadır. Ateş'e saygısızlık yapan tüm canlıları cezalandırır. Kanatlı Zafer Shinare'ın kocası olan Sirrion kendisine avatar olarak genellikle alevlerin içinde yüzünü gösterir, ama ateşin değişik renklerinde görünen bir cübbeye sahip insan şeklinde de görünebilir. Sembolü çok renkli bir ateştir. Murit'leri ve kendisi kırmızı renkten epeyce hoşlanmakadır.Diğer isimleri ise; Ateşefendisi ve Simyacıdır.

Shinare

Kanatlı Zafer Shinare, zenginliğin ve ticaretin tanrıçasıdır. Takipçileri de hep tüccarların içinden çıkmaktadır. Tembelliğe ve uyuşukluğa kesinlikle tahammül edemez. Akan Alev Sirrion'un karısı olan Shinare'ın sembolü bir kartal kanadıdır. Gökyüzünde gümüş bir yıldıza benzeyen Shinare kendisine avatar olarak simasıyle konuşmasını bilen, hali vakti yerinde saygıdeğer bir tüccardır. Ona verilen adlardan bazılarıysa; "Terazi" ve "Yürüyen Özgürlük" tür.

Zivilyn

Tüm bilgeliklerin tanrısı olan Zivilyn'in kendisi kutsal Hayat Ağacı'dır. Gilean bütün bilgileri kendinde tutarken, Zivilyn de bilgelikleri kendisinde tutmaktadır. Bilgelik olmadan bilginin, bilgi olmadan da bilgeliğin bir işe yaramadığını bilen bu iki tanrı hep birlikte hareket etmektedirler. Chislev'in eşidir. Kontrolü altındaki tek alan bilgeliktir. Sembolü yeşil ve altın renklerinde dev gibi bir ağaç ya da bir vallenağacıdır. Renkleri yeşil ve altın rengidir. Takımyıldızı yoktur; Mishakal'ın takımyıldızı ve Chislev'in yıldızı arasında parlayan bir yıldızı vardır. Zivilyn avatar olarak kendisine herhangi birisini seçebilir fakat genellikle yaşlı, bilge bir adam kimliğiyle görünür.

Lunitari

Lunitari, tarafsız büyünün kızıl tanrıçasıdır ve kızıl cüppeyi giyip tarafsız büyüyle uğraşmak onun takipçilerine mahsustur. Kızıl büyüde kısıtlama olmadığı için Lunitar'nin takipçisi olmak büyük bir şans ve onurdur. Solinari'nin yakın dostudur ve çoğu zaman birlikte çalışırlar.Kontrolü altında tarafsız büyü ve illüzyon vardır. Lunitari Gökyüzünde Kızıl Ay olarak gözükmektedir. Simgesi Kızıl Ay'dır. Kendisine Avatar olarak kızıl saçlı, kırmızı kıyafetlere bürünmüş güzel bir hanımefendiyi seçer. Lunitari'nin diğer adı ise Kızıl Göz'dür.

Karanlığın Tanrıları  
Takhisis

Karanlıklar Kraliçesi Takhisis, kötülüğün ta kendisidir. Bütük ırklar Takhisis'den korkmaktadır. Sadece aklı yetmeyenler onun adını alaycı bir şekilde ağızlarına alırlar.Takhisis uzun bir zaman dünyaya, gökyüzündeki gerçek vücudu ve gücü ile inmeye çalışmıştır ama başarılı olamamıştır. Neraka'da bulunan mabedinden birçok kez dünyaya inmeye çalışmıştır.En büyük yenilgisi dünya üzerine ayak basmasına rağmen Huma'nın onu geri yollamasıdır. Takhisis'in "Ben bir Tanrıçayım! Beni Öldüremezsin Huma!" sözlerine karşılık Huma'nın ona sonsuz acı vermme düşüncesi ile Ejderha Mızrağını boynuna saplaması ile Krynn'dan gitmiştir. Daha sonra Mızrak Kahramanları zamanında tekrardan gelmek istemiş fakat burada Raistlin Majere'nin kardeşine yolu göstermesi ve koruduğu yoldan geçirmesi sayesinde Takhisis yine Krynn'a ayak basamamıştır. Takhisis'in adı Ölümü ve Yıkımı çağrıştırır.Takhisis'in sembolü Kara Hilal'dir. Takhisis kendisine avatar olarak esmer güzel bir kadını seçer.

Sargonnas

Takhisis'in eşi olan Sargonnas Tanrıların en sinirlisidir. Kontrolü altında intikam duygusu vardır.Kontrolünde olan bu duyguya kendisi de kapılmıştır. Ona yapılan bir hareketin intikamını milyonlarca yıl geçse dahi unutmaz ve intikam almak için çabalar. Afet Döneminden önce tüm Minator'lar Sargonnas'a taparlardı. Her cümlelerin sonu Sargas (Sargonnas'ın kısaltması) ile biterdi. Sembolü Kızıl bir Akbabadır. Takım Yıldızı Ateş Elementidir. Sargonnas'a verilen diğer isimler ; Sargas' tır.

Chemosh

Chemosh Ölümsüzlerin (Undead) Tanrısıdır. Chemosh, canlıları kandırarak onlara sonsuz bir yaşam vaad eder ve kendi ölümsüz (Undead) ordusuna katar. Kontrolü altında bütün ölümsüzler vardır. Mürit'leri sadece kendisinin kandırarak ölümsüze çevirdirdikleridir. Sembolü Kuru Kafadır. Onu tanımlayan renk Siyahtır. Takım Yıldızı Kuru Kafa biçimindedir. Avatarı siyah cüpeli yakışıklı bir adam veyahutta değerli takılara sahip olan bir Lich'tir. Diğer isimler; Yaşam Felaketi ve Ölümün Lordu'dur.

Morgion

Morgion, hastalığın ve çürümüşlüğün tanrısıdır. Hiçbir Tanrıyı umursamaz, sadece kendi düşünceleri ile hareket eder.Çok Nadir düşüncelerini paylaşır ki paylaştığı kişilerde en güvendiği Müritleridir.Suikast konusunda kusursuz bir tanrıdır. Mishakal ile arasında büyük bir savaş vardır. Afetten önceki zamanlarda Galan Dracos ile anlaşma yaparak beraber çalışmışlardır. Morgion Solamnia Şövalyelerinin Kılıç Ustası olan Rennard'ı zehirlemiş ve Rennard'ın yalvarmalarına karşılık onu kendi tarafına geçirmiştir.
Rennard'da Morgion Rahip'lerinden olmuştur ve Solamnia Şövalyelerinin liderini zehirlemiştir. Morgion Afet öncesinde tüm savunan orduları zehirlemiş veyahutta bitkin düşürmüştür, böylece Takhisis'in orduları çok rahat bir şekilde safları delmişlerdir. Morgion'un Sembolü Kırmızı gözlü bir kukuletadır. Avatar olarak kendisine kara bir bulutu veyahutta 2. afetten sonraki Ejderanları seçmektedir. Diğer adları; Veba ve Keçilordu'dur.

Hiddukel

Hiddukel Yalanlar Prensi olarak bilinmektedir. Bütün ırklara yalan söylemeyi öğretmiştir. Shinare'dan nefret eder ve gizliden ona karşı cephelenir. Haksız kazanç Hiddukel'in ta kendisidir. Sembolü Kırık Bir Terazidir. Hiddukel avatar olarak kendisine şişman, mavi gözlü bir adamı seçer. Diğer Adları ise; Yalanlar Prensi ve İhanetçi'dir.

Nuitari

Nuitari, Büyü Tarikatının 3. Tanrısıdır. Kara cüppelilerin tanrısı olup, kara büyünün kontrolünü elinde tutmaktadır. Nuitari için herşeyden önce büyü gelir, hatta karanlıktan bile. Diğer Büyü Tanrıları gibi oda Krynn'a yakın durmaktadır. Lunitari'nin ayının yanında kendi ayı durur. Ayıp Kapkara olduğu için hiçbir zaman için insanlar onu görememektedir. Kara Ay Nuitari'yi sadece Müritleri görebilmektedir. Nuitari avatar olarak kendisine Siyak Saçlı, kara cüppeli birisini seçer. Diğer isimleri; Nightreaver ve Kara El'dir

Kaynak: http://www.kadimdiyarlar.com' dan alıntıdır.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Ejderhalar. Efsanenin yaratıkları. Çocuklara anlatılan hikayelerin efendileri. Ejderhalar tanrıların çocuklarıdır ve Krynn'e ilk yerleşenlerdir. Ejderhalar devasa boyutlara ulaşıncaya kadar büyürler, yüzyıllar boyu yaşarlar ve büyük hazine yığınları biriktirirler. Tüm ejderhalarda ejderha korkusu özelliği vardır. Özet olarak bu özellik düşmanlarını felç eder ya da zayıflatır ve düşünmeden saldırmalarına neden olur. Tüm gerçek ejderhalar, kuzenleri olan wyvernler gibi uçabilirler. Ejderhaların ayrıca güçlü nefes silahları da vardır.

Bir ejderhanın gücü, o ejderha yaşlandıkça artar. Oldukça ölümcül düşmanlardır, zekidirler ve kurnazdırlar. Uzak bir mesafeden görünmezleri tesbit edebilir, gizli nesleri bulabilirler. Saldırırken bir ejderha düşmanlarını yenmek için dişlerini, kuyruğunu, ön ve arka pençelerini ve kanatlarını kullanabilir. Bunlara ek olarak nefes silahı ve herhangi bir büyüsü ile de saldıracaktır. Ejderhalar yumurtadan doğarlar ve aşağıda bahsedilen ejderha çeşitlerine ulaşana kadar büyümeye devam ederler:

Kromatik Ejderhalar

Beyaz Ejderhalar
Bu buz ejderhaları genellikle Buzduvarı buzullarında ya da benzeri oldukça soğuk bölgelerde yaşarlar. Beyaz ejderhaların nefes silahları bir krağı konisidir. Kromatik ejderhalar arasındaki en küçük ve en yavaş düşünen üyedir. Buna karşın buzullar altında yaşamaları onlara bazı diğer ejderhalarda olmayan fazladan bir özellik kazandırmıştır: su altında nefes alabilmek.Kırmızı Ejderhalar
Kırmızı ejderhalar Krynn'in dağlık kesimlerine yerleşmişlerdir. Değerli eşya toplamaları konusunda yeşil ejderhalardan daha kötü bir ünleri vardır. Düşmanlarına ilk olarak büyüsüyle saldırırlar. Kurbanlarının hazinesine zarar vermemek için nefes silahı olan alevleri son çare olarak kullanırlar. Ejderhaların şekil değiştirme özellikleri vardır ve kromatik ejderhaların en irileri olarak, en tehlikelileridir.Mavi Ejderhalar
Maviler kendilerine ev olarak Krynn'in kuru ve çöl bölgelerini tercih ederler. Maviler kolaylıkla grup halinde çalışabilirler ve dövüşürken rahatlıkla organize olabilirler. Oldukça iyi organize olmaları sayesinde de, savaşta güçlü bir saldırı gücü oluştururlar. Mavi ejderhalar düşmanlarını yok edebilmek için büyülerini ve güçlü nefes silahı olan şimşekleri kullanırlar.Siyah Ejderhalar
Bu kötü ejderhalar inlerini bataklıkların çevrelerinde seçerler. Su altında nefes alabilirler ve efendileri tarafından kontrol edilebilmeleri çok zordur (Mızrak Savaşı'ndaki Ejderhaordularının Siyah Kanadı, ejderhalarını kontrol edemeyen yüceefendi yüzünden düşmüştür.) Siyah ejderhalar düşmanlarını kör etmek için önce darkness(karanlık) büyüsünü kullanır, sonra da ölümcül asit ve büyüleriyle saldırırlar.


Yeşil Ejderhalar
Yeşil ejderhalar Krynn'in ormanlarında yaşarlar ve düşmanlarına karşı verdiği savaşlarda yakın dövüşe pek girmek istemezler. Yeşil ejderhalar düşmanlarının hazinelerine göz dikerler ve bulabildikleri kadarını alırlar. Bir yeşil ejderha, büyüleri bittikten sonra düşmanları üzerinde nefes silahı olarak ölümcül klor gazını kullanacaktır.Metalik Ejderhalar

Altın Ejderhalar
Bu ejderhaların bilgin ve büyücü olukları bilinmektedir. İnsan benzerleri gibi büyü kitapları vardır. Altın ejderhalar yaşamak için dağları tercih ederler ve metalik ejderhaların en büyükleridirler. Kırmızı kuzenleri gibi, altın ejderhaların da nefes silahı ateştir, fakat aynı zamanda klor gazı yaratabilme yetenekleri de vardır. Altın ejderhalar savaşa girmeden önce ilk olarak büyülerini kullanırlar.Bakır Ejderhalar
En küçük metalik ejderha olan bakır ejderhalar in olarak kendilerine Krynn'in dağlık bölgelerini seçmişlerdir. Oldukça benmerkezci ve bencil olan bakır ejderhalar, bu özelliklerine karşın iyi ejderhalardır. Bakır ejderhaların nefes silahı bir slowness(yavaşlatma) gazıdır. Saldırırken ilk nefes silahını, sonra da yıkım özelliği olmayan büyülerini kullanır. Eğer bu düşmanlarını durdurmazsa, onların üzerine asidik nefes saldırısıyla saldıracaktır.Bronz Ejderhalar
Bronz ejderhalar, tuzlu ya da tatlı olsun, herhangi bir su beldesinin yanında yaşarlar. Bronz ejderhaların mavi ejderhalarla aynı özellikte nefes silahları vardır, fakat bunun yanın yanında mide bulandırıcı bir gazı da düşmanlarının üzerine üfleyebilir. Bronz ejderhalar savaşmaktan hoşlanmazlar ve savaştan önce ESP özelliklerini kullanarak düşmanının asıl nedenini öğrenirler.Gümüş Ejderhalar
Gümüş ejderhalar yuvalarını insan ve yarı insan yerleşim yerlerine yakın yerlerde seçerler ve insanlarla ejderhaların birlikte çalışmasını isterler. Şekil değiştirme özellikleri vardır ve bu özellikleri sayesinde de bu amaçlarını gerçekleştirmeye çalışırlar. Gümüş ejderhalar Krynn halkları tarafından sevilirler. Nefes silahları, düşmanlarını felç eden bir gaz bulutu ve bir soğukluk konisidir.Pirinç Ejderhalar
Pirinç ejderhalar mavi kuzenleri gibidirler: onlar da diğerlerinden daha kurak yerlerde yaşamayı seçerler. Pirinç ejderhalar gücün doğruyu ortaya çıkaracağına inanırlar, fakat diğer ejderhalardan daha fazla bencil değildirler. Bir düşmanla karşılaştığında, düşmanlarını geriye püskürtmek için bir pirinç ejderha, nefes silahlarını kullanacaktır— uyutucu bir gaz ya da bir sıcaklık dalgasıdır—ondan sonra büyülerini kullanacaktır.Diğer Ejderhalar

Amfibiyan Ejderhalar
Bir yeşil ejderha ve bir deniz ejderhası arasındaki melez amfibiyan ejderhaları, insanların yarım-ogrelere davrandıkları kadar itibar görürler diğer ejderhalar arasında: iki tarafın da kötü özelliklerini almışlardır. Amfibiyan ejderhalar uçamazlar ve dev bir kurbağa gibi görünürler. Denizlerdeki gemilere, genellikle nedensiz yere saldırırlar ve gemiyi batırmak için büyü ve asidik nefes silahlarını kullanırlar. Üzerleri asit sızdıran siğillerle kaplıdır ve dillerini bir kurbağa gibi kullanarak "sineklerini" yakalayabilirler. Ayrıca çevreye uyum sağlayabilmek için deri renklerini de değiştirebilirler.


Ateş Ejderhaları
Ateş ejderhaları, gerçek ejderhaların tümüne karşı olarak Kaos tarafından yaratılmıştır. Bedenleri, erimiş lav ve magmayla kaplıdır. Ateş ejderhaları, yaratıkların, kendi püskürttükleri ateş yüzünden ıstırap ve acı çekmelerini severler.
Ateş ejderhaları, kendilerinden başka birileriyle ittifak kurmayı sevmezler, mesela; başka bir ateş ejderhası, Kaos’un başka bir güçlü hizmetçicisi, veya bir cin savaşçıyla güçlerini birleştirmezler.
Ateş ejderhaları genel olarak zayıf büyü kullanıcılarıdır, nefesleri ateş konisi şeklindedir. Nefesleri işe yaramasa bile, kaba kuvvet kullanmaktan kaçınmazlar.Deniz Ejderhaları
Deniz ejderhaları dalgaların altında yaşarlar ve bir ejderha ile bir kurbağa arasındaki biryaratık gibi görünürler. Sahiplendikleri bölgeler birkaç yüz mil karelik alanları kaplamaktadır ve hem dışarda hem de su altında nefes alabilmektedirler. Deniz ejderhalarının nefes silahları bir buhar konisidir ve sadece onun bölgesine girecek kadar aptal olanlar üzerinde kullanacaktır.

Gölge Ejderhalar
Gölge ejderhalar yarısaydam gri renkli gizemli yaratıklardır. Gölge ejderhalar sadece son zamanlarda Krynn üzerinde görülmeye başlamıştır ve iyi ya da kötü olabilirler. Bir gölge ejderhanın nefes silahı kara bir sistir ve içine yakalananları kör eder.

http://raistlin.all-forum.net
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
IRKLAR

Elfler

Elfler yaklaşık olarak 1000- 1200 yıl yaşarlar

Silvanesti
Krynn'in 'gri' elfleridirler. Kendilerini daima "en temiz" elf olarak sayarlar--aslında Kardeşkıyımı Savaşları'nı da bu yüzden yapmışlardı. Silvanesti,geleneksel elfyuvası, Ergoth İmparatorluğu'yla saflıklarını, temizliklerini devam ettirmek için savaştılar ve insanlarla elflerin ilişkide bulundukları yerlerdeki yarım-elflerin köklerini kazıdırlar. Savaştan sonra, elf ulusu bölündüğünde, Silvanesti'de kalmayı seçenler daha da kibirlendiler. Silvanesti, başkent Silvanost'da yaşayan Yıldızların Sözcüsü tarafından yönetilir. Ünlü Silvanesti elfleri arasında Silvanos,Kara Dalamar,Lorac Caladon, Alhana Yıldızmeltemi sayılabilir.

Dargonesti
Ansalon'un doğu kıyılarında yaşayan deniz elfleridir. Dimernesti kuzenlerinden daha fazla uygarlaşmışlardır.Hakların az bilgi olmasına karşın, mavimsi bir derileri, perdeli ayakları ve solungaçları olduğu bilinmektedir. Bu sayede su altında nefes alabilmekte olan Dargonestiler kendilerini yunuslara çevirebilirler. Dargonesti elfleri Ayların Sözcüsü tarafından yönetilir.

Dimernesti
Dimernestiler 'yüksek' deniz elfleridirler. Tüm karakteristik özellikleri Dargonesti kuzenlerine benzer, fakat kendilerini yunus yerine su samuruna dönüştürebilirler. Dimernesti elfleri Denizlerin Sözcüsü tarafından komuta edilirler.

Qualinesti
Kardeşkıyımı Savaşı sonunda Silvanesti'den ayrılan elflerin oluşturduğu elf grubudur. Bu 'yüksek' elfler doğuyu bileklerini bükemedikleri kuzenlerine bırakmak zorunda kalmışlar ve Kith-Kanan önderliğinde batıya göçmüşlerdi. Qualinesti'nin başkenti Qualinost'tur. Qualinesti Güneşlerin Sözcüsü tarafından yönetilir. En ünlü ve önemli Qualinesti elfleri Tanis Yarımelf'dir taşıdığı yarı kandan sebep ve Kith-Kanan, Laurana, Gilthanas, Porthios.
Lucanesti
Afet'ten önce Kralrahip tarafından köle edilmiş ve o zamandan sonra da bir daha görülmemişlerdir.Dimernesti elflerinin ana bir koludur. .Kalpatışlarını yavaşlatarak ölü gibi görünebilirler ve yumruk yumruğa dövüşte bir çeşit özden dövüş şekli kullanabilirler.Lucanesti elfleri benekli, şanjan bir deriye ve yarısaydam gözkapaklarına (kurbağalar gibi) sahiptirler. Bu kamuflajı (Lucerna'yı) kullanırlarken, elfler su ya da opal damarlarını kolaylıkla fark edebilirler

Kagonesti
vahşi elfler olarakta bilinir, ormanların derinliklerinde yaşarlar. Kagonesti elfleri, kuzenlerine göre genellikle daha güçlü ve büyüktürler ve büyük şehirler kurarak telaşlı bir hayat süreceklerine ormanlarının sessiz atmosferini yaşamayı seçmişlerdir. Kagonesti, Afet sırasında neredeyse yok olmuştu bu yüzden şimdi Ergoth'a ev demektedirler. En ünlü Kagonesti elfi, Kagonos'dur. Kagonos vahşi elfleri Sinthal-Elish konseyinden kurtaran kişidir.


İnsanlar,

Barbarlar
kumaş yerine derileri giymeyi tercih ederler ve Genellikle, Genellikle küçük köylerde, taşınabilir evlerde yaşarlar. Barbarlar Abanasinya bozkırlarında yaşadıkları gibi, buz barbarlarıysa Buzduvar buzullarının hemen kuzeyinde yaşarlar. Tanınan barbarlarNehiryeli, Altınay ve Avare'dir

Solamniya Şövalyeleri
onursal şövalyelikle ödüllendirilmiş Mızrak Savaşı kahramanı Tanis Yarımelf dışında,Sadece insanlar Solamniya Şövalyesi olabilmiştir. Vinas Solamnus tarafından kurulan şövalyelik sadece insanları kabul eder, ve bu güne kadar da sadece soyluları .Bu seçkin insan grubun en belirginleri arasında Huma Dragonbane, Vinas Solamnus,Sturm Brightblade, Lord Soth ve  vardır.

.


Kenderler,
. Kenderler narin yapılı ve sakalsızdırlar ve 90-120 cm boylarındadırlar. Genellikle 90-110 sene yaşarlar.Kenderler ayrıca korkusuz bir kişiliğe sahiptirler. Partinin geri kalanı bir derin bir yarığın kenarına gitmeye çekinirken, kender yarığın kenarına doğru neşeyle sıçrayacak, karşı taraftaki güllerin kokusunu alabilmek için yarığın üzerinden uzanacak ve kendisine o sırada hücum eden minotauru görmezden gelecektir. Ölüm dahil her şey onlar için birer maceradır. Ölümü son büyük macera olarak düşünürler.Bu korkutanımaz oluşları onları aptalmış gibi gösterebilir, fakat gerçekte şeytanî bir zekaya sahiptirler,Gezip dolaşma duygusu bir kenderde olağan bir şeydir ve bir kendere henüz gençken gelir; bu sayede de dünyayı dolaşmak için yola çıkarlar. Kenderler yıllarca dolaşırlar ve sadece kalplerindeki ses onlara tüm yolları dolaştıklarını söylediklerinde bir yerde durup oraya yerleşirler. Bu dolaşma hissi yaklaşık 10 sene sürer.Kender ırkı, Krynn'in yegâne ırkıdır.Kenderler genellikle hoopak adlı, bir ucu çatal gibi iki yana açılan ve bir asa ya da bir sapan olarak kullanılabilen uzun bir sopayı kullanırlar. Buna ek olarak, hoopak hızla havada döndürüldüğünde ağlama sesine banzer bir ses çıkartır; bu kenderlerin geleneksel tehlike haberi veren işaretleridir.Kenderyurdu'nun yıkılışının ardından, birçok kender bir zamanlar içlerinde sakladıkları güven duygularını kaybettiren bir hastalığa yakalandı ve bu sayede korkuyu hissetti. Bu kenderlerden 'Hastalıklı Kenderler' diye bahsederler.
Özel eşya konusunda kenderlerin, "diğerlerinin olan" şeyler hakkında açık bir düşünceleri yoktur. Bir kender evinde, hiçbir eşya üç haftadan fazla kalmaz, kalsa da aile yadigarı sayılır. Kenderlerin kendilerinde olmadan yaptıkları "aşırma" özellikleri, onlara farketmeden bir şeyleri "bulma" özelliği kazandırmıştır. Eğer bir kender, bir grup insana doğru yürüyorsa, oradaki insanların en az yarısının sahip olduklarıyla şişmiş bir şekilde oradan ayrılmaması olağan olmayan bir olaydır.


Cüceler,
Cüceler yaklaşık olarak 300-350 sene yaşarlar.

Erkeklerde sakalın çokluğu onur anlamına gelmektedir bu nedenlede Bir cücenin en önemli özelliği sakalıdır. Dişi cücelerin bile favorileri vardır, fakat erkeklerin sakalları normal uzamaktadır. . Sakallarını tıraş eden tek cüce, cüce kahraman Kharas olup bunu Cücekapısı Savaşında ülkedaşlarını öldürmenin utancından yapmıştır.  cücelerin infragörüş yetenekleri vardır. Bu sayede yönlerini yeraltının derinliklerinde bulabilirler. Ayrıca  büyülere karşı özel bir dayanma güçleri olmakla birlikte büyüsel hiçbir yetenkeleri yoktur, theiwarlar dışında.

cüceler Neidar, ya da Tepe Cüceleri olarak bilinenler ile birlikte dağ cücelerinin diğer klanlarıysa şunlardır: Zhakar,Theiwar, Daergar, Dewar,Hylar,  Aghar, Klar ve  Daewar.

Hylar
. Bunun yanında Kharas'ın Çekici'ni gerektiren Asilzadeler Konseyi'nde bulunan klanlarından birçok üye, orada söz sahibidir.genellikle en soylu cüce gözüyle bakarlar .Kharas, Derkin Lawgiver'la birlikte en ünlüleridir.
Theiwar
Diğerleriyle gizli işbirlikler yapan ve entrikalar düzenleyen Karanlık cücelerdir Theiwarlar daima kötülüğün yolunu izlerler.  . Theiwarlar genellikle Thorbardin'in karanlık koridorlarını yaşamak için tercih ederler ve daha soluk tenleri, iri gözleri ve büyü kullanma yetenekleri sayesinde diğer cücelerden farklıdırlar.
Neidar
tepe cüceleridirler. Cücekapısı Savaşı'nda dağ cüceleri tarafından yenilgiye uğratılan bu cüce klanı Thorbardin'in dışındaki tepelerde yaşanmaktadırlar. Yeraltı yaşamının sınırlarından hoşlanmamaktadırlar, fakat yine de Asilzadeler Konseyi'nde söz sahibi olmak istemektedirler.  'iyi' cücelerdendir. En ünlü Neidar cücesi Flint Fireforge'dur.

Daewar
Savaşta ve matal işlerinde çok yeteneklidirler ve 'iyi' cüceler olarak tanınırlar. Cüce zanaatkarlarıdır.Nerdeyse Hylarlar gibi 'soylu'durlar, fakat zenginlikle daha çok ilgilenirler .En ünlü Stonehand',Daewar, Severus dur.
Aghar
Lağım Cüceleri Krynn ırkları arasındaki en berbat kokan ırk olarak sayılmaktadır. Lağım cüceleri, gerçek cücelerin uzaktan akrabaları olmasına karşın, Thorbardin'deki Asilzadeler Konseyi'nde bir sözcüleri vardır. Liderleri, Yücebulp, diğerlerine en çok yağ çeken Aghar'dır. Herhangi bir tehdit karşısında ne yapacaklarını bilemeden kaçan Lağım Cüceleri kalın kafalı ve aptaldırlar
Daergar
En pis cücelerdir. Daergarlar birçok yönden Theiwarlara benzemektedirler, aynı Daewarların Hylar'lara benzedikleri gibi. Buna karşın müttefik değildirler: Daergarlar, Theiwar kuzenlerinden daha öldürücülerdir.
Zakhar
Kendilerine Zakhar ya da "lanetliler" demektedirler. Yaşadıkları yerin adı da Zhakar'dır. Bir zamanlar korkunç bir hastalıktan etkilenip her birinin artık cüzzamlı olmasındandır. Zakharların Asilzadeler Konseyi'nde üyeleri yoktur ancak  Evlerini tekrardan inşa ettiler.
Dewar
Thorbardin'in derinliklerindeki mağaralarda, hiçbir klanın yaşamak istemediği yerlerde yaşarlar. Dewarlar delilikleri yüzünden sürülmüşlerdir. Dewarlar öldürmede ve zalimlikte oldukça ustalardır.
.Klar
Cücekapısı Savaşı'ndan sonra Hylar'lar tarafından boyun eydirilmiştir ve şu anda çoğu, Urkhan Denizi'nin yığınları arasında bir yer altı şehirleri olmasına karşın, Hylar'lara hizmet etmektedir. Kendilerini bu kötü durumdan kurtaracak bir lideri beklemektedirler. hala biraz anormal olmaları bir yana eskiden tepe cücelerinin bir kolunu oluşturmataydılar.


Gnomlar,
Gnomlar yaklaşık 300-350 sene yaşarlar Sancrist adasında bulunan Boşver Dağı'nda yaşarlar. Krynn'in  mucitleridirler. Cücelerle uzaktan akraba olan ve söylentilere göre gnomeları cüce ve kenderlere dönüştüren Grimücevherin ardından koşan gnomlar, taş ile yapabilecekleri her aleti meraktan yapmaya çalışırlar. her gnoma bir Yaşam Araştırması verilir. Fikir, ataların hayatlarını adadıkları şeylerden çıkmıştır. Bu araştırmayı, gnomun kendisi, hayatının dinlenmeyle geçecek olan ikinci bölümüne başlamadan önce bitirilmelidir. Örneğin, yaşam araştırması bir tırnak hakkında yapılan geometrik bir çalışması olabilir. Nadiren Lonca bir araştırmanın bitmesini onaylar—bunun anlamıysa o konu hakkında sorulacak başka sorunun olmadığı zamalardır.görevin, o gnomun ailesinin görevlerine uygun olduğu Lonca altkomisyonu tarafından onaylandıktan sonra, gnom tüm hayatını bu Araştırma'yı bitirmeye adar. . Bir gnomun yaptığı icat sadece nadiren sorunsuz çalışır.Gnomlar oldukça hızlı konuşurlar.

Irdalar,
ilk yaratılan ırktır ve Takhisis tarafından yaratılmışlardır. Irda ırkı, eski çağlarda (Rüyalar Çağı'nda) yaşamış zorba, güzel ve insanlar üzerinde hakimiyet kurabilmiş ogrelerdir. Köleleştirilmiş insanlar ogre topraklarındaki dağları kazıyor ve ogre ırkının başarılı olmasını sağlayan kıymetli taşları ve mineralleri çıkartıyorlardı.Afetten.Önce. 6320'de, Igraine adlı bir ogre, kızıyla birlikte çalışmaları denetlemek için madenlere girmişler. İçinde çalışılan bir mağra aniden çökmeye başlamış ve Igraine hayatını zor kurtararak kaçmış. Mağaranın boşaltılmasını emretmiş; fakat kızını kaybettiğini de anlamış. İnsanlardan biri olan Eadamm, emirlere uymamış ve Igraine'in kızının güvenle dışarıya çıkmasını sağlamış. Bu emirlere uymayan davranışı karşısında, Eadamm ölüme mahkum edilmiş. Ölüm emrini de Igraine üzerine almış ve o ne zaman isterse o zaman idam edilecekmiş: Igraine ölüm emrini hiçbir zaman vermedi.

Bu olay sonucunda Igrane insanların özgür iradeyle daha iyi çalışabildikerini anlamış ve gün geçtikçe onlara daha fazla özgürlük vererek ogreler arasında en güçlü kral olmuş. Diğer ogreler onu kıskandıklarında ve yaptığı "aykırılığı" farkettiğinde, onu ölüm cezasına çarptırmışlar. Igraine ve takipçileri son anda kaçmış ve arkadaşlarından da tüm köle insanları serbest bırakmasını istemiş. Bu sayede Ogre savaşları başlamıştır.

Denize ulaşan Igraine ve takipçileri tanrıça Mishakal'dan yardım aldılar ve Ansalon'un uzaklarındaki bir adaya, Ejderha Adaları'ndan birine gittiler. Bu ada güçlü büyüler tarafından korunmaktadır: ada sadece Solinari'nin dolunay ışığı altında görülebilmektedir.Kaos'un Yazı sırasında, Irdalar, Takhisis'in Şövalyeleri tarafından saldırıya uğramışlardır. Oldukça korkan Irdalar Grimücevheri kırarak açmış ve Kaos'un kaçmasına izin vererek Krynn üzerine yıkım salmışlardır.Irdalar kendilerini tamamen büyüye vermişlerdir ve nadiren dövüşe silahla girerler. Genellikle yanlız ve düşüncelidirler. Irdaların doğuştan gelen şekildeğiştirme özellikleri vardır.

minotaurlar,
Minotaurlar yaklaşık 150 sene yaşarlar. Istar Kan Denizi'nin kuzeydoğusundaki Mithas ve Kothas adalarında yaşarlar. . Bu oldukça onurlu olan ırk, 2,10 m uzunluğundadırlar ve boynuzları 60 cm kadar uzun olabilir. Minotaurlar yarım insan—yarım öküz görünüşündedirler.iki kişi arasında çıkan bir sorun, Arena'da çözümlenir. gücün doğruluğuna inanırlar ve Sadece Arena şampiyonları lider olabilirler.minotaurlar . Ayrıca, hiçbir şey bir minotaurun onurundan daha önemli olamaz. Herhangi bir nedenle, denizin yöneticileri olan bu ırkın bir üyesi Arena'da tüm düşmanlarını yenerse, o kişi Şampiyon olur. Irklarının amaçları basittir: Krynn'de yaşayan tüm ırkları yok etmek.Çoğu savaşçı yanında hem çift-ellik kılıç (bir eliyle kullanmak için), hem de başka bir kesici silah taşırlar.Kendilerinin dünyanın en üstün ırkı olduklarını ve diğer ırkları daha zayıf ırklar olduklarını düşünürler, onları her zaman için küçük görürler. Birçok minotaurun iyi gözle baktığı tek diğer oluşum Kendilerinin oluşturduğu şeref kodlarına en yakın yönetim biçimi sebebi ile Solamniya Şövalyeleridir. Silah ve zırhları olmasına karşın, minotaurlar aslında hiçbirine ihtiyaç duymazlar. Kalın derileri onları bazı saldırılar karşısında korur ve boynuzları ve uzuvları ölümcüldür.

Ejderanlar,
yaklaşık 1,000 sene yaşayabilirler.Mızrak Savaşı'ndan kısa bir süre önce ele geçirilen iyi ejderha yumurtalarını kullanan rahip Wyrllish, büyücü Dracart ve kadim kırmızı ejderha Harkiel yumurtaların ejderanlara dönüşmesini sağlayan kişilerdir. ejderha yumurtalarının büyüyle bozulmasından oluşan insan benzeri yaratıklardır. Ejderanlar, daha iyi emredilenleri yapabilirler, bazı türleri büyü kullanabilir, rahip ve büyücü büyülerini. Ejderanlar insan hastalıklarına karşı bağışıklıdırlar.Ejderanlar üreyemediklerinden, Mızrak Savaşı'ndan beri sayıları gittikçe azalmaktadır. Bu sırada, ejderanlar Tyr topraklarını kendilerine ev seçmişler ve zamanlarının çoğunu da sarhoş olarak geçirmişlerdir. Söylentilere göre, bir grup ejderan, dönüştürme yeteneği sayesinde diğer kadim ejderha yumurtalarından dişi ejderanlar üretmişlerdir.


Beş çeşit ewjderan vardır: Sivak,Baaz,Bozak,Kapak ve Aurak. uçabilen tek ejderan çeşidi de Sivak'tır.Kanatları olmayan tek ejderan çeşidi Aurak'tır.
Sivak
gümüş rengi ejderanlardır gerçekten uçabilen tek ejderanlardır . Güç konusunda Aurakların ehemen arkasından gelerek ikinci sırada yer alırlar. Genellikle büyük çift-ellik kılıçlarla saldırdıkları gibi, pençeleri ve kuyruklarıyla da saldırabilirler. Ayrıca, Sivakların kısıtlı şekil değiştirme özellikleri vardır. Bir Sivak, insan boyutlu ya da daha küçük bir yaratığı öldürdüğünde, kurbanının şekline dönüşebilir. Bir Sivak ayrıca kendisini öldürenin şekline girer  bu "ölü şekli" üç gün sürecek, daha sonra da vücut ise dönüşecektir
Baaz
en küçük yapılı olanlarıdır. Bir Baaz öldürüldüğünde, vücudu önce taşa döner, sonra toza dönüşür. Fakat taşa dönüşmüşken, hızlı olamayanların batıcı silahlarını içinde bir süreliğine hapsedecektir.
Çoğu zaman 'chaotic' düşüncededirler ve yanlız dolaşma gibi bir adetleri yoktur. Baazlar sık sık kanatlarını saklayarak sahte kılıkta etrafta dolaşırlar ve ejderansız topraklardan geçerken genellikle de büyük kukuletalı ve maskelidirler.
Kapak
genellikle suikastçileridir; zehirli tükürüklerini silahlar üzerinde kullanabilirler. Kapak patlayarak etrafa zehir saçar.

.Aurak
Auraklar 2 m uzunluğundadırlar ve  Ejderha Yüceefendileri'nin özel ajanlarıdırlar. Bunun nedeni zeki, kurnaz ve büyü yeteneklerine sahiptirler , ince uvuzları vardır fakat kanatları yoktur. Auraklar günde üç defa Dimension Door büyüsü yapabilirler. Ayrıca kurbanlarının beyinlerini de kontrol edebilmesini sağlayacak bazı özellikleri de vardır. Auraklarla dövüşülürken, fiilen iki defa öldürülmeleri gerekir.Hp puanı 0'a düşürüldüğünde, Aurak "büyülenir" ve çevresine ağır zararlar vermeye başlar. Birkaç raunt sonra da patlar ve çevresindeki her şeye zarar verir.

Bozak
Altın ejderhaların yumurtalarından yaratılan Bozaklar 4. seviye bir büyücü gibi büyü yapabilirler. Bozaklar belki de, "büyülü" Aurak kuzenleri hariç, diğer ejderanlardan 'daha büyülüdürler'. . Bozaklar acımasız savaşçılardır ve tüm hayatlarını sadece çıkarlarıyla sonuçlanacak olaylara adarlar. Bozaklar öldüklerinde patlarlar.

Tohumlar ( Nobledraconian )
bu ejderan türleri  Flame , Lightning , Venom , Vapor ve Frost olarak beşe ayrılır bu ejderanlar güçlü derebeyleri olan Ejderhalar tarafından 5ci çağda yapılmıştır yapımları sırasında bir sivak kullanılarak boş bir beden hazırlanır daha sonra içine yerleştirilebilecek bir ruh seçilir ve yerleştirilir

Flame Draconian
bu ejderan türü Kırmızı derebeyi Malys tarafından yapılmıştır doğudukları andan itibaren barbar gibi yaşarlar aynı zamanda alev topu fırlatabilmek gibi bir yetenekleride vardır tohumlar arasındaki en güçlü ırkdır öldükleri zaman etrafa aleve saçarlar . Aleve karşı bağışıklıdırlar ve ejderhalar gibi alev püskürtebilirler vede yaratılırken Sivaklar kullanıldığı için uçabilirler

Lightning Draconian(Yıldırım Ejderan)
bu ejderan türü Mavi derebeyi olan Skie tarafından yapılmıştır doğdukları andan itibaren Paladin gibi yaşarlar ve Paladin yeteneklerine sahiptirler . Dokunuşlarıyla düşmanlarına elektirik verebilirler ayrıca bunlarda uçabilirler ve öldükleri zaman düşmandan düşmana sekebilen bir elektrik akımı bırakırlar

Venom Draconian(Zehirli Ejderan)
bu ejderan türü Siyah derebeyi olan Onyx tarafından yapılmıştır ısırıkları zehirlidir ve rakibin vücut direncini kırar öldükleri zaman ise etrafa asit saçarlar

Vapor Draconian(Buhar Ejderan)
bu ejderan türü Yeşil derebeyi tarafından yapılmıştır  Doğuştan Mystic güçlerine sahip olan bu ejderan türü öldükleri zaman ise etrafa zehirli bir gaz salarlar

Frost Draconian(Buz Ejderan)
bu ejderan türü Beyaz derebeyi Frost tarafından yapılmıştır pek bir özellikleri yoktur sadece öldükleri zaman etrafa buz parçaları fırlatırlar
Sitemizdeki linkleri görebilmeniz için kayıtlı üye olmalısınız.
Lütfen KAYIT olun yada ÜYE GİRİŞİ yapınız.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Fantastik Edebiyat Resim

http://www.frptr.org
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Fantastik Edebiyat Resim
Abanasinya,
Abanasinya barbar kabilelerinin evidir ve şehirleri arasında Solace, Liman ve Geçityolu vardır. Aslında Solamniya'nın bir bölgesi olan Abanasinya bozkırları, Afet'ten sonra aniden kendisini deniz kenarında bulmuştur. Solace belki de en ünlü şehirdir; halkı vallenağaçlarının dalları üzerinde yaşarlar. İşletmesi ve binanın kendisi Majere ailesine ait olan ünlü Son Yuva Han'ı da Solace'dadır.Krystalmir Gölü Solace'ın kuzeyinde, Kararık Orman da gölün güney batısında kalmaktadır. Kararık Orman, Ormanefendisi ve gizemli ölememiş askerler tarafından korunmaktadır.Barbar kabileleri doğuda yaşamaktadırlar. Büyük bataklık ve Xak Tsaroth yıkıntıları da doğu sahil boyunu oluşturmaktadır. Ayrıca Schallsea Boğazı da kuzeyden gelecek kara saldırılarını engellemektedir. Qualinesti ormanı ve Thorbardin ülkesi Abanasinya'nın doğu ve batı sınırlarını korumaktadır.

ergoth,
Afet Ergoth'u ana kıtadan ayırmış ve Güney ve Kuzey olmak üzere iki parçaya bölmüştür.

Güney Ergoth
Mızrak Savaşı sırasında Silvanesti ve Qualinesti'den gelen mülteciler, adanın güney ucunu, bu bölgede yaşayan Kagonesti elflerini kovarak istila etmişlerdir. Eski Ergoth İmparatorluğu'nun başkenti olan Daltigoth'u ogreler kontrol etmektedirler. Huma Dragonbane'in mezarının bulunduğu Sissığınağı Vadisi ve Ejderha Dağı ise Güney Ergoth'un dağlık bölgelerinde mevkilenmişlerdir.Ay şekilli Güney Ergoth adası, kuzeydekine göre daha yoğun bir popülasyona sahiptir.


Kuzey Ergoth
Dağların batısındaki bozkırlar minik Ergoth İmparatorluğu tarafından yönetilmektedir. Doğu tarafıysa Hylo kenderleri tarafından yaşam alanı olarak kullanılmaktadır.Kuzey Ergoth, ortadan geçen ve kuzey ve güney uçlarına kadar devam eden bir dağ sırası tarafından ikiye bölünmektedir.

balifor,
Pis olmalarının yanında, bu şehirlerden bahsettirecek diğer bir konu da uğursuz marketlerden yasak malları kolaylıkla temin edilebilmesi ve Balifor Limanı rıhtımının altında her türlü suçun işlendiğidir.Balifor Limanı, Silvanesti'nin kuzeyinde, Balifor Körfezi kıyılarının da doğusunda yer almaktadır. Flotsam yeriyse, biraz daha kuzeyde, Istar Kan Denizi'nin hemen yakınındaki Kan Körfezi'ndedir.Balifor'un iki ana şehri vardır: Balifor Limanı ve Flotsam. İkinci şehir ismi gemi enkazı anlamına gelmektedir ve bu isim tüm bölge için de geçerlidir aslında: Balifor Limanınve adı üstünde Flotsam kaba tavernalardan ve ahlaksız yöre sakinlerinden oluşmaktadır.

Fantastik Edebiyat Resim

goodlund,
Bu ülke aynı zamanda Kenderyurdu olarak da bilinmektedir. Goodlund yarımadası, çoğunlukla kenderlere ev sahipliği yapmaktadır; Goodlund, Balifor'un doğusunda kalmaktadır; daha doğudaysa, Goodlund ormanı yarımadanın orta kesimini kaplamaktadır. Yarımadanın en doğu tarafında da çorak savanlık alan vardır ve bölge Gülen Diyar olarakta isimlendirilmiştir.

BUz Duvarı,
Dondurucu rüzgarlar ve sert iklim bir çok toplumu bu bölgeden uzaklaştırmıştır. Bu bölge, Toz Bozkırları'nın güneyinde kalmaktadır ve sadece bir şeyiyle önem kazanır: Buzduvarı Buzulu. Bu zorlu şartlarda gerçekten rahat yaşayabilenler sadece beyaz ejderhalar ve Thanoiler yer almaktadır.. Birçok kişi Buzduvar'ın gerçekte kendi başına bir kıta olup olmadığını merak etmektedir.Buzduvarı Buzulu, Zeriak şehrinin hemen güneyinden başlar ve Toz Bozkırları'nın en uzak karakolları arasında sonlanır. Buzulun altı mağaralarla doludur. Bazı Buz Barbarları bu yeraltı buz mağaralarını araştırmaya çıkmışlardır ancak birkaç kilometre devam eden mağaraların daha içlerine gidenden haber alınamamıştır.
Fantastik Edebiyat Resim

Tozlu Bozkırlar,
Afet'ten önceki zamanlarda, bölgedeki en büyük şehir olan Tarsis, oldukça işlek bir liman şehriydi. Fakat Afet'ten sonra, Tarsis'in kanatlı gemileri kendilerini toprak zeminde, Buz Dağı Körfezi'nden kilometrelerce uzakta buldular. Tarsis'i çevreleyen bitki örtüsü çimenlik tundrayken, şimdi hepsi ölmüştür.Toz Bozkırları, Kharolis Dağları'nın ve cüce krallığı Thorbardin'in güneyi ve doğusunda yer almaktadır.


Istar Kan denizi,
Afet sırasında Istar'a çarpan yanan dağ, Sirrion Denizi'nin doldurduğu yüzlerde metre derinliğinde bir krater yarattı. Kan Denizi bir zamanlar büyük Istar şehrini çevreleyen verimli bozkırlardı. Şehrin yıkıntılarıysa hala bu kraterin dibinde yatmaktadır.Kan Denizi'nin içindeki tüm sularda bir gariplik vardır: kırmızı renklidir. Söylentilere göre bu, Krynn'in en korkunç zamanında hayatını kaybeden birçok kurbanın kanlarının bir sonucudur. Fakat bu aynı zamanda girdabın denizin zemininden kaldırdığı kil de olabilir.Girdapsa, akıntısına kapılacak kadar yaklaşan gemileri içine çeken dev gibi bir burgaçtır.Denizin çevresinden dolaşmak, Krynn'in herhangi bir yerinde dolaşmak kadar güvenlidir, fakat denizin ortasında, tam Istar şehrinin yıkıntıları üzerinde dev gibi bir fırtına durmaktadır.

Minotaur adaları,
Deniz barbarları ve minotaurların yaşadıkları adalarıdır. Aynı zamanda Kan Denizi Adaları olarak da bilinir bu dört ada, . Efsanelerin anlattıklarına göre, yanar dağ Krynn'e çarptığında, Istar'ın suçu konusunda masum olmalarından dolayı bu adalara hiç zarar gelmemiştir. Gerçek ise, bu adaların daha önceden Kuzey Courrain Okyanusu'na sınırları olan ve anakaraya bağlı yerler oldukları ve sadece denizden daha yüksek olduklarından yıkımdan kurtulmuşlardır.


Kothas
Kothas'da da onu güzelleştiren bitki örtüsü yoktur. Başkent Kalpethis'tir. Kothas, Mithas'ın güneyinde kalmaktadır ve Kalpethis de adanın güney batı sahillerinde kalmaktadır.Adayı insan kaptanlarla birlikte minotaurlar yönetmektedir.


Karthay
Doğu ve batı bölümlerinde kurak bozkırlar olan ada, sadece Worldscap Dağları diye bilinen yüksek dağlar tarafından kesilmektedir.Kuzeydeki en büyük adadır ve ay şekilli bir adadır.
Saifhum
Kayalık dağlık bölgeler herhangi bir canlının burada yaşama şansını oldukça azaltmaktadır; bahsedilecek kadar büyük tek yaşam yeri, başkent Deniz Duvar'dır.Bu ada, birçok deniz barbarının evidir ve bundan başka da pek bir şeye sahip değildir.

Mithas
Karthay'ın güneyinde yer almaktadır ve minotaur adalarından biridir. Başkent Lacynos (Nethosak) batı sahilinde kalmaktadır.Güney sahilinde, adanın geri kalan yeşil bozkırları karşısında keskin bir tezat oluşturan dört volkanik zirve vardır. .Ejderha Adaları,
Bu adalar Krynn'in merkezindedirler. Ayrıca haklarında çok az şey bilinmesine rağmen, iyi ejderhaların da Puslu Ada'nın başkenti olan Altın Şehir'de yaşadıkları bilinmektedir.Ejderha Adaları, Nordmaar Burnu'nun yaklaşık 13 km kuzeyindedir. Bu adalar hakkında çok az şey bilinmektedir çünkü büyüyle korunmaktadırlar ve bu da onlara ulaşabilmeyi imkansızlaştırmaktadır. Doğudan batıya doğru adaların isimleri şunlardır: Alarm, Zeka, Puslu Ada, Kalp, Berann, Kanatlı Majeste ve Tayol. Tüm adalar ortalama büyüklüktedir; en büyüğü 16 km çaplıdır. Üzerlerinde bulunan akla gelebilecek herhangi bir şeyi geri yansıtmaktadırlar.Adaların - en azından - birinde Irda'lar yaşamaktadır.

Taman Busuk,
Taman Busuk bölgesi çoğunlukla dağlarla kaplıdır ve tek istisna güneydeki kıraç topraklardır.Taman Busuk, Ansalon'un tüm 'kötü' ırklarının yetiştikleri yerdir. Bu bölgenin en önemli karanlık' şehirleri şunlardır: Sanction ve Neraka. Taman Busuk, kuzeyde Estwilde ve Kern ile, güneydeyse Zhakar ile sınırlanır.
Tanrılarevi
Oluşumu açıkça kutsal bir kaynağa dayanmaktadır: bölge dağın zirvesinde duran kase şekilli bir çöküntüdür ve içinde gizemli, parlak, kara bir taş vardır.Sanction
Şehir ayrıca volkanik dağlarla çevrilmiş bu dağlara hala lav kusan üç volkandan oluşan Kıyamet Lordu da dahildir bir liman şehridir. Sanction normalde bir insan şehridir, fakat orada bulunan yerli insanlar Mavi Ejderhaordusu tarafından zorla kovulmuşlardır. Takhisis Tapınağı da bu dağların eteklerindedir.

Neraka
Şehir Takhisis'in uşaklarının yaşadıkları yerden başka birşey değildir. Neraka, Karanlık Kraliçe'nin Karanlıklar Tapınağı'nın yuvasıdır. Mızrak Savaşı sırasında Neraka etrafında toplanan ejderhaorduları için inşa edilmiş kışlalar da bu bölgede bulunmaktadır.


Sancrist,
Adadaki ticari ilişkiler tamamen batıdaki topraklarladır.Sancrist'in dağlık kesiminde gnomların evi olan Boşver Dağı vardır. İnsanlar adaya vardıklarında ve gnomlara dağın adını sorup da oldukça uzun bir cevap aldıklarında, gnomların sözünü yarıda kesip olayı kısaca özetleyerek 'boşver' demişlerdir. Sancrist adası Ergoth'un batısındadır ve iki parça halindedir: dağlık kuzeydoğu ve basık güneybatı. Güneybatı ormanları ve bozkırları Solamniya Şövalyeleri tarafından özellikle Sir Gunthar Uth Wistan tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca Aktaş Çimenliği, yani Vinas Solamnus'un Paladine'ı gördüğü efsanevi yer de burada bulunmaktadır..Sancrist Sirrion Denizi'nin içinde yeralır ve küçük kardeşi Cristyne ise güneyinde kalır. İnsanların zekalarına hayran kalan gnomlar da dağın adını bunun üzerine hemen değiştirmişlerdir.


http://www.frptr.org
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Yüksek Büyücülük Kuleleri tüm tarikatlara aittir ve bu gibi yerlerde hiçbir büyücü, diğer bir büyücüye zarar verme amacı güdemez
Her büyücü Tarikat içinde kardeştir ve her Tarikat güç içinde kardeştir. Dünya kardeşi kardeşe, tarikatı tarikata düşürebilir, fakat evrenin kuralı bazen budur.Takipçileri, Yüksek Büyücülük Tarikatı'nı kuracakları yer olan Krynn'e döndüler. İyilikçi büyünün tanrısı Solinari, Beyaz Cübbeliler Tarikatı'nı kurdu. Bu büyücüler iyiliğin sağlanması için çalışırlar. Karanlık büyünün tanrısı Nuitari ise son olanrak Siyah Cübbeliler Tarikatı'nı kurdu. Siyah Cübbeli büyücüler, genellikle kendi sonlarını daha da uzak bir zamana taşımaya çalışırlar, fakat büyünün geleceğini kesinlikle tehlikeye atmazlar.Tarafsız büyünün tanrıçası Lunitari, Kırmızı Cübbeliler Tarikatı'nı kurdu.i kırmızı cübbeli büyücüler, iyi ve kötünün güçlerini dengede tutmaya çalışırlar, birinin üstün çıkmasını önlemeye çalışırlar ve bu dengeye zarar vermemek koşuluyla daima güçlünün yanında yer alırlar.
Yirmi bir delegeden biriyse Konseyin Efendisi olarak seçilir. Mevki seçimle gerçekleştirilir. Krynn üzerindeki her büyücü bir consensus (ortak karar) büyüsü sayesinde gizli oy kullanır.Yüksek Büyücülük Tarikatı, Büyücüler Konseyi tarafından yönetilir. Her tarikat, Konseyde yer alması için yedi temsilci gönderir. Bu temsilcilerden biri ayrıca Tarikatın Efendisi'dir. Bu şeref, tarikatın ilgili oldukları konulardaki güce göre farklı şekillerde belirlenir. Herhangi bir olayda, Efendi hayatı boyunca bu mevkide hizmet eder.

Krynn üzerindeki büyü merkezlerinin sayısı sadece ikidir. Büyücülük tarikatları üç büyü tanrısı olan Solinari, Lunitari ve Nuitari tarafından, Rüyalar Çağı'nın son zamanlarına doğru yaratılmıştır. Tüm Azizler Savaşı sırasında, üç büyü tanrısı Krynn'in üzerinde yürüdü ve kendilerine ölümlü takipçiler aradılar. Her tanrı kendisine bir takipçi seçti ve onlara Kayıp Hisar'ın, büyünün tüm esas ilkelerinin saklandığı yerin anahtarını verdiler:Yüksek Büyücülük Kulelerinden biri Palanthas Kulesi, diğeride Wayreth Kulesi'dir. Palanthas'daki Kule yüksek duvarlarla çevrilmiştir, fakat bu orasının gerçek savunması değildir. Duvarların arkasında, Shoikan Korusu diye bilinen bir ağaç korusu vardır. Korunun üzerinde güçlü bir fear (korku) büyüsü vardır. Wayreth'deki kuleyse, büyülü bir ormanla çevrilidir. Bu orman orjinal yerinden  km lerce  uzaklığa kadar yer değiştirebilir ve davetsiz misafirleri rahatlıkla şaşırtabilir.İki kule de büyülü savunmalarla korunmakta, davetsiz misafirlerin kuleye ulaşmalarını engellemektedir.

Daha fazla büyü bilmek, daha fazla bu kitaplardan edinmek anlamına gelmektedir. Bazı büyük büyücülerin mutlaka ezberlemek için uğraşmadıkları, fakat yine de bu büyüleri sakladıkları büyü kütüphaneleri vardır.Büyü yapımı zorlu bir sanattır ve diğer sanatlar gibi önceden bolca çalışma gerektirmektedir. Büyüleri kullanmak için, bir büyü kullanıcısı önceden büyüyü ezberlemelidir. Sözlerden, el kol hareketlerinden ve maddi bileşenlerden meydana gelen büyü, kullanılana kadar büyücünün hafızasında kalır. Bu durumda tekrar ezberlenene kadar o büyü bir daha yapılamaz. Yeniden ezberlenecek olan büyüyü hızla ezberleyebilecek olmasıyla birlikte büyücüler, büyülerini büyü kitaplarında saklarlar.

Başlarda Krynn üzerinde beş Kule varmış:Büyük bir yıkım meydana geldi. Istar şehrininde yıkılma tehlikesi olduğundan, Kralrahip büyücülere kuleniye kimsenin dokunmamasını sağlayacağına söz vererek boşalttırdı fakat o da Afet sırasında yıkıldı.
Davetsiz misafirlere karşı sleep etkisi yapan Daltigoth Kulesi, forget büyüsüyle çevrili Istar Kulesi. Ayrıca, ani ve güçlü ihtiras hisleri doğuran Yıkıntılar Kulesi Balifor Kulesi adlı başka bir kule daha vardır. Bu kuleler çeşitli nedenlerden dolayı artık yoklardır. Daltigoth'daki ve Balifor'daki kuleler, Istar'ın Kralrahibi'nin kışkırttığı Krynn'in insanları tarafından saldırıya uğradı. Bu sırada büyücüler de Kuleleri insanlara vermektense onu yok etmeyi tercih ettiler ve öyle de yaptılar.
Fantastik Edebiyat Resim

Aylar Toplam üç tanedirler: Nadiren gerçekleşen Göz Gecesi'nde ise, üç ay da dolunay oldukları zaman üstüste gelerek siyah gözbebekli, kırmızı irisli beyaz bir göz şeklini alır. Bu gece boyunca büyücüler olağanüstü güçler kazanırlar.Kırmızı, beyaz ve siyah. Bunlar büyü tanrıların gök yüzündeki formlarıdır. Her ayın kendi evresi, o tarikatın takipçilerini güçlendirip zayıflatır. Nuitari yeni ay şeklinde ve gökyüzünde zayıfken, Siyah Cübbeliler en zayıf durumlarındadırlar. Aynı zamanda, Solinari dolunayken, Beyaz Cübbeliler de güçlerinin zirvesinde olacaklardır.
Fantastik Edebiyat Resim

Bir öğrencinin hazır olduğu düşünülürse, ki bu genellikle insanlarda 25 yaş zamanına rastlar. Yüksek Büyücülük Kulesi'ne, Yüksek Büyücülük Testi'ni geçmek için bir maceraya atılır. Eğer bir kimse Yüksek Büyücülük Tarikatı'na katılırsa, çoğunlukla genç yaşta başlarlar ve genellikle de Konsey tarafından eşitçe ayrılmış bir şekilde, bir baş büyücünün emri altında çalışırlar. . Test inanılmaz bir şekilde zordur ve büyüyü yeterli seviyede kullanamayan insanlar tarafından kesinlikle geçilmezdir ve başarısızlığın anlamı da ölümdür. Her Test bir diğerinden farklıdır ve çıraklar için Konsey tarafından belirlenir. Karşılaşılacak rakibin güçü ve zayıflığı yine onlar tarafından belirlenir. Test sırasında çırağın gerçekte hangi Yüksek Büyücülük Tarikatına mensup olması gerektiği de ortaya çıkmaktadır.Test, buğdaydan kepeği ayırabilmek için vardır; bu sayede büyü kullanacak kişilerin yeterli, bilinçli ve büyüyü her şeyden üstün tutan kişiler olmasını sağlamıştır.
Coğrafyası;
Fantastik Edebiyat Resim

Solaminya,

Solamniya, tüm Ansalon'un yaklaşık olarak üçte birini kaplar.Solamniya ülkesi Ansalon'un merkezidir.  Üç dağ sırası Vingaard, Dargaard ve Garnet Dağları, büyük, verimli bozkırların kapladığı geniş alanlar, Vingaard nehri ve muhteşem şehir Palanthas hep Solamniya sınırları içerisindedir.Solamniya genellikle insanların yaşadıkları bir ülkedir.Solamniya normalde toprak üzerine kurulu bir ülkeydi, fakat Afet sınırları çevresinde üç tane okyanus oluşmasını sağlamıştır.

Kalaman
Solamniya'nın kuzeydoğu mücevheri olarak bilinmektedir. Bir liman şehridir. Nordmaar ve Estwilde arasındadır ve Vingaard nehrinin ağzının bulundu yere kurulmuştur.

Caergoth
liman şehridir, Solamniya'nın en önemli gemi yapılan bölgelerden biridir Palanthas ve Kalaman'ın yanında. Caergoth, Solamniya'nın güney kıyılarında, Schallsea Boğazı üzerindedir.
Fantastik Edebiyat Resim

  

Büyü işleyişi üzerine;
Yüksek Büyücülük Kuleleri tüm tarikatlara aittir ve bu gibi yerlerde hiçbir büyücü, diğer bir büyücüye zarar verme amacı güdemez
Her büyücü Tarikat içinde kardeştir ve her Tarikat güç içinde kardeştir. Dünya kardeşi kardeşe, tarikatı tarikata düşürebilir, fakat evrenin kuralı bazen budur.Takipçileri, Yüksek Büyücülük Tarikatı'nı kuracakları yer olan Krynn'e döndüler. İyilikçi büyünün tanrısı Solinari, Beyaz Cübbeliler Tarikatı'nı kurdu. Bu büyücüler iyiliğin sağlanması için çalışırlar. Karanlık büyünün tanrısı Nuitari ise son olanrak Siyah Cübbeliler Tarikatı'nı kurdu. Siyah Cübbeli büyücüler, genellikle kendi sonlarını daha da uzak bir zamana taşımaya çalışırlar, fakat büyünün geleceğini kesinlikle tehlikeye atmazlar.Tarafsız büyünün tanrıçası Lunitari, Kırmızı Cübbeliler Tarikatı'nı kurdu.i kırmızı cübbeli büyücüler, iyi ve kötünün güçlerini dengede tutmaya çalışırlar, birinin üstün çıkmasını önlemeye çalışırlar ve bu dengeye zarar vermemek koşuluyla daima güçlünün yanında yer alırlar.
Yirmi bir delegeden biriyse Konseyin Efendisi olarak seçilir. Mevki seçimle gerçekleştirilir. Krynn üzerindeki her büyücü bir consensus (ortak karar) büyüsü sayesinde gizli oy kullanır.Yüksek Büyücülük Tarikatı, Büyücüler Konseyi tarafından yönetilir. Her tarikat, Konseyde yer alması için yedi temsilci gönderir. Bu temsilcilerden biri ayrıca Tarikatın Efendisi'dir. Bu şeref, tarikatın ilgili oldukları konulardaki güce göre farklı şekillerde belirlenir. Herhangi bir olayda, Efendi hayatı boyunca bu mevkide hizmet eder.

Krynn üzerindeki büyü merkezlerinin sayısı sadece ikidir. Büyücülük tarikatları üç büyü tanrısı olan Solinari, Lunitari ve Nuitari tarafından, Rüyalar Çağı'nın son zamanlarına doğru yaratılmıştır. Tüm Azizler Savaşı sırasında, üç büyü tanrısı Krynn'in üzerinde yürüdü ve kendilerine ölümlü takipçiler aradılar. Her tanrı kendisine bir takipçi seçti ve onlara Kayıp Hisar'ın, büyünün tüm esas ilkelerinin saklandığı yerin anahtarını verdiler:Yüksek Büyücülük Kulelerinden biri Palanthas Kulesi, diğeride Wayreth Kulesi'dir. Palanthas'daki Kule yüksek duvarlarla çevrilmiştir, fakat bu orasının gerçek savunması değildir. Duvarların arkasında, Shoikan Korusu diye bilinen bir ağaç korusu vardır. Korunun üzerinde güçlü bir fear (korku) büyüsü vardır. Wayreth'deki kuleyse, büyülü bir ormanla çevrilidir. Bu orman orjinal yerinden  km lerce  uzaklığa kadar yer değiştirebilir ve davetsiz misafirleri rahatlıkla şaşırtabilir.İki kule de büyülü savunmalarla korunmakta, davetsiz misafirlerin kuleye ulaşmalarını engellemektedir.

Daha fazla büyü bilmek, daha fazla bu kitaplardan edinmek anlamına gelmektedir. Bazı büyük büyücülerin mutlaka ezberlemek için uğraşmadıkları, fakat yine de bu büyüleri sakladıkları büyü kütüphaneleri vardır.Büyü yapımı zorlu bir sanattır ve diğer sanatlar gibi önceden bolca çalışma gerektirmektedir. Büyüleri kullanmak için, bir büyü kullanıcısı önceden büyüyü ezberlemelidir. Sözlerden, el kol hareketlerinden ve maddi bileşenlerden meydana gelen büyü, kullanılana kadar büyücünün hafızasında kalır. Bu durumda tekrar ezberlenene kadar o büyü bir daha yapılamaz. Yeniden ezberlenecek olan büyüyü hızla ezberleyebilecek olmasıyla birlikte büyücüler, büyülerini büyü kitaplarında saklarlar.

Başlarda Krynn üzerinde beş Kule varmış:Büyük bir yıkım meydana geldi. Istar şehrininde yıkılma tehlikesi olduğundan, Kralrahip büyücülere kuleniye kimsenin dokunmamasını sağlayacağına söz vererek boşalttırdı fakat o da Afet sırasında yıkıldı.
Davetsiz misafirlere karşı sleep etkisi yapan Daltigoth Kulesi, forget büyüsüyle çevrili Istar Kulesi. Ayrıca, ani ve güçlü ihtiras hisleri doğuran Yıkıntılar Kulesi Balifor Kulesi adlı başka bir kule daha vardır. Bu kuleler çeşitli nedenlerden dolayı artık yoklardır. Daltigoth'daki ve Balifor'daki kuleler, Istar'ın Kralrahibi'nin kışkırttığı Krynn'in insanları tarafından saldırıya uğradı. Bu sırada büyücüler de Kuleleri insanlara vermektense onu yok etmeyi tercih ettiler ve öyle de yaptılar.Aylar Toplam üç tanedirler: Nadiren gerçekleşen Göz Gecesi'nde ise, üç ay da dolunay oldukları zaman üstüste gelerek siyah gözbebekli, kırmızı irisli beyaz bir göz şeklini alır. Bu gece boyunca büyücüler olağanüstü güçler kazanırlar.Kırmızı, beyaz ve siyah. Bunlar büyü tanrıların gök yüzündeki formlarıdır. Her ayın kendi evresi, o tarikatın takipçilerini güçlendirip zayıflatır. Nuitari yeni ay şeklinde ve gökyüzünde zayıfken, Siyah Cübbeliler en zayıf durumlarındadırlar. Aynı zamanda, Solinari dolunayken, Beyaz Cübbeliler de güçlerinin zirvesinde olacaklardır.Bir öğrencinin hazır olduğu düşünülürse, ki bu genellikle insanlarda 25 yaş zamanına rastlar. Yüksek Büyücülük Kulesi'ne, Yüksek Büyücülük Testi'ni geçmek için bir maceraya atılır. Eğer bir kimse Yüksek Büyücülük Tarikatı'na katılırsa, çoğunlukla genç yaşta başlarlar ve genellikle de Konsey tarafından eşitçe ayrılmış bir şekilde, bir baş büyücünün emri altında çalışırlar. . Test inanılmaz bir şekilde zordur ve büyüyü yeterli seviyede kullanamayan insanlar tarafından kesinlikle geçilmezdir ve başarısızlığın anlamı da ölümdür. Her Test bir diğerinden farklıdır ve çıraklar için Konsey tarafından belirlenir. Karşılaşılacak rakibin güçü ve zayıflığı yine onlar tarafından belirlenir. Test sırasında çırağın gerçekte hangi Yüksek Büyücülük Tarikatına mensup olması gerektiği de ortaya çıkmaktadır.Test, buğdaydan kepeği ayırabilmek için vardır; bu sayede büyü kullanacak kişilerin yeterli, bilinçli ve büyüyü her şeyden üstün tutan kişiler olmasını sağlamıştır.

Coğrafyası;

Solaminya,

Solamniya, tüm Ansalon'un yaklaşık olarak üçte birini kaplar.Solamniya ülkesi Ansalon'un merkezidir.  Üç dağ sırası Vingaard, Dargaard ve Garnet Dağları, büyük, verimli bozkırların kapladığı geniş alanlar, Vingaard nehri ve muhteşem şehir Palanthas hep Solamniya sınırları içerisindedir.Solamniya genellikle insanların yaşadıkları bir ülkedir.Solamniya normalde toprak üzerine kurulu bir ülkeydi, fakat Afet sınırları çevresinde üç tane okyanus oluşmasını sağlamıştır.

Kalaman
Solamniya'nın kuzeydoğu mücevheri olarak bilinmektedir. Bir liman şehridir. Nordmaar ve Estwilde arasındadır ve Vingaard nehrinin ağzının bulundu yere kurulmuştur.

Caergoth
liman şehridir, Solamniya'nın en önemli gemi yapılan bölgelerden biridir Palanthas ve Kalaman'ın yanında. Caergoth, Solamniya'nın güney kıyılarında, Schallsea Boğazı üzerindedir.


Palanthas
Krynn'in en büyük şehirlerinden biridir. İki bölüme ayrılmıştır: Eski Şehir ve Yeni Şehir—şehir duvarları ardında kalan bölge ve onun dışında kalan ve yeni yapılmış binaların bulunduğu bölge. Palanthas, Solamniya'nın en önemli limanıdır; sadece dar bir kanaldan, Branchala Koyu'ndan geçerek ya da şövalyeler tarafından korunan Yüce Ermişlik Kulesi'nden şehre ulaşılabilir. . Palanthas Afet sırasında zarar görmüştür fakat Mavi Lady'nin savaşında neredeyse tamamen yok olmuştur.Büyük Kütüphane'ye ek olarak, Yüksek Büyücülük Kuleleri'nden biri de buradadır


Garnet
Solamniya şehriyken, cücelere kiralanmıştır, bu yüzden bölgede maden çalışması yapıyor olabilirler. Garnet'in cüce yerlilerine karşın, kendilerini o toprakların yöneticisi olarak saymıyorlar ve bu nedenle de Solamniya'ya bağlı gözükmektedir.
Fantastik Edebiyat Resim

Vingaard
Huma'nın bu topraklarda yürümesinden beri geçen yüzyıllar boyunca Solamniya Şövalyeleri'nin evi olmuştur. Vingaard Kalesi, Üçüncü Ejderha Savaşı sırasında, Vingaard Kalesi savaşın sonuna kadar Solamniya'nın güçlü bir kalesi olarak kalmıştır, fakat o zamandan beri kaleden gizemli bir şekilde kaybolmuştur.


Dargaard
Afet'ten önceki günlerde burası, o zamanlar bir Gül Şövalyesi olan Ölüm Şövalyesi Lord Soth'un eviydi. Soth'un ihaneti yüzünden, Knightlund olarak bilinen bölge şu anda Nightlund olarak bilinmektedir.


Solanthus
Mızrak Savaşı sırasında Mavi Ejderhaordusu tarafından ele geçirildi ve kırsal bölgedeki birçok binası yıkıldı.


Qualinesti,

Şehir, birbirlerine altın kemerlerle bağlı dört izci kulesiyle sınırlandırılmıştır ve bu kemerler şehrin en dış sınırını oluşturmaktadır. Şehrin ortasında, şehir merkezi olan Gökyüzü Salonu vardır. Qualinesti, Kharolis dağlarının hemen doğusunda ve Abanasinya topraklarının da güneybatısında kalmaktadır. Güney Ergoth'un hemen güneydoğusunda kalan Algoni Boğazı ise elf ormanının batı sınırını oluşturmaktadır.Qualinesti, Kardeşkıyımı Savaşı'nın kahramanı Kith-Kanan'ın takipçilerinin yaşadıkları yerdir. Bu orman ülkesinin başkenti Qualinost'dur. Bu şehir ülkenin politik ve ekonomik merkezidir. .Elf ülkesini çevreleyen ormanlık alan, içerisinde Yüksek Büyücülük Kulesi'ni saklayan Wayreth Ormanı olarak bilinmektedir. Bu kule geniş bir alan içerisinde yer değiştirebilmekte ve bazen Qualinesti sınırlarının içinde bile belirmektedir.Ülkeyi Güneşlerin Sözcüsü yönetir


Thorbardin,
Kuzeykapısı ve Güneykapısı. Bu geçitler cüce ülkesine girişleri sağlayan dev kapılardır.Kharolis Dağları içindeki bir yeraltı krallığı olan Thorbardin'in sadece iki girişi vardır:Thorbardin'in kuzey ucundan güney ucu arası yaklaşık 33 kilometre, doğu ucundan batı ucu arasıysa yaklaşık 25 kilometre uzunluğundadır. Cüce şehirleri masif yeraltı gölü olan Urkhan Denizi'nin çevresine inşa edilmiştir. Pax Tharkas, Kardeşkıyımı Savaşı'ndan sonra, insanlar, cüceler ve elfler arasındaki dostluğu hatırlatmak amacıyla, Thorbardin, Qualinesti ve Abanasinya arasına inşa edilmiştir.En mükemmeli ise Hylar klanının Yaşam Ağacı'dır: Hylarların yaşadığı, denizin ortasındaki dev dikit.Kharolis Dağları'nın üzerindeyse efsanevi kale Pax Tharkas ve Skullcap (Zhaman) vardır.
Fantastik Edebiyat Resim

Silvanesti,
Harika Than Thalas Nehri-Lord'un Nehri bu orman ülkesinin içinden akmaktadır ve Güney Courrain okyanusuna dökülmektedir.İlk olarak burası, Birinci Ejderha Savaşı sırasında sürülen kromatik ejderhaların evi olmuştur fakat elflerin kendi ormanlarıdır. Başkent Silvanost, Than-Thalas Nehri içindeki bir adada kurulmuştur. Ana karadan bu adaya geçmek isteyen yolcular, dev kaplumbağalar tarafından çekilen salapurgaları kullanırlar. Bu kalkan yüzünden ormanın içindekiler dışarı, dışındakiler de içeri geçememektedir. Beşinci çağda, Silvanesti gizemli bir şekilde büyülü bir kalkanla çevrelenmiştir. Kalkan ayrıca bir yeşil ejderhayı, Cyan Bloodbane'i de içeride hapsetmiştir.Silvanesti Toz Bozkırları'nın doğusunda ve Goodlund ve Balifor'un-Kenderyurdu güney batısında yer almaktadır.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Ejderhaların Efendisi Paladine

Dünya üzerinde tarikat olarak Solamniya Şövalyeleri'nin, özellikle de Gül Tarikatı'nın tanrısıdır. Kontrolü altındaki alanlar arasında düzen, umut, ışık, yöneticilik ve koruyuculuk vardır. Sembolleri gümüş üçgen, çam ağacı /Silvanesti ya da örs /Thorbardin dir. Renkleri gümüş ve beyazdır. Takımyıldızı, Platinyum Ejderha takımyıldızıdır. Paladine'ın avatarları şaşkın, yaşlı büyücü Muhteşem Fizban ve bir platinyum ejderhadır. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Draco Paladin -Ergoth, Gökyüzübıçağı -Goodlund, Ejderhalordu -Mithas, E'li -Silvanesti, Çekiç Thak -Thorbardin, Bah'Mut -Istar, Büyük Ejderha -Solamniya, Fizban -Kenderyurdu.Paladine, İyiliğin Babası ve Adaletin Ustası'dır. Tüm iyilik tanrıların yöneticisidir ve en yücesidir.

Fantastik Edebiyat Resim
Şifalı El Mishakal

Kontrolü altındaki alanlar arasında şifa, bilgi, verimlilik, yaşam, güzellik ve kutsama vardır. Sembolü mavi sonsuzluk işaretidir. Rengi mavinin herhangi bir tonudur. Takımyıldızı, sonsuzluk işareti takımyıldızıdır. Mishakal'ın avatarları arasında en çok kullandığı, eşsiz bir sağlığa ve fiziksel kondisyona sahip güzel bir kadındır. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Ka-Mel-Sha,, Yuvadaki Şifacı-Kharolis/Tarsis, Mesalax -Thorbardin, Meshal -Buzduvarı, Mishas-Ergoth, Quenesti Pah-Silvanesti, Quen Illumini-Qualinesti, Gökyüzühanımı-Goodlund, Mavi Lady-Balifor, Hylo, İmparatoriçe -Mithas, Işığın Kaynağı, Işık Getirici-Solamniya.Mishakal, Krynn üzerinde "Şifacı" adıyla tanınır.Paladine'ın eşi ve Habbakuk, Kiri-Jolith ve Solinari'nin annesidir.
Fantastik Edebiyat Resim
Zihnin Lordu Majere

Kontrolü altındaki alanlar arasında meditasyon, kontrol, düşünce, güven, merhamet ve ilham vardır. Majere organizasyonların ve endüstrinin tanrısıdır. Sembolleri bakır örümcek, bir tek gül-Qualinesti, Silvanesti ya da peygamberdevesi -Solamniya dir. Majere dünya üzerinde ya öğüt veren güzel, kör bir bayan ya da kel, kambur ama kadim olan bir adam şeklinde görünür. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Manthus-Ergoth, Gül'ün Peygamberdevesi-Qualinesti, Mantheri -Silvanesti, Rüyagönderici Nadir -Mithas.Renkleri bakır rengi ve kırmızıdır. Takımyıldızı, Gül takımyıldızıdır.
Fantastik Edebiyat Resim
Adaletin Kılıcı Kiri-Jolith

Solamniya Şövalyeleri arasındaki Kılıç Tarikatı'nın tanrısıdır. .Kontrolü altındaki alanlar arasında savaş, cesaret ve kahramanlık vardır. Sembolleri Bizon'un boynuzları ya da boynuzlu savaş baltası -Thorbardin, Kharolis dir. Renkleri kahverengi ve beyazdır. Takımyıldızı, bir bizon kafası şeklindedir. Avatarı büyük bir savaş baltasına sahip dev gibi bir minotaurdur. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Corij -Ergoth, Bıçak Kijo-Thorbardin, Jolith -Kharolis&Tarsis, Savaşçı Qu'an-Uigan, İmparator-Mithas.Kiri-Jolith zafer, şeref, itaat, adalet ve adaletli savaşımın tanrısıdır

Balıkçı Kral Habbakuk
Fantastik Edebiyat Resim
Kontrolü altındaki alanlar arasında hayvan yaşamı, deniz, yaratım ve hırs vardır.Sembolleri mavi kuş ya da mavi phoenix-Ergoth dur. Renkleri deniz mavisi ve beyazdır. Özellikle orman koruyucuları ve denizciler tarafından sevilir. Takımyıldızı bir phoenix şeklindedir. Avatarları çok çeşitlidir; karada büyük mavi bir kuş ya da mavi ateşlerle parlayan bir phoenix, denizdeyse dev, mavi bir yunustur. Diğer isimleriyse, bölgelerine göre şunlardır: Mavi Phoenix -Ergoth& Silvanesti &Qualinesti, Gökyüzülordu -Balifor&Goodlund, Deniz Lordu-Mithas.Habbakuk, Kiri-Jolith'in genç ikizidir ve deniz ve toprak üzerindeki tüm hayatı yaratan ve yöneten tanrıdır.

Hayatın Şarkısı Branchala
Fantastik Edebiyat Resim
Kontrolü altındaki alanlar arasında elfler, kenderler, müzik, ormanlar ve güzellik vardır.Ozan Kralı Branchala, Krynn'de yaşayan yaratıklarının ruhlarını, kendi ölümsüz ruhunun özü olan müziğin yardımıyla oluşturan bir tanrıdır.  Sembolleri ozan harbı ya da flüt -Goodlund, Qualinesti, Silvanesti dir. Renkleri sarı ve yeşildir.Avatarları bulundukları bölgenin insanlarına benzerler ve halkın arasına karışırmışlardır. Genellikle bir oduncu, orman koruyucusu, bir ozan, hatta bir dinsiz  rahip bile olabilir. Diğer isimleriyse, bölgelerine göre şunlardır: Müzikefendisi-Goodlund, Astra -Qualinesti, Astarin -Silvanesti, Bran -Ergoth, Bahçıvan-Mithas, Bardilun-Thorbardin. Takımyıldızı bir harp şeklindedir.

Yüce El Solinari
Fantastik Edebiyat Resim
Kontrolü altındaki tek alan İyi Büyüdür. Paladine ve Mishakal'ın üçüncü oğlu olan Solinari, Beyaz Cübbelilerin ve iyi büyünün tanrısıdır. Krynn'i oldukça fazla sevmesinden dolayı, onu iyi büyüyle ödüllendirmiştir. Krynn'e diğer tanrılara göre daha yakın olmasına karşın çok nadiren dünya üzerinde avatar şeklinde görünür.Diğer isimleriyse, bölgelerine göre şunlardır: Solin -Ergoth, Beyaz göz-Goodlund& Balifor, Tanrı'nın Gözü-Thorbardin, Fildişi Disk-Hylo, Deniz Feneri -Mithas.Sembolleri beyaz daire ya da beyaz küredir. Takımyıldızı yoktur fakat dünyaya ay olarak görünür - Beyaz ay Solinari olarak.

Nötr;
Boşluk Gilean
Fantastik Edebiyat Resim
İçinde tüm bilgilerin ve gerçek isimlerin saklı olduğu Tobril'i koruyan tanrıdır. Sadece Tobril'i korumakla görevli olmayan Gilean ayrıca İyi ve Kötü tanrılar arasındaki dengeyi korumakla da görevlidir. Bunu yaparken diğer Tarafsızlık tanrılarından da yardım alır. Kontrolü altındaki tek alan, her türlü bilgi alanıdır. Sembolü açık duran bir kitaptır. Rengi gridir. Takımyıldızı bir açık kitap şeklindedir ve gökyüzünde Paladine ile Takhisis'in arasında durur. Gilean avatar olarak kendisine orta yaşlı, herhangi bir ırka mensup ya da cinsiyete sahip olan bir kütüphane görevlisidir. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Kitap Gilean, Gri Yolcu, Bilge, Ruhların Geçidi.Gilean, Tarafsızlık Tanrıları'nın aile reisidir.

Akan Alev Sirrion
Fantastik Edebiyat Resim
Parlayan güneşten, küçük bir ışık kaynağına kadar bütün ateşler onun kontrolü altındadırlar. Sirrion, doğal güçlerin ve ateşin tanrısıdır. Kontrolü altındaki alanlar arasında alev, doğal güçler, değişim ve dönüşüm vardır. Sembolü çok renkli bir ateştir. Renkleri parlak kırmızılar ve sarılardır. Takımyıldızı yoktur; gökyüzünde sadece kırmızı-sarı renkte parlayan bir yıldız olarak görünür. Sirrion genellikle alevlerin içinde yüzünü gösterir, ama ateşin değişik renklerinde görünen bir cübbeye sahip insan şeklinde de görünebilir. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Ateşefendisi, Simyacı, Büyücü -Mithas.Bir ormanda bulunan yaşlı ağaçların yerini yeni ağaçların alması için orman yangını da çıkartabilir, ateşle oynayan bir çocuğun ateşe saygı göstermesi için elinin yanmasını da sağlayabilir.

Demirci Reorx
Fantastik Edebiyat Resim
Çekiciyle Kaos'dan bir parça kopartarak Krynn'in ve gökyüzündeki yıldızların oluşmasını sağlamıştır. Reorx cücelerin ve onların  demircilik tanrısıdır. Hiddukel'in oynuna gelerek Gritaş'ı yapmıştır. Kontrolü altındaki alanlar arasında cüceler, silahlar ve teknoloji vardır. Sembolleri Döven bir çekiç ya da cüce yapımı bir çekiç (Thorbardin) dir. Renkleri arduvaz grisi ve kırmızıdır. Reorx avatar olarak genellikle sarhoş ve kumarbaz olan Dougan Redhammer adlı bir cüceyi kendisine seçer. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Örs -Elian, Silahustası-Mithas, Usta Reorx-Gnom, Zanaatkâr Reorx-Kender.Takımyıldızı yoktur; gökyüzünde bir alev parçası gibi kıpkırmızı parlayan ve Sargonnas'ın takımyıldızının yanında duran bir yıldız olarak görünür gökyüzünde.

Animal Chislev
Fantastik Edebiyat Resim
İnananları gibi, tüm hayvan ve bitkiler de ona şükran borçludurlar; sabahleyin çiçekler güneşe doğru dönerlerken aynı zamanda Chislev'e doğru da dönmüş olurlar, onu her sabah selamlarlar. Chislev doğanın kendisidir; korkusu sonbaharı, umutsuzluğu kışı, umudu baharı ve eğlenme isteği de yazı yaratmıştır.Sembolü kahverengi, sarı ve yeşil renkli bir tüydür. Renkleri kahverengi, sarı ve yeşildir. Takımyıldızı yoktur; Mishakal'ın takımyıldızı ve Zivilyn'in yıldızına yakın duran ve sarı renginde parlayan bir yıldızı vardır. Chislev avatar olarak kendisine genellikle güzel bir insan ya da elf kadını seçer. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Vahşi Kişi -Mithas, Issız Yer. Kontrolü altındaki alanlar arasında doğa, yabanıl hayat ve hayvanlar vardır.

Hayat Ağacı Zivilyn
Fantastik Edebiyat Resim
Gilean bütün bilgileri kendinde tutarken, Zivilyn de bilgelikleri kendisinde tutmaktadır. Bilgelik olmadan bilginin, bilgi olmadan da bilgeliğin bir işe yaramadığını bilen bu iki tanrı hep birlikte hareket etmektedirler. Tüm bilgeliklerin tanrısı olan Zivilyn'in kendisi kutsal Hayat Ağacı'dır. Chislev'in eşidir. Sembolü yeşil ve altın renklerinde dev gibi bir ağaç ya da bir vallenağacıdır. Renkleri yeşil ve altın rengidir. Takımyıldızı yoktur; Mishakal'ın takımyıldızı ve Chislev'in yıldızı arasında parlayan bir yıldızı vardır. Zivilyn avatar olarak kendisine herhangi birisini seçebilir fakat genellikle yaşlı, bilge bir adam kimliğiyle görünür. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Dünya Ağacı, Hayat Ağacı -Qualinesti& Silvanesti, Bilge Kişi-Mithas.Kontrolü altındaki tek alan bilgeliktir.

Kanatlı Zafer Shinare
Fantastik Edebiyat Resim
Tüccarlar, esnaf halk ve benzeri kesimlerden kendi takipçilerini oluşturmuştur. Shinare, zenginlik ve ticaret tanrısıdır. Tembelliğe tölerans gösteremez; tembel tembel dolaşan biri ona, gözleri önünde hızla ölüyor görünür. Ayrıca Sirrion'un eşidir. Kontrolü altındaki alanlar arasında zenginlik, endüstri, özgürlük ve güç vardır. Shinare avatar olarak kendisine zengin, sagı değer bir kişi ya da bir aynı özelliklere sahip bir tüccar seçer. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Kanatlı Kişi-Silvanesti& Qualinesti, Yürüyen Özgürlük-Ergoth, Gümüş Efendi-Thorbardin, Denge/Terazi-Mithas.Sembolü bir Griffin kanadıdır. Renkleri altın rengi, gümüş rengi ve kahverengidir. Takımyıldızı yoktur, Habbakuk ve Branchala'nın takımyıldızlarının yakınında gümüş rengi bir yıldızı bulunur.

Peçeli Bakire Lunitari
Fantastik Edebiyat Resim
Birçok büyücü onun tarikatı altında büyü çalışmak ister çümkü büyüde pek bir kısıtlama getirmez. Solinari'yle uzun zamandan beri dostturlar ve çoğu zaman birlikte çalışırlar. Lunitari, Tarafsız büyünün ve illüzyonların tanrısıdır. Büyü aşkı sayesinde Kırmızı Cübbeliler tarikatı kurulmuştur. Kontrolü altında tarafsız büyü ve ilizyon alanları vardır. Takımyıldızı yoktur fakat gökyüzünde kırmızı ay formunda görünür. Lunitari avatar olarak kendisine baştan aşağı kırmızı cübbeler içinde duran kızıl saçlı, güzel bir insan kadını seçer. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: , Gece Mumu-Thorbardin, İllüzyon Bakiresi -Mithas,Luin-Ergoth, Kırmızı Göz-Goodlund.Sembolü Kırmızı bir daire ya da küredir. Rengi kırmızı ya da magenta gridir.

kötü;

Karanlıklar Kraliçesi Takhisis
Fantastik Edebiyat Resim
Sadece ahmaklar ve çocuklar onun adını açıkça söyleyebilirler. Adı karanlığı, yıkımı ve ölümü çağrıştırır. Takhisis kötülüğün somutlaştırılmış şeklidir. Takhisis Şövalyeleri ve tüm diğer kötü oluşumların başıdır. Kontrolü altındaki alanlar arasında gece, kötü ejderhalar, nefret, entrika ve kaos vardır. Takımyıldızı, Beş Kafalı Ejderha takımyıldızıdır. Takhisis'in en sevdiği iki avatar şekli vardır; biri beş kafalı bir kromatik ejderha, diğeriyse güzelliğiyle cezbeden bir kadındır. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Ejderha Kraliçe-Ergoth, Silvanesti, Tii'Mhut-Istar, Birçok Yüzün Tanrısı-Hylo, Mai-tat-Tarsis, Fesat Nilat-Buzduvarı& Bozkırlı, Hem Bütün Reklerin Hem de Hiçbirinin Kraliçesi -Solamniya,Sahte Metal Tamex -Thorbardin, , Lady Kaos-Mithas, Karanlık lady-Ogre, Mwarg- Hobgoblin.Sembolü siyah hilaldir. Renkleri siyah ya da parlak siyahtır.

Karanlık İntikam Sargonnas
Fantastik Edebiyat Resim
Sinirlendiğinde yolundaki her şeyi yokederek ilerler ya da müritlerine bu işi yaptırır.Takhisis'in eşi olan Sargonnas hakkında pek fazla şey bilinmemektedir. Sargonnas çabuk öfkelenen ve hain bir tanrıdır.  Kendisine yapılan bir şeyin intikamını yüzyıllar geçse de almaya çabalar. Kontrolü altındaki alanlar arasında imtikam, yıkım, entrika, volkanlar, ateş ve çöller vardır. Renkleri kırmızı ve kükreyen bir sese sahip lavdan oluşma bir ateş elementalidir. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Ateşgetirici -Hylo, Argon-Istar&Ergoth, Misal  Lasim-Tarsis, Arzulu Gonnas-Buzduvarı, Bükümcü Sargonax -Thorbardin, Kinthalas -Silvanesti, Kinis -Qualinesti, Yokedici -Mithas.Sembolleri bir kırmızı akbaba ya da bir kırmızı yumruk-Thorbardin&Istar.

Kara Rüzgar Morgion
Fantastik Edebiyat Resim
Tüm diğer tanrıların eşliğini kabul etmemiş ve onlarla planlarını tartışmamıştır. Morgion, hastalık ve çürümüşlüğün tanrısıdır. Sembolleri iki kırmızı gözlü bir kukuleta, başaşağı duran bir balta-Thorbardin ya da bir sıçan pençesi -Hylo dur. Renkleri koyu kahverengi ve siyahtır. Takımyıldızı taçlı, örtülü bir kafa görüntüsü üzerinde kırmızı iki gözü şeklindedir. En çok kullandığı avatarları kırmızı iki gözü olan yoğun, kara bir bulut ve siyah kapişonlu ya da peçeli bir rahibe ya da cellattır. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır:Gormion-Tarsis, Morgi -Buzduvarı,  H'rar-Ergoth&Istar, Paslordu Morgax -Thorbardin, Veba -Mithas, Keçilordu Anthrax -Hobgoblin.Düşüncelerini sadece sadık müritleriyle paylaşır. Gizlilik Morgion'un yoludur. Kontrolü altındaki alanlar arasında hastalık, çürüme, salgın, zayıflık ve suikast vardır.

Ölümün Lordu Chemosh
Fantastik Edebiyat Resim
Chemosh elegeçirmek istediklerini "sonsuz yaşam" ile kandırır ve daha sonra da o kişileri undead ordusuna katar. Chemosh, Krynn üzerindeki tüm undeadlerin tanrısıdır. Takımyıldızı bir kurukafa şeklindedir. Avatar olarak dolaştığında siyah cübbeler içinde çok yakışıklı bir adam ya da üzeri değerli takılarla kaplı bir lich görünür. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır:Chemos Joton-Buzduvarı,  Aeleth -Ergoth, Derinlerin Dron'u -Tarsis, Khemax -Thorbardin, Yaşamfelaketi -Mithas, Orkrust -Hobgoblin.Kontrolü altındaki alanlar arasında tüm undeadler, yağmalayıcılar ve düşmanlar vardır. Sembolü sarı bir kurukafadır. Renkleri siyah ve soluk sarıdır.

Karanlık Deniz Zeboim
Fantastik Edebiyat Resim
Oldukça az sayıda rahibi olan Zeboim'in nasıl davranacağı belli olmadığında ölümcül bir düşman ve tehlikeli bir dosttur. Cücelerin kendisi hakkında çok az şey bilmelerinden dolayı, onları su üzerinde doğrudan dibe batmakla lanetlemiştir. Zeboim, Takhisis ve Sargonnas'ın kızı ve Denizlerin Kraliçesi'dir. Kontrolü altındaki alanlar arasında denizler, fırtınalar, kasırgalar, hava olayları, undead deniz yaratıkları ve kıskançlık vardır. Sembolü bir deniz kaplumbağası kabuğunun kabartmasıdır. Renkleri yeşil ve kırmızıdır. Takımyıldızı bir deniz kaplumbağası şeklindedir. Avatar olarak insan şeklindedir fakat en sevdiği hali güzel bir bayan suratına sahip dev bit deniz kaplumbağasıdır. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır:Bhezomiax-Thorbardin,  Rann-Ergoth, Zyr-Tarsis, Zebir Jotun-Buzduvarı, Girdap -Mithas.En büyük düşmanı Habbakuk'tur çünkü denizlerin tek hakimi olmak istemektedir.

Yalanlar Prensi Hiddukel
Fantastik Edebiyat Resim
Hiddukel yaşayan ruhların ticaretini yapar. Hiddukel, haksız kazancın, bahislerin ve yalanın tanrısıdır. Girdiği bir bahis sonucu Gritaş'ın yapılmasını sağlamıştır. Sembolü kırık çift kefeli bir esnaf terazisidir. Renkleri kırmızı ve kemik rengidir. Takımyıldızı kırık bir terazi görünümündedir. Avatar olarak kendisine çok şişman olan, soğuk bakışlı, boncuk gözlü ve yağcı bir gülümsemeye sahip bir insan seçer. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: M'Fistos-Istar,İhanetçi -Mithas, Usk Do -Hobgoblin, Kusurlu Hitax -Thorbardin, .Kontrolü altındaki alanlar arasında iş uygulamaları, lanetli ruhlar, aç gözlülük, kölelik ve ihanet vardır.

Karanlık Nuitari
Fantastik Edebiyat Resim
Diğer büyü tanrıları gibi, kendi aleminden ayrılmış ve Ölümlü Krynn'e yakın bir yer kendisine seçmiştir.Nuitari, kara büyünün tanrısıdır ve büyüsüne duyduğu aşk yüzünden diğer kötülük tanrıları kadar kötülükle kararmamıştır.  Sembolü siyah daire ya da küredir. Rengi siyahtır. Takımyıldızı yoktur, sadece siyah ay şeklinde Krynn'in gökyüzünde yörünür. Avatar olarak kendisine siyah cübbeler içinde kabarık siyah saçlı, sessiz, güçlü bir genç adam seçtiği gibi bir yaramaz ve kötü bir çocuk da seçebilir. Diğer isimleriyse bölgelerine göre şunlardır: Tanrı Olmayan-ThorbardinNightreaver-Mithas, Karanlık-Elian, Siyah El-Balifor, .Bu kara ay sadece kendi müritleri tarafından görülebilir. Kara Cübbelilerin tanrısıdır. Kontrolü altındaki alan sadece karanlık büyüdür.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Fantastik Edebiyat Resim
Sir Pirvan
Korkusuz bir karşılaşmadan sonra, savaşçılar tarafından tutsak edilmiş ve kendisini güçlü bir büyücüye, bir ejderhaya ve bir haydut ordusuna karşı savaşırken bulmuştur. Zamanla Pirvan kılıç kullanmayı, kahramanca ve onurluca dövüşmeyi öğrenmiştir. Şaşırtıcı bir şekilde, geçmişinde yaptığı şeyleri hiçe sayan Solamniya Şövalyeleri onu kendi bünyelerine kazanmak istemiştir. Daha sonraki yıllarda, ve birçok maceradan sonra, mevki yükselmiş ve bir Gül Şövalyesi olmuştur. Karısı Haimya ile uzun bir süre yaşamış ve sonuna kadar Solamniya Şövalyeleri'ne sadık kalmıştır.Kralrahip zamanında Pirvan, Palanthas'ta yaşayan bir hırsızdı. Hızsızlar Loncası'nın saygın bir üyesi olan Pirvan sık sık büyü kullanmıştır.

Hestanfalas
Kendisi daha sonra takipçilerini Vedvedsica etrafında toplanmaları için yönlendirmiş ve yeraltında büyük bir şehir olan Vartoom'u kurmuştur. Bu yeraltında yaşayan elf ulusu Hest olarak anılmış ve insanlarına da Hestitler denmeye başlanmıştır. Nehiryeli Mavi kristalden asa ile ilgili görevi sırasında Hestitlerle karşılaşmıştır.Diğer bir adı da Hestanfalas olarak bilinen Bordon Hest, Kardeşi Sithsd tarafından Silvanesti'den kovulan Kith-Kanan'ın ordusundaki bir generaldi.
Dhamon Grimwulf
Kendi tarikatının şeref ülkülerini kaybettiğini gördüğünde hayal kırıklığına uğramıştır. Şövalyelikten ayrılmayı seçmiş ve hizmeti sırasında öldürdüğü her kişi için kendisini suçlu hissetmiştir. Gençlik yıllarında Dhamon, Takhisis Şövalyeleri arasına katılmış güçlü bir savaşçıydı. Güvenilir bir arkadaşı olan mavi ejderha Gallinthus'la birlikte bir takım olarak çalışmışlardır. Hizmet ettiği birçok yıl geçtikten sonra, yaralı olmasına karşın kendisiyle ilgilenen bir Solamniya Şövalyesi ile karşılaşmış ve ondan merhamet duygusunu öğrenmiştir. Daha sonraları Son Kahramanların Mezarı'na gitmiş ve burada Altınay'ın bir görüntüsüyle karşılaşmıştır. Onun öğütleri sayesinde Schallsea'ye gitmiş ve burada Altınay'la karşılaşmıştır. Burada Altınay ona Ejderha Yükseklordlarına karşı bir grup kurmasını önerir. Dhamon daha sonra arkadaşlarını kaybetmiş ve tek başına kalmıştır. Daha sonra yol arkadaşlarına tekrar, yükseklordlara karşı savaşmak için katılmıştır. Dhamon ayrıca kendisiyle dövüştüğü ve kör olduğu, eski arkadaşı Gallinthus ile de tekrar karşılaşır. Daha sonra Malys tarafından ele geçirilir ve bir alet gibi kullanılır.


Belladonna
Diğer ejderhalara baskınlar düzenlemekte ve Malystryx'e saldıracak kadar güçleneceği günü beklemektedir.Belladonna, Malystryx'ın istilası sırasında çocukluğunu yaşayan bir kızken ailesinin dev ejderha tarafından yok edilişini izlemiştir.
Rig Mer'Krel
Rig ve Dhamon dost olmalarına rağmen, bu ikisi, Rig'e yakın birinin ölümünden sonra birbirlerini hiç yakından görmediler.Acımasız bir denizci olan Rig, ejderha yüceefendilerine karşı bilmeden savaşa girmiştir.

Feril Dawnsprinter
Feril, Dhamon'a oldukça aşıktır ve onunla kalmak istemektedir fakat ikisinin de diğer insanlara karşı soğuk olması, aşklarının önünü kesmektedir.Bir Kagonesti elfi olan Feril, hayvanlar arasında yaşamaktadır ve Güney Ergoth'daki bir kurt sürüsüyle birlikte dolaşmaktadır. Yükseklordların gelişiyle dünyası ters düz olmuştur. Gellidus, Güney Ergoth'u istila etmiş, burasını koskocaman bir buzula çevirmiş ve hayvanların çoğunun da yok olmasına neden olmuştur. Büyük bir nefret ve intikam duygusuyla Feril beyaz devi öldürmeye çalışmış fakat onu yakalayamamıştır. Daha sonraları Dhamon ve yol arkadaşlarıyla karşılaşmış ve onlara katılmıştır. Yükeklordlara karşı kahramanca dövüşmüş ve kendisinin de bir Kalp Kahramanı olduğunu göstermiştir. .


Blister Nimblefingers
Irkının bir çok üyesinden daha ciddi olan bu kender yine de hala kontrol altına alınamaz bir kenderdir.Uzun zaman önce, Blister tipik bir kenderdi: meraklı ve korkusuz. Bir büyücünün büyülü bir kasasıyla başından geçen küçük bir kazadan sonra elleri yaralandı, bu yüzden de Blister değişti.
Porthios Kanan
Şu an için Dedikodulara göre canlı kalmış ve şimdi de yücelordlara karşı küçük bir orduyla gerilla savaşı yapmaktadır.Porthios Solostran'ın çocuklarının en yaşlısıdır ve Qualinesti tahtının varisidir. Mızrak Savaşı sırasında zorlu birkaç sınav sonucunda elflerin kendilerini dünyadan dışlayarak yaşayamayacaklarını öğrendi. Elf topluluklarını bir araya toplayabilmek için, gelin olarak kendisine Silvanesti Prensesi Alhana Yıldızmeltemi'ni seçmiştir. Evlilik ilk başlarda sadece politikti ve sevgiyle olmamıştı, fakat birlikte yaşamak aralarında sevgiyi doğurdu ve meyvesi olarak da Alhana gebe kaldı. Kaos Savaşı sırasında, sürüldüğü elf diyarını korumaya çalıştı. Bir ejderhayla yaptığı savaş sonrası, ejderhanın ateşi tarafından öldürüldü sanılmaktadır. Kendisinden geriye kalan hiçbir şey bulunamamıştır.

Groller Dagmar
Kurtu Öfke ile birbirlerine sıkı dostluk bağları ile bağlı olan Groller, iyi bir devdir.Bu yarım-ogre, bir ejderhanın köylerini basması sonucu ailesini kaybetmiştir. Yaralananların ve ölenlerin seslerini duymuş ve bu sırada, birinin bunu durdurması gerektiğini haykırmıştır. Biri ya da birşey onu duymuş ve bu yüzden duyma yetisini kaybetmiştir.

Severus Stonehand
Yüce Asilzadeler Konseyi'ne katıldıktan sonra da kendisine yandaş olarak Takhisis Şövalyeleri'ni seçmiştir.Stonehand bir din fanatiğidir ve kendisini 'Reorx'un Peygamberi' olarak ilan etmiştir. Ayrıca,Thorbardin'den ayrılan cüceleri de toplayarak Thoradin'i yeniden kurmaya başlamışlardır.

Fiona
Oldukça yetenekli olan Fiona, dünyanın yanlışlarını düzeltmek ve ejderha yüksekefendilerinin üstesinden geçmek için çabalamaktadır.
Bu kahramanlara tarafından, bir ejderha yüksekefendisinin ejderhasının pençeleri arasından kurtarılan Fiona, bu kahramanlara sonradan katılmıştır.

Fantastik Edebiyat Resim
Sara Dunstan
İkinci Afet'ten sonra, iyi ve kötünün eskisi gibi kesin hatlarla birbirinden ayrılamayacağını anlayarak, genellikle yaşlı Solamniya ve Takhisis Şövalyeleri'nin bir araya getirip Çelik Şövalyeliği Tarikatı'nı kurmuştur.Steel Brightblade'i evlatlık edilen Sara, bir süre Takhisis Şövalyeleri ile birlikte yaşamıştır
Fantastik Edebiyat Resim
Gilthanas Kanan
Pax Tharkas'da tutulan köleleri kurtarmaya çalışmış fakat elf grubu bir baskına uğrayınca başarısız olmuştur. Daha sonra Theros Ironfeld'i (Solace dışında elflere gizlice yardım eden bir demirci) uyarmaya Solace'a gitmiştir. Bu sırada ejderanlar tarafından kim olduğu anlaşılmış ve kendisine yardım etmek isteyen Yolarkadaşlarıyla birlikte köle karavanına gönderilmiştir. Pax Tharkas'a giderken, Qualinesti elfleri köle karavanına baskın düzenlemiş ve tutukluları kurtarmıştır. Sözcü Yolarkadaşlarından, hala Pax Tharkas'da tutulan köleleri kurtarmaları için Gilthanas ile birlikte gitmelerini istemiştir. Yolculukları onları Quali-Mori'ye, savaş sırasında Qualinesti elflerinin sürüldükleri Kagonesti şehrine getirmiştir. Burada Silvara adlı bir Kagonesti elfiyle karşılaşmış ve ona hemen aşık olmuştur. Kızın gerçekte ne olduğunu anladığındaysa ondan uzak durmaya çalışmıştır. Onun ne olduğunu kabul etmek istememiştir. Mızrak Savaşı'ndan sonra ikisinin yolları ayrılmıştır. Ne kadar aptalca bir şey yaptığını anladıktan sonra da onu aramaya başlamış, bıraktığı izleri toplaya çalışmıştır. Ondan fazla sene Silvanestili Regent Konnal ailesi tarafından hapsedilmiştir. Daha sonra buradan kaçmış fakat bu sefer de Takhisis Şövalyeleri tarafından yakalanıp ölüme idam edilmiştir. Buradan da Kalp Kahramanları'nın yardımıyla kaçmayı başarmış ve onlara katılmıştır. Yolculukları sırasında, nihayet Silvara'yı Solamniya Şövalyeleri'ne yardım ederken bulmuştur. Şimdi aralarını tekrar düzeltmeye ve kaybolan aşklarını tekrar bulmaya çalışıyorlar. Qualinesti Kraliyet Ailesi'nin ortanca oğlu olan Gilthanas, ağabeyi Porthios'a hayrandır ve elinden geldiğince ondan daha iyi olmaya çalışmıştır.
Fantastik Edebiyat Resim
Alhana starbreeze
Alhana elflerle birlikte Sancrist'e gitti, fakat babası geride kaldı.  bu sırada Alhana Yıldızmeltemi, Mızrak Savaşı sırasında Yıldızların Sözcüsü görevindeki Lorac Caladon'un kızı olan bir Silvanesti elfidir. Ejderha Yüceefendileri'nin orduları Silvanesti'ye saldırdıklarında Lorac, elflerin çoğunu Yüceefendilerin nefretinden kurtulmaları için Sancrist'e gönderdi. Daha sonra, Sancrist'te iken yurdunun düştüğünü öğrendi. Hemen sonra da neler olduğunu öğrenmek için yola çıktı. Alhana Güzel Tarsis'de Mızrak Kahramanları ile karşılaştı. Solamniya Şövalyelerini kendi yurduna yardım etmeleri için ikna etmeye çalıştı, fakat bunu kabul etmediler. Alhana daha sonra Kahramanların kendisine yardım etmelerini sağlamak için çabaladı. Bu sırada Sturm Brightblade'e aşık oldu ve ona 'Yıldız Ziynetini' verme şerefinde bulundu. Tarsis Ejderha Yüceefendileri'nin saldırısına uğradığı sırada birkaç Kahramanla birlikte oradan kaçtı. Alhana Silvanesti'ye döndüğünde, yurdunu Ejderha Küresi'nin etkisi altında kalmış buldu. Babası kadim ve güçlü aleti Ejderhaorduları'nı durdurmak için kullanmış, fakat Küre'nin köntrolünü ele geçirebilecek kadar güçlü olmadığı için, Küre onun kontrolünü ele geçirmiştir. Alhana, Kahramanların da yardımıyla, kabusu yenmiş ve ormanın üzerindeki Küre'nin etkisini kaldırmışlardır. Bu olaydan sonra Alhana, Porthios'un ölüm haberinin gelmesine karşın,omesine rağmen Qualinesti elfleri prensi Porthios ile evlenmiştir. Birlikte elf uluslarını tek bir ulus haline getirmeye çalışmışlar, fakat kendilerine bu yüzden zulmedilmiş ve kendileri 'kara elf' sayılarak elf halkının arasından kovulmuşlardır. İkisi birlikte karanlığa karşı savaşmıştır. Porthios'un ölüm haberinin gelmesinden sonra geri çekilmemiş ve yükseklordların ya da Mina'nın ordusunun yok edemediği ışığın tarafındaki nadir ordularından biri olarak kalmıştır.Bu süreçte mucadelsinde büyük kahramanlıklara dım atmış ve asla cesaretini yitirmemiştir.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Fantastik Edebiyat Resim
Justarius
Takhisis Şövalyeleri Ansalon'u ele geçirmeye başladıklarında, birkaç büyücüyle birlikte Fırtınanın Kalesi'ne saldırmışlardır. Dalamar ve diğer güçlü büyücülerle birlikte Gri Cübbeliler'e karşı savaşmış fakat saldırı sırasında hayatını kaybetmiştir. Kızı, Jenna, onun konseydeki yerine geçmiştir.Justarius, atletik bir yapıya sahip olmasıyla övünen bir gençdi. Genç yaşlarda büyüye karşı doğal bir yetenek göstermiştir. Justarius'un daima dengede duran bir ruhu vardır ve kırmızı cübbe giymektedir. Test'i sırasında yaralanmış ve bedenini büyüye feda etmiştir. O günden sonra da Justarius topallayarak yürümeye mahkum olmuştur. Birkaç yıl sonra Kırmızı Cübbeliler tarikatı basamaklarında yükselmeye başlamış ve kısa bir süre sonra da Kırmızı Cübbelilerin Başı Belize'den sonra en yetkili kişi olmuştur. Belize daha sonra asi bir büyücü olmuş ve öldürülmüş, bunun üzerine de Justarius tarikatın başına geçmiştir. Justarius daha sonraki yıllarda önemli bir kişilik olarak rol oynamıştır. Öğrenci olarak kendisine hiçbir ünü olmayan Guerrand DiThon'u seçmiştir. Üçler Konseyi'ne yükselmiş ve Mızrak Savaşı'ndan sonra da en yüksek mevki olan Büyücüler Konseyi Başı mevkisine, bir önceki Konsey Başı olan Par-Salian yaşlılıktan dolayı bu görevden ayrıldıktan sonra, yükselmiştir. Justarius, kendisinin yetenekli bir lider olduğunu zamanla kanıtlamıştır.

L'Indasha Yman
Paladine rünlerin koruyucusunun yaşlanmamasını ve ölmemesini sağlamış ve onu, Huma'nın soyundan gelen uygun birinin gelip devralacağı zamana kadar, rünleri korumakla görevlendirmiştir. L'Indasha, Daeghrefn, Abelaard ve Nidus'un leydisi ile karşılaşmıştır. Mızrak Savaşından birkaç on yıl önce, Verminaard'ın doğumu sırasında ebelik yapmıştır. Daha sonraki yıllarda Nidus'un mutemedi Robert ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Aglaca rünleri taşıyan kişidir ve öldürüldüğünde kehanet asla gerçekleşmeyecek bir hal alır ve bu yüzden de L'Indasha sonsuza kadar rünü korumakla lanetlenir. Fakat genç bir Solamniya leydisi ve Aglaca'nın sevgilisi olan Judyth, L'Indasha ve Robert'ın arasındaki aşka tanık olmuştur. Buna dayanamayan Judyth tüm merhametiyle rünün koruma görevini kendi üzerine almıştır. Daha sonra L'Indasha, Robert ile birlikte oradan ayrılmış ve geri kalan yıllarını birlikte huzur içinde yaşayarak geçirmişlerdir.L'Indasha, üç bin yıl boyunca Paladine için, ötesindeki muazzam güce kötü güçler ulaşmasın diye yazısız rünleri korumuştur.

Fantastik Edebiyat Resim
Ladonna
. Gençken güzel bir kadındı, büyüsü güçlüydü ve biraz da kendini beğenmiş biriydi. Dalamar'ı Palanthas Kulesi'ne bir ajan olarak göndermek onun önerisiydi. Raistlin'in kendisinden çok daha güçlü olduğunu ve istese, kendisini Konsey'deki yerinden edebileceğini çok iyi biliyordu. Mızrak Savaşı'ndan sonra, tamamen ortadan kaybolmuştur.Ladonna uzun bir süre boyunca Siyah Cübbeliler'in başında kalmıştır. Konsey'in başı olan Par-Salian'ın ilk aşkıdır

Par-Salian
Genç yaşlarındayken Ladonna'yla karşılaşmış ve ona aşık olmuştur. Fakat büyücülük kariyerlerinde Par-Salian daima ışığın yolunu takip ederken Ladonna gölgelerin arasını seçmiştir, bu yüzden aşkları hiçbir zaman açığa vurulmamıştır. Par-Salian sonunda Beyaz Cübbeliler'in başı olmuştur ve hemen sonra da Büyücüler Konseyi Başkanlığı'na getirilmiştir. Uzun yıllar boyunca, başbüyücü bu mevkide kalmış ve Üçler Koneyi'ne hizmet etmiştir. Ayrıca Par-Salian, dünyaya yayılan kötülüğü durduracak kişinin Raistlin Majere olduğunu öngörerek kendisini genç yaşta Test'e girmesine izin vermiştir. Daha sonraki yıllarda, Raistlin'in Ansalon için bir tehdit olduğu zamanlarda bile yaşça zayıflamış olan Par-Salian görevini terketmemiştir. Saygıdeğer büyücü, Raistlin'in Cehennem'e girmesinden birkaç yıl sonra vefat etmiş ve Paladine tarafından eşlik edilmiştir. Daha sonra yerine, Beyaz Cübbeliler'in başı olarak Dunbar Mastersmate geçmiş ve Justarius da Büyücüler Konseyi Başkanı olmuştur.Par-Salian, Dördüncü Çağ boyunca, Krynn üzerinde yürüyen ve söz sahibi olan en güçlü büyücülerden biriydi. Daima çalışkan biri olmuştur ve arkadaşı Justarius gibi macera peşinde koşmaktansa kitapların tozlu sayfaları arasında kaybolup gitmeyi tercih etmiştir.

Speratus
Kırmızı ejderha Köz, Nerakalı haydutlar tarafından öldürülebilmesi için Speratus'u yönlendirmeye çalışmıştır. Sonunda Speratus gerçekten de haydutlar tarafından öldürülür. Köz ise büyücünün saraydaki mevkisine, Cerestes adını taşıyan bir insan kılığına bürünerek geçmiştir ve Nidus Lordu'nun danışmanı ve baş büyücüsü olmuştur.. Nidus, Taman Busuk bölgesindeki güçlü bir şehirdir. Speratus daha sonra, Nidus'un Lord'u Daeghrefn'in danışmanı olmuş ve baş büyücü mevkisine yükselmiştir. Speratus lordu için entrikalar çevirmiş ve suikastler düzenlemiş fakat Nidus ve Doğu Sınırları arasında yapılacak bölgenin yönetici kardeşi değiştirme törenine kadar da istediği konuma yükselememiştir. Speratus, Kırmızı Cübbeliler tarikatına ait güçlü bir büyü kullanıcısıdır. Ünü sayesinde Nidus'un saray üyeleri arasında kendisine yer edinebilmiştir

Rannoch
Kralrahip tüm büyücülere karşı savaşma kararı aldığında buna çok sinirlendi. Bununla birlikte Beyaz Cübbelilerin başı kulenin anahtarını Palanthas'ın lorduna verirkense iyice çileden çıkmıştır. Büyük bir sinirle, Palanthas kulesinin üzerine yaptığı bir lanetle bir daha kuleye kimsenin girememesini sağlamış ve kanıyla da kuleyi mühürlemiştir. Bununla birlikte, Rannoch kendini kuleden aşağı atmış ve parmaklıklara saplanarak ölmüştür. Lanetse kulede kalmış ve asla da bozulamamıştır.Işık Çağı'nın sonlarına doğru yaşamış olan Rannoch, o zamanların en güçlü siyah cübbeli büyücülerinden biriydi.

Tik Deepspeaker
Zhakar Kalesi'ndeki gücün anahtarının entrika ve ihanet olduğunu kısa sürede anlamıştır. Hırslı Lord Rackas Ironcog'la yakın arkadaş olmuşlardır ve bir sonraki kişi olarak krallığa yükselebilmesinde ona yardım etmiştir. Önemli bir günde, bu ikili Zhakar'ın o günkü kralı olan Pulc Tenstone'u tuzağa düşürmüşlerdir. Tik kralı kör etmiş ve Rackas da onu öldürmüştür. Rackas daha sonra kral, Tik ise onun yakın büyücüsü ve baş danışmanı olmuştur. Tik, Mızrak Savaşı öncesine, Ariakas'ın Zhakar Kalesi'ne gelişine kadar, bir süreliğine hizmetine devam etmiştir. Bilge kralının isteği üzerine Ariakas'ı öldürmeye teşebbüs etmiş ve bu sırada, ihaneti nedeniyle, Ariakas'ın ejderhası olan Tombfyre tarafından öldürülmüştür.Tik hem bir Zhakar hem de bir cüce bilginidir.

Rubina
Güç Çağı'nda Rubina, Istar'ın en güzel ve en güçlü büyücüsü olarak ün yaptı. Istar ve Karthay arasındaki ticari kavka patlak verdiğinde, bu büyücünün dikkatini çekti. Rubina daha sonra Istar ordusunu Karthay'ın ticaret yollarına saldırmasını önlemek için çabalayan Solamniya Şövalyesi Sir Pirvan ve onun yol arkadaşları arasına katıldı. Bu mücadeleleri sırasında Rubina, Karanlık Kraliçe'si için savaşmak yerine, Takhisis'in rahiplerine karşı savaşmak zorunda kalmış ve birçok yerde arkadaşlarını korumak için savaşmıştır. Rubina orduyu attığı birçok ateştopu büyüsü sayesinde bozguna uğratmış fakat sonunda da General Gildas Aurhinius tarafından le geçirilmiştir. Daha sonra Takhisis tarafından, ihaneti nedeniyle lanetlenmiş ve esir düşmesinden kısa bir süre sonra da öldürülmüştür.Siyah Cübbeliler Tarikatı'nın yüksek rütleli büyücülerinden biridir.


Whastryk Kite
Kariyeri, büyük Fistandantilus'un kendisini birlikte çalışmaya davet etmesiyle değişmiştir. Genç büyücü bu teklifi kabul etmiş ve başbüyücüyle birkaç ay geçirmiştir. Afet'e birkaç ay kalmışken, Whastryk ve diğer çıraklar Fistandantilus'un kulesinden gönderilmişlerdir (Bu sayede başbüyücü ve seçilmiş öğrencisi (Raistlin) çalışmalarına devam edebileceklerdi!). Ayrılmaları üzerine, Fistandantilus, Whastryk'e gizemli bir gümüş şişe hediye etmiş ve onu hayatını kesin olarak kaybedeceğini anladığı anda içmesini söylemiştir. Whastryk daha sonra Liman şehrine gitmiş ve kendisini orada şehrin efendisi olarak ilan etmiştir. Kara Kite korkulan ve saygı gösterilen bir efendi olmuş ve insanlardan vergi almaya başlamıştır. Ama ne yazık ki, AS 37'de, Kara Kite kendisine vergisini vermeyen bir demircinin kızını kaçırmıştır ve kendi sonunu hazırlamıştır. Bir sinirle demirci Kite'ın kulesinegirmiş ve büyücüyü öldürmüştür. Ölümünden hemen önce Whastryk, gümüş şişenin içindekileri içimiş fakat yine de ölümden kurtulamamıştır. Korkulan Kite'ın saltanatı da bu şekilde sonlanmıştır.Whastryk, Afet'ten birkaç on sene öncesinde yaşamış olan ve gelecek vaadeden bir Siyah Cübbeliydi.
Fantastik Edebiyat Resim
Kith'Kanan
İlk Güneşlerin Sözcüsü oldu ve yönetimdeki olağanüstü başarılarından dolayı da cücelerin yardımıyla Pax Tharkas'ı inşa ettirdi.Silvanos'un torunu olan Kith-Kanan, Kardeşkıyımı Savaşı'nda savaşan Silvanesti Elflerinin ana gücü olan Yabanikoşucular'ın lideriydi. İkiz kardeşlerin genç olanı olan Kith-Kanan, Silvanesti'nin 'saflık' politikasını beğenmeyerek kendi yandaşları olan elflerle birlikte Qualinesti'ye giderek benzer bir uygarlık kurdu.
Fantastik Edebiyat Resim
Kender Balif
Aslında Balif Grimücevher tarafından kendere dönüştürülen bir elftir.Balif, Silvanos'un en güvendiği teğmeniydi. Hakkında fazla bir bilgi olmayan Balif, bazen bir elf gibi davranmakta, bazen de bir kender gibi davranmaktadır.

Derkin Lawgiver
Asilzadeler Ergothluları sürme konusunda karar alıktan sonra, Kılıçkabzası Parşömeni'ni imzalamış ve Pax Tharkas'ın inşasında Kith-Kanan'a yardım etmiştir.Derkin Lawgiver Egoth madenlerinde tuzağa düşürülmüş, tahtın bilinmeyen varisi olan Thorbardin'in ilk kralıdır.
Fantastik Edebiyat Resim
Minotaur Kaz
Huma Dragonbane ile arkadaş olan Kaz, Şövalye arkadaşından iyiliğin yollarını öğrenmiş ve belki de şeref ve zayıfı ele geçirmekten başka yaşam şekillerinin de olduğunu öğrenen tek minotaur olarak da tarihe geçmiştir.Eski Minotaur arena şampiyonu olan Kaz, kendi sosyetesinin saygı duyulan bir üyesiydi. Bununla birlikte, Üçüncü Ejderha Savaşı sırasında bir ogre olan kaptanını öldürmüş ve ordudan kovulmuştur.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 27 Eyl 2009
   Mesajlar: 145
Harika, çoğu kişiye rehber olabilicek bir çalışma olmuş. En sona ilk Kahramanları fln koyman harika olmuş Very Happy
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

   Kayıt: 02 Eyl 2009
   Mesajlar: 55
Ejderha mızrağı hakkında bilgiler üyelerimizin isteği doğrultusunda devam edicektir. Yürümeye başladığımız yoldan asla dönüş yoktur. Bütün üyelerimiz kurgusundan başlayın sosyal aktivitelere kadar her şeyinden memnun kalacaktır. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bizimle kalın. Teşekkürler. Mirandil/ Baş Denetmen
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
   Yeni başlık gönder Başlığa cevap gönder   Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

ANA SAYFA | ÜYELİK | FORUM | SÖZLÜK | KİTAPÇI | BİZE ULAŞIN | OKUYUCU | KİTAP OKU | WEB TASARIM