Reklam Arama Galeri Fantastik Edebiyat Ana Sayfa Üyelik Fantastik Edebiyat Forumu FRP - RPG Forumları Fantasiana Ansiklopedik Sözlük Kitapçı Site Arşivi Künye İletişim Ana Sayfa
 Kayıt  |  Üyeler  |  Arkadaşlarım  |  Giriş       

Sayfaya git 1, 2  Sonraki  
ÜYE
ÜYE

+18

Fantastik Edebiyat Resim

Burada anlatılan kişi ve olaylar hayal ürünü olmayıp gerçekle ilişkisi vardır. Bu fotoğraf karesi vakt-i zamanında ablam tarafından çekilmiştir.

Ne kadar masumane bir görünüşü var değil mi bu köpeğin? Bakanlara adeta “Bu ne aciz, bu ne bedbaht bir köpektir. Acaba adı Küçük Köpek midir, acaba kaderi Emrah’la aynı mıdır, acaba Nuri Alço tarafından kandırılıp kötü yola mı düşürülmüştür?” dedirtiyor değil mi? Görüntünün arka fonunda “Kim bilir neler neler geçti başından kimse böyle yalnız olamaz” şarkısını duyar gibi olduğunuzu biliyorum.

O saftirik bakışlarının, o lüle lüle kaşlarının, o küçücük kıçının altında acaba neleri saklıyor? Boynuna takılmış tasma sanki özgürlüğüne vurulmuş bir gem. Capcanlı görünen o güzelim tüyleri sanki blendaxla yıkanmış gibi. Havalı, görenlerin şöyle dönüp tekrar baktığı, dalgalı dalgalı. O kıvırcık tüylerin bir de yerlere döküldüğünü düşünün.

Neyse işin özü, görenlerin “Ayy, ne tatlı şey lan bu!” dediği bir hayvan kendisi.

Yok ya! Ulan bu it beni ısırdı biliyor musunuz? Hem de bacağımdan. Masum mu gördünüz? Daha çok beklersiniz. Ne sandınız “Çok küçük la bu, bundan ses bile çıkmaz.” mı diyorsunuz? Sorun bakalım ağzı susuyor mu?

Bir keresinde ben gayet masumane bir şekilde evden çıkmış okula koyulmuştum. Sabah saatleriydi. Beni görenler  “Aaa ne kadar saf ve temiz bir çocuk. Şuradan gelen köpek en saldırgan köpek olsa yine de bu çocuğa hiç dokunmadan geçer gider.” derdi. İşte o masumlukla yoluma devam ederken karşıdan, komşumuzun köpeğiyle beraber bana doğru geldiğini gördüm. Laf aramızda sevmezdim bu köpeği. O yüzden hiç haz etmemiştim ama komşumuzu severdim. Benim Haskey’im varken ( bir abimizin köpeği) “Bu süs köpeği köpek midir lan, olum bu köpek olsa olsa vitrine süs diye konulur ye la,  bir şey diyeyim mi arkadaş sana kedi saldırmaya kalksa bu köpek seni koruyacağına arkana saklanır vs…” gibisinden sağda solda hakkında dedikodu yayardım. Ziyadesinde bu köpeğin kedilerden korktuğunu da pekâlâ biliyorum. “Köpek dediğin böyle fark etmeyip üstüne basacağın tarzda bir köpek olmamalı, gerektiğinde duruşuyla kendini fark ettirmeli” derdim. Şunun kameraya bakışına bak. Sanki evini su basmış da muhabirlere hökümetten yakınıyor. Yalnız pek resmi giyinmemiş bu sefer. Zira kıyafet giydiğini de biliyorum bu ufak ama hiç de tefek olmayan köpeğin.

Nihayetinde bana doğru gelen komşumuzu görünce yüzümde bir tebessümle onlara doğru yaklaşmaya başladım. Elbette ağzı hiç susmayan bu köftehor it için bulunmaz bir fırsattı, yeniden havlayabilmesi için bir sebep daha doğmuştu zira. Ağaçtan bir yaprak düşse sahibi dövülürmüşçesine tepki gösteriyordu ince zekalı hayvan, o yüzden sahibinin başına bir şey gelmemesi herhalde ailenin en büyük dileğiydi. Yoksa bu köpek tarihe geçerek kalpten giden ilk köpek olabilirdi. Düşünsenize ona en ihtiyacınız olduğu bir anda sırtüstü devrilmiş “haaav havv diye ilacımı getirin bana.” dercesine sesler çıkardığını.

Neyse efendim sözün özü, yıllardır karşımda oturmasına rağmen beni tanıyamayacak kadar zayıf ve boyuyla orantılı bir beyne sahip olan bu ‘köpeği zıpır’ efendi yine her zamanki cırtlak ve artık alıştığım o ses tonuyla havlamaya başlamıştı. Ama bu sefer onda bir değişiklik fark etmiştim. O da nesi, bu yer piresinin tüylerini tıraş etmişlerdi. Önceden tüy yumağı olan köpek şimdi rejim yapmaktan kemik yığınına dönmüş mankenler gibi cıpcılız kalakalmıştı. Tüyleriyle burnu beş karış havada dolaşan küçük mahlukat kendi halini fark etmiş olacak ki insan içine çıkmaktan utanır bir halde ayaklarıma dolanıveriyordu. Zaten gelirken fark etmiştim garipliği. Nerede bir ağaç görse arkasına saklanıyordu ve yürürken kıçını yukarda tutmuyordu.

Neyse, pek haz etmediğim itçiğin bu lakayt tavırlarını karşı komşumuz nedeniyle hoş karşılayayım derken birden suratımda o garip ifade belirivermişti. Daha önce hiç yaşamadığım bir olay “ummadık taş baş yarar” atasözünün doğrularcasına başıma geliyordu. Sevgili komşumuz ise, küçük fesat abidesine bakıp beni sevdiğiyle ilgili masumane yorumlar yapmaktaydı. Onlar yanımdan geçip giderken ben az biraz daha yürüyüp hemen paçalarımı yukarı sıvayarak kıllı bacaklarımın arasındaki diş izlerini fark ettim.

Yaşadığım şok sonrası yüzümde oturan ifade harikuladeydi, evet o pire torbası gerçekten bir köpekti. Artık bunu kabul etmeliydim, zira artık ayaklarımda onun diş izlerini taşıyordum, ısırma gibi bütün köpeklerde olan bu özellik bu ödlekte de mevcuttu. Beni derinden yaralayan gülüp geçtiğim bu köpeğin beni ısırabilmiş olmasıydı. Zira hayatta en tehlikesiz ve bir fareden farksız gördüğüm, ayağıma yapıştığında ulan bir tekme koysam da karşı ki kaleye gol olsa dediğim köpek iş bitirmiş, bana zarar vermeyi başarmıştı. O küçük köpek incecik dişlerini pantolonumdan geçirip bacağımı ısırmayı başarmıştı. O minnacık ağzıyla bir süngeri dahi delemeyeceğini düşündüğüm bu fifi benim bacağımda bir delik açmıştı. Zamanımda ablam tarafından günlerce bakılan bu vefasız yaratık ona bakanın ailesinden birini gözünü kırpmadan yaralamıştı. Elbet bu olay kısas gerektirirdi. Bu köpeği bende ısıracaktım ama ben bu köpeğe dokunmazdım bile.

Akşam eve geldiğimde tavuk bacaklı koyun tüyünün beni ısırdığını söyleyince babam her zamanki o tedirgin tavrıyla acaba aşıları tam mıydı diye sordu. Ama ben bu soru karşısında sadece gülmekle yetindim. Çünkü o köpek aşıları tam olmasa dahi bana kuduz geçirecek kapasiteye sahip değildi. Eğer böyle bir vaka olsaydı bile yapacağım ilk iş o masum bakışlı tarla faresinin kuyruğuna basmak olurdu ya da tüylerinin uzamasını bekler ve pamuk niyetine yastığımın içerisine sokardım.

Nihayetinde sevgili dostlar köpek hala karşıda oturmakta, arada bir görüyorum ama artık hiç muhatap olmuyorum. Artık birbirimize saygı duyuyor gibiyiz. Ben onun köpek olduğunu kabul ediyorum ama yetersiz olduğu fikrinden asla caymayacağım. O da bir fırsatını bulunca beni tekrar ısıracaktır.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
DENETMEN

Ben köpekleri severim. Bu it soyunun insanda da olduğu gibi iyisi de var kötüsü de... Bir ara yürüyorum ara sokağın birinde bi tane dalmaççalı (nasıl yazılıyorsa artık) "Lan şu iti seveyim." dedim. Aklın yolu birse o zamanlar ben salakmışım demek ki, yürüdüm köpeğe köpek bana dört nala geliyor. hemen bir bahçenin duvarından içeri ayağımı attım. "Hoşt lan!"

"Kızım gel buraya." Sonracıma ben sokak değiştirdim. Belli etmesem de o an köpeğin sahibine minnettar kaldım. Arkadaşıma anlatıyordum bu olayı, "Bak işte şunu sevmeye çalıştım."

"Oğlum sen salak mısın? Öküz gibi köpek o, bunun neresi sevilir..." İnsan seveceği köpeği şöyle bir tartmalı. Süs köpeğiyse bile sert bir cisim bulundurmak şart. Kafasına değil de bence poposuna vurmak daha mantıklı. :/ Eşşoluların kafaları dötlerinden daha sağlam.

Bir ara başka bir itin tekinin yavrularını sevecektim, yirmi metre analarıyla beraber yarış yaptım.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
DENETMEN

Mat Cauthon, köpeğin seni ısırmasına çok üzüldüm ama böylesi şahane bir yazı ortaya çıkmış olduğu için de ne diyeceğimi bilemiyorum nan. Bilemiyorum. Güzel yazı. Süper. Anlatı tarzına hayranım Mat.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ÜYE
ÜYE

Böyle bir köpeği ben de görmüştüm ama ben ondan değil o benden kaçıyordu,zor alışmıştı zavallıcık Smile Hem geçmiş olsun,hem de ellerine sağlık.Bir anını öğrenmiş olduk
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ÜYE
ÜYE

Mat, umarım malum köpek bu yazıyı görmez, eğer görürse seni ilk gördüğü yerde ısırır hem de bu kez bacağından değil, biraz daha yukarıdan
ÜYE
ÜYE

Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için.

Sachiel o biraz zor arkadaş. Bu köpek var ya benim merhametli ellerimde aslında, benim çok haşin köpeklerim var, Hsky'im var mesela, getirir haşat ettiririm de hayat felsefeme ters hacı. Bu köpek beni ısırdı mı ısırdı? Bravo demek lazım. Kutlamak gerek, daha önce hiç bir köpek bunu yapamamıştı. Üstelik köpekleri de severim ha ama küçük köpeklere karşı alerjim var. Küçük dediysek yavru değil tabi, yavruları çok severim ama büyünce gösterişli olmalı.

Hala beni görünce havlar avanak..Uzun zamandır da görmüyorum ha yaz geldi yine dolaşır sokaklarda..Sesi boyundan büyük bunun, arada annem o komşumuza yemek neyim gönderiyor adamların kapısını çalmıyorum, adamlardan önce köpek geliyor lan, bir havlayışı var görseniz sanki deprem oluyor. Pencereyi tıklatıp öyle veriyorum yoksa durmuyor zıpır. Gerizekalı ben geldim artık alış bunlara yok..Bu köpeği anlat anlat bitmez..
ÜYE
ÜYE

Mat, öncelikle büyük geçmiş olsun! Lakin resimde ki kuçudan bahsettiğimize emin miyiz? Yanlış anlama atıyosun demiyorum, ama şunun sevimliliğine bir usta, bu zavallı nasıl olur seni ısırır. İşin şakası, bu ufak tefek olanlar, daha büyük olan cinslerine karşı bile ağalık taslıyorlar. Bizzat kendimin şahit olduğu bir manzarayı aktarayım. Baya bildiğimiz şu pincırlar var ya ufak tefek kedi kadar olanlar, işte onlardan birini gezmeye çıkartmış ablanın biri. Bende dayımın Sibirya kurdunu gezdiriyorum, zira özellikle belirteyim ki o türler KURTTUR, köpek değildir, ve oldukça güçlü hayvanlardır, ben tabi bu pincır telef olmasın diye var gücümle tutuyorum bizimkini, aslında bizim oğlan baştan gayet sakindi ama o küçük dişlek hayvan sanki bir lokmada bizimkini yutacakmış edası ile havlıyor bize. Üstelik tasmayı falan çekiyor, sahibi de diyor ki lütfen köpeğinizi çeker misiniz? Koca hayvan çekiyorum ama onun pincır durmuyor ki arkadaş, ha bire havlıyor, e bizimkide haliyle başladı beni çekmeye, en son patladım artık, bakın hanımefendi ya KEDİNİZİ kucağınıza alır uzaklaşırsınız yada tasmayı elimden kaçırıveririm dedim. Biliyorum yanlış ama sadece 5 kilo olan bir köpeği sanki zor tutuyormuş gibi bana çekilmemi söylemesi gerçekten beni çıldırtmıştı. Nitekim kadın köpeği aldı kucağına uzaklaştı.Demem o ki deli cesareti mi denir bilmem çok cesur oluyorlar  Smile

Mat, tekrar geçmiş olsun vesileyle bende ir anımı anlatmış ve konunun komple dışına çıkmış oldum. Dağıtmayalım şöyle yapalım, anlatımına söz yok, harikasın, daha fazla resim daha fazla hikaye...DEVAM.
ÜYE
ÜYE

Ya ne diyorsun arkadaş, geçen sibirya kurdu geldi evin oraya çıktım sevdim, severim bak köpekleri. Bu gelsin elimi bile dokunamam. Yemişim ya bu köpek mi? Artistin teki, tiki köpek tabiri varsa işte bu köpekler tiki oluyor arkadaş.
ÜYE
ÜYE

Bi kere, köpek dediğin böyle dana kadar olmalı, heybetıne hayran kalınmalı. Böyle minişleri sevmem ben. İçtenpazarlıklı olur bunlar. Bi Mobidik vardı! Ah Mobidik ! Köpek misin, maymun musun, fare misin, nesin arkadaş! İğrenç.
DENETMEN

Quaksis yazmış:
Mat, öncelikle büyük geçmiş olsun! Lakin resimde ki kuçudan bahsettiğimize emin miyiz? Yanlış anlama atıyosun demiyorum, ama şunun sevimliliğine bir usta, bu zavallı nasıl olur seni ısırır. İşin şakası, bu ufak tefek olanlar, daha büyük olan cinslerine karşı bile ağalık taslıyorlar. Bizzat kendimin şahit olduğu bir manzarayı aktarayım. Baya bildiğimiz şu pincırlar var ya ufak tefek kedi kadar olanlar, işte onlardan birini gezmeye çıkartmış ablanın biri. Bende dayımın Sibirya kurdunu gezdiriyorum, zira özellikle belirteyim ki o türler KURTTUR, köpek değildir, ve oldukça güçlü hayvanlardır, ben tabi bu pincır telef olmasın diye var gücümle tutuyorum bizimkini, aslında bizim oğlan baştan gayet sakindi ama o küçük dişlek hayvan sanki bir lokmada bizimkini yutacakmış edası ile havlıyor bize. Üstelik tasmayı falan çekiyor, sahibi de diyor ki lütfen köpeğinizi çeker misiniz? Koca hayvan çekiyorum ama onun pincır durmuyor ki arkadaş, ha bire havlıyor, e bizimkide haliyle başladı beni çekmeye, en son patladım artık, bakın hanımefendi ya KEDİNİZİ kucağınıza alır uzaklaşırsınız yada tasmayı elimden kaçırıveririm dedim. Biliyorum yanlış ama sadece 5 kilo olan bir köpeği sanki zor tutuyormuş gibi bana çekilmemi söylemesi gerçekten beni çıldırtmıştı. Nitekim kadın köpeği aldı kucağına uzaklaştı.Demem o ki deli cesareti mi denir bilmem çok cesur oluyorlar  Smile

Mat, tekrar geçmiş olsun vesileyle bende ir anımı anlatmış ve konunun komple dışına çıkmış oldum. Dağıtmayalım şöyle yapalım, anlatımına söz yok, harikasın, daha fazla resim daha fazla hikaye...DEVAM.

Nerede benim cetvelim? Quaksis olayı güzel aktarmışsın da hani resim, hani resim. Bu olayı bir kaç fantastik/mizahi kelime ile süsleyip üzerine de bir resim eklesen ortaya şahane BİR RESİM BİR HİKAYE çıkacak. Ama yok. Yok efendim. Nerede benim cetvelim?

Fantastik Edebiyat Resim
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ÜYE
ÜYE

Yalnız bu köpekler ne fesatmış arkadaş ya. Herkesi kendinden tiksindirmiş, bundan yaren olmaz zaten aga. Yaren dediğin böyle koltuğa uzandığında, sonra kalktığında: "ana köpeği ezmişim ye la iyi mi?" diyeceğim türden bir köpek olmamalı. İcabında şöyle boynuna sarılacan arkadaş gibi. Bunun boynuna sarılsan kolunun altından yere düşer.

Dumanın dediği doğru Quaksis iyi konu ha. Yazıver gari..
ÜYE
ÜYE

vay be... yazık olmuş. pantolon delindi mi bari
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
ÜYE
ÜYE

Duman, mat yorumlarınız için çok teşekkürler, başka bir hikaye yazarım artık, bunu yazdık geçti belli olmaz bunu da yazabilirim, teşekkürler.

Mat, dediğin gibi köpek biraz KÖPEKKK gibi olacak yoksa sonuç ortada:

Fantastik Edebiyat Resim  Smile Smile Smile
DENETMEN

Quaksis yazmış:
Duman, mat yorumlarınız için çok teşekkürler, başka bir hikaye yazarım artık, bunu yazdık geçti belli olmaz bunu da yazabilirim, teşekkürler.

Mat, dediğin gibi köpek biraz KÖPEKKK gibi olacak yoksa sonuç ortada:

Fantastik Edebiyat Resim  Smile Smile Smile

Resimdeki duvara asılan afiş dikkatinizi çekti değil mi?

Zuhahahahahhaha.

Çok güldüm. Başıma kötü bir şey mi gelecek ne?

Durun bi daha güleyim de ne gelecekse kesinleşsin.

Zuhahahahahhaha.
Misafir

Geçmiş olsun. Büyük badire atlatmışsın.   Eh, pittbull ısırmasından iyidir. Güzel anlatmışsın hikayeyi. Seni tanımasam dünyanın en masum insanı derdim. lol  

Bu arada bişey diyeceğim sana. Gece rüyamda seni gördüm. Ya da gördüğümü sandım. Sen internet korsanı olmuştun ve takma adlar kullanıyordun. İsimlerden biri de At Hırsızı idi.   Ben senin evine geldim. Polisler sarmıştı etrafını, karakola götüreceklerdi seni. Yüzünü de çok net hatırlıyorum. Aynen şu Aytuğ Akdoğan denen çocuğa benziyordun. Sarı ve dalgalı saçlar, sarı bir ten. Tabi o sensin demiyorum. Öylesine bir rüya işte.
ÜYE
ÜYE

Mat nerdesin balam yaa, aha da koy şöyle yazını okuyalım oleyy yaa!! Çok beğendim cancağızım, keyifli bir hikaye olmuş ve çok beğendim. Amanın ben bu ufak tefeklerden (fifi mi demişisnn orada köpeğe  hahhhhahhhahaahhh çok güldüm) çok çekinirim ama benim de bir köpeğim var sarı ve kocamann aha durun resmini koyayım bura az sonra. Mat, tebrikler yazı güzel olmuş ve dikkat et o hınzır ufaklık bi daha ısırmasın seni hee!!

Benim arkadaşımm işte; ARES

LinkFantastik Edebiyat Resim  

LinkFantastik Edebiyat Resim
ÜYE
ÜYE

Sağol vester, sen neredesin asıl kızım, kaybolma gözümün önünden annen seni baa emanet etti gari.

Ya bugün bu köpekle yine karşılaştım, manyak lan köpek, üzerime üzerime geliyi.. Kapısının önüne işeyen köpekten akşamları cenabet dolaşan köpekten ne hayır beklenir kardeşim.

Neyse senin köpek tatlı, severim böyle köpekleri. Suratı asık, bacakları çarpık, cüce ve kıvırcık köpekleri sevmiyorum ben.
ÜYE
ÜYE

Falas yazmış:
Geçmiş olsun. Büyük badire atlatmışsın.   Eh, pittbull ısırmasından iyidir. Güzel anlatmışsın hikayeyi. Seni tanımasam dünyanın en masum insanı derdim. lol  

Bu arada bişey diyeceğim sana. Gece rüyamda seni gördüm. Ya da gördüğümü sandım. Sen internet korsanı olmuştun ve takma adlar kullanıyordun. İsimlerden biri de At Hırsızı idi.   Ben senin evine geldim. Polisler sarmıştı etrafını, karakola götüreceklerdi seni. Yüzünü de çok net hatırlıyorum. Aynen şu Aytuğ Akdoğan denen çocuğa benziyordun. Sarı ve dalgalı saçlar, sarı bir ten. Tabi o sensin demiyorum. Öylesine bir rüya işte.

Sarışın değilim aga, kara saçlı, kara kaşlı, kara gözlü bir çocuğum vesselam. Ya hacı internet korsanı değilde gemi korsanı olarak görsen süper olacakmış.
ÜYE
ÜYE

Bak burada bir anımı paylaşmışım, hemide gerçek belgeler, resimler koymuşum, içine kara mizah katmışım, sitenin tozlu raflarında unutulmuş gitmiş. Ayıp ayıp, insan bir gündeme getirir, ne la bu der. Siz demezseniz ben derim işte manane mamane... cry
ÜYE
ÜYE

bu süs köpekleri en çok ısıranlar kimi duyduysam kimin varsa aman yaklaşma ısırır dedi bana hiç sevmem bunları ben golden olsun çamurdan olsun yada çoban köpekleri var bilirmisiniz böyle bol tüylü daha sevimliler
   Yeni başlık gönder Başlığa cevap gönder   Sayfaya git 1, 2  Sonraki

ANA SAYFA | ÜYELİK | FORUM | SÖZLÜK | KİTAPÇI | BİZE ULAŞIN | WEB TASARIM